Sayfa 237/712 İlkİlk ... 137187227235236237238239247287337 ... SonSon
Arama sonucu : 5695 madde; 1,889 - 1,896 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

1. Mylome Luxury Hotel & Resort Genel Müdürü Mehmet Zeki, sezona ilişkin beklentilerinin yüksek olduğunu söyledi. Rezervasyonların iyi gittiğini söyleyen Ünal; Almanya, Belçika, Fransa, Hollanda ve geçen sene hiç olmayan İngiltere den gayet güzel rezervasyonlar aldıklarını ifade etti.

"Bu sezonun 2019'un üzerinde olacağını düşünüyorum"

Oteli açtıklarını ve yeni sezona başladıklarını kaydeden Ünal, "Şu ana kadar gelen rezervasyonlar gayet güzel. Bu güzelliği geçen sene ile kıyaslıyorum. Bu dönem Avrupa pazarından beklenmedik bir rezervasyon akışı başladı. Özellikle Almanya, Belçika, Fransa, Hollanda ve geçen sene hiç olmayan İngiltere den gayet güzel rezervasyonlar geliyor. Bu sezonun 2019 un üzerinde olacağını düşünüyorum. Rusya dan yeni yeni uçuşlar başladı. Oradan da rezervasyonlar almaya başladık. İç pazarda da olumlu bir hareketlilik var. Bu hareketliliğin bayram ile birlikte artacağını düşünüyorum. Şu anda çok iyi, daha Doğu Avrupa daki son dakika satışları başlamadı bile. dedi.

"Geçen sene ingiltere hiç yoktu"

Bu sene Almanya nın yine Avrupa da birinci sıraya yerleştiğini, ikinci sırayı da İngiltere nin aldığını söyleyen Zeki Ünal: Geçen sene Almanya dan çok rezervasyon alamadık. İngiltere den hiç yoktu. Ekim sonunda gelmeye başladı. Sadece Doğu Avrupa da bir hareketlilik vardı. Bu sene Almanya yine Avrupa da birinci sıraya yerleşti. Yine ikinci sırayı İngiltere aldı. Geçen sene hiç olmayan bir rezervasyondu bu. Bunun yanına Belçika, Hollanda, Danimarka gibi ülkeler eklenince erken rezervasyon bazında beklenenin üzerine çıktı. Yavaş yavaş da Doğu Avrupa da havalar ısındıkça satışlar artıyor. Bu da Romanya, Polonya, Bulgaristan, Kosova, Makedonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya gibi ülkelerden rezervasyon gelmesini sağlıyor. Bu senenin dolu dolu geçeceğine dair umutlu olduğumu şimdiden söyleyebilirim. diye konuştu.

2. 2019,2020,2021 sırasıyla ;1 küsür zarar, 2 küsür zarar, 400 küsür kar açıklamış Thyao ilk çeyreklerde.Yukarıda bahsedildiği üzere hsbc nin tahmini civarı ve üzeri kar gelirse .3 çeyrek karı için Halil İbrahim sofrasını kurmak lazım...2019 da ilk çeyrek zarar açıklarken yıl sonunda 5 dolar zirvesini görmüş...

3. Şu ana kadar NET KAR TAHMİNİNDE bulunan kurumlar; (1Ç22)

Garanti BBVA 1.071
    HSBC 1.682
    Deniz Yatırım 1.155
    Yatırım Finansman 1.200
    TEB Yatırım 1.703
    Vakıf Yatırım 771

1Ç21 438
    4Ç21 1.981

Bilanço tarihi 28/04/2022
    Son düzenleme : Beybaki; 20-04-2022 saat: 16:52.

4.  Alıntı Originally Posted by Beybaki Yazıyı Oku
    Şu ana kadar NET KAR TAHMİNİNDE bulunan kurumlar; (1Ç22)

Garanti BBVA 1.071
    HSBC 1.682
    Deniz Yatırım 1.155
    Yatırım Finansman 1.200
    TEB Yatırım 1.703
    Vakıf Yatırım 771

1Ç21 438
    4Ç21 1.981

Bilanço tarihi 28/04/2022
    İş Yatırım 1.059
    Ak Yatırım 1.047

5. Bugün guzel hareketler yaptı yabancılar. Ama yinede kafa karıştırdılar alttan almaya çalıştılar, yukari aşağı derken iyice oynattilar bugün hisseyi. Sonuca bakarsak yabanci Citibank bugün pek hisse toplayamamış görünüyor sanki.

Bilanco tahminlerine bakarsak pek iyi bir kâr yok gibi ama ben özsermaye tarafinda yine guzel artış olabileceğini düşünüyorum.

Gecen aylarda bazı yeni teslim edilen uçakların geldiği söylenmişti. Ayrica Avrupa ve diğer ülkelere nazaran THY verileri daha iyi geliyor bildiğim kadarıyla. Bence herşey iyi gidiyor görünüyor havacılık için.

Daha gidecek çok yolunun olduğunu düşünüyorum hissenin. Yurtdışı havacılık hisselerine göre bizim hisseler yinede ucuz benim bildiğim kadarıyla. Ayrica yolcu taşıma verileride iyi. Filomuzda büyüyor.

Tabi birde şunu gözden kaçırmamak lazım, Turkiye de ki hisselerde yabanci oranı %37 gibi tarihin en düşük seviyelerinde geziniyor. Daha aşağı inmesi biraz zor bence. Aksine bazı hisselere girişler var.

Merakla izliyorum.
    Tavsiye içermez kendi düşüncem dır

6.  Alıntı Originally Posted by Yalniz Mehmet Yazıyı Oku
    Bugün guzel hareketler yaptı yabancılar. Ama yinede kafa karıştırdılar alttan almaya çalıştılar, yukari aşağı derken iyice oynattilar bugün hisseyi. Sonuca bakarsak yabanci Citibank bugün pek hisse toplayamamış görünüyor sanki.

Bilanco tahminlerine bakarsak pek iyi bir kâr yok gibi ama ben özsermaye tarafinda yine guzel artış olabileceğini düşünüyorum.

Gecen aylarda bazı yeni teslim edilen uçakların geldiği söylenmişti. Ayrica Avrupa ve diğer ülkelere nazaran THY verileri daha iyi geliyor bildiğim kadarıyla. Bence herşey iyi gidiyor görünüyor havacılık için.

Daha gidecek çok yolunun olduğunu düşünüyorum hissenin. Yurtdışı havacılık hisselerine göre bizim hisseler yinede ucuz benim bildiğim kadarıyla. Ayrica yolcu taşıma verileride iyi. Filomuzda büyüyor.

Tabi birde şunu gözden kaçırmamak lazım, Turkiye de ki hisselerde yabanci oranı %37 gibi tarihin en düşük seviyelerinde geziniyor. Daha aşağı inmesi biraz zor bence. Aksine bazı hisselere girişler var.

Merakla izliyorum.
    Tavsiye içermez kendi düşüncem dır
    Pek iyi kar yok derken.2019 a göre yolcu sayılarında %15-20 civarı bir düşüş var, kargo da %6 civarı bir yukarı durum var.2021 göre yolcu sayısı %100 civarı artı gözükürken ,2021 e göre kargo da %15 civarı bir kayıp söz konusu.2019 da zarar 1 küsür ilk çeyrek.2021 ilk çeyrek 400 küsür kar beklentiler ortalama yaklaşık gördüğüm kadarı ile 1200 civarı artı bir ortalama kar gözüküyor.Açıkanan rakam üzeri gelir aşağıda kalır orası ayrı mesele...

7. Yanlış hatırlamıyorsam dolar bazlı şimdiye kadar gördüğüm en iyi ilk çeyrek beklentisi ortalama olarak bakıldığında .Dolar bazlı daha iyi bir ilk çeyrek hatırlamıyorum .Hatırlayan varsa bilgilendirirse memnun olurum .

8.  Alıntı Originally Posted by HİSSİYAT Yazıyı Oku
    Yanlış hatırlamıyorsam dolar bazlı şimdiye kadar gördüğüm en iyi ilk çeyrek beklentisi ortalama olarak bakıldığında .Dolar bazlı daha iyi bir ilk çeyrek hatırlamıyorum .Hatırlayan varsa bilgilendirirse memnun olurum .
    thy her zaman ilk çeyrekde kar getirmez.ilk çeyrek en zayıf yanıdır.ancak bu yıl öyle olmayacak gibi.beklenti yüksek.ilk çeyrek bu olursa 2. ve3. çeyrekler merkez bankası olur.
    bence thy yıl sonu 100 tl yi aşabilir.100 tl fiyatı olan şirketlerin thyden nesi fazla.esasen thy avrupalı ve diğer rakiplerine göre çok şanslı.hiçbir havayolu şirketinin elinde bu avantaj yok.dünyanın ortasında istanbul gibi bir şehirde hub bir havaalanı var.istediğin kadar büyü.büyüdükçede yolcu ve dolulukda avantajlı ol.bu yaz çok sıcak olacak.

Sayfa 237/712 İlkİlk ... 137187227235236237238239247287337 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •