Sayfa 237/463 İlkİlk ... 137187227235236237238239247287337 ... SonSon
Arama sonucu : 3704 madde; 1,889 - 1,896 arası.

Konu: ARENA - Arena Bilgisayar

1. hissenin bu halde olmasına sebep olanlar inşAllah sizinde sülalenizin yüzü gülmez..

2.  Alıntı Originally Posted by ADORABLE Yazıyı Oku
    hissenin bu halde olmasına sebep olanlar inşAllah sizinde sülalenizin yüzü gülmez..
    Bana göre patrondan habersiz bir olay değil.1 yıldız usd bazlı olarak paramı pul etti.

3. farketmez sebep her kimse ister spek ister patron

4. Fiili dolaşımdaki lot sayısı ile takas arasında 800 bin lot fark var.

Dün de KAP'ta haber vardı dolaşımdaki lot sayısı hakkında.

Bu ancak Perea'nın alım yapması halinde olabilecek birşey. Ama takasta Pereanın malında bir değişiklik yok.

Bu konu 1-2 güne netleşir bence. Eğer bu 800 bin lotu Perea aldıysa hisseye biraz güven ve alıcı gelebilir.

Kimin aldığından emin değilim ama ortada 800 bin lotluk bir fark var. Bu mal yarın öbür gün Perea takasından çıkarsa Ömer Musa alım yapmış demektir son dönemlerde.

Yada bu konuda benim gözümden kaçan bir durum mu var yada yanlış yorumladığım bir durum mu var bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim.

5.  Alıntı Originally Posted by Emirhan06 Yazıyı Oku
    Fiili dolaşımdaki lot sayısı ile takas arasında 800 bin lot fark var.

Dün de KAP'ta haber vardı dolaşımdaki lot sayısı hakkında.

Bu ancak Perea'nın alım yapması halinde olabilecek birşey. Ama takasta Pereanın malında bir değişiklik yok.

Bu konu 1-2 güne netleşir bence. Eğer bu 800 bin lotu Perea aldıysa hisseye biraz güven ve alıcı gelebilir.

Kimin aldığından emin değilim ama ortada 800 bin lotluk bir fark var. Bu mal yarın öbür gün Perea takasından çıkarsa Ömer Musa alım yapmış demektir son dönemlerde.

Yada bu konuda benim gözümden kaçan bir durum mu var yada yanlış yorumladığım bir durum mu var bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim.

33.45 olan FDO 33 olarak güncellendi dün böyle bir haber geldi hocam ama detayını bende bilemiyorum takaslara bakıyorum değişen durum yok 2 gün sonra netleşir herhalde.

Bu arada Citi ve Hsbc takası Perea'nın dimi hocam?

6.  Alıntı Originally Posted by Küçükandonyadis Yazıyı Oku
    33.45 olan FDO 33 olarak güncellendi dün böyle bir haber geldi hocam ama detayını bende bilemiyorum takaslara bakıyorum değişen durum yok 2 gün sonra netleşir herhalde.

Bu arada Citi ve Hsbc takası Perea'nın dimi hocam?

Son sorduğundan başlıyayım.

HSBC Bankın takasındaki 16.396.465 lot mal Redinghton'ın malı Perea'nın değil. Ama bu mal Redinghtonın sahip olduğu %49,4'e dahil. Dolayısıyla dolaşımda değil. Bu 16,396.465 lot malı 12-13 sene önce eski patronlardan İzi Kohen borsaya kote etmiş satarım diye ama borsada satmadan şirketi redinghtona satınca bu mallar da Hintlilere satılan %49,4'ün içinde yer aldı.

Fakat borsaya kote olduğu için takaslarda görünüyor ama alıma satıma konu değil bu hisseler. Yani Redinghton buradan mal satmaya kalksa sahip olduğu %49,4 aşağı gelir . O yüzden satmaz.

Citi bankın takasındaki malın 16.383.633 tanesi Pereanın malı. Kalan 170 bin lot mal da başkalarının. Zaten o kısmı ile BofA sürekli trade ediyor. O kısım bazen 10-20 bine düşüyor bazen 200-300 bine çıkıyor.

Şimdi basit bir hesap yapalım.

Borsada satılabilen 50.600.000 lot mal var.

Bunun 16.383.633 tanesi Pereanın. SPK bunu fiili dolaşım dışı kabul ediyor.

Dolayısıyla fiili dolaşımda 50.600.000 - 16.383.633 = 34.216.367 lot mal olması laızm.

KAP'taki şirket kartında diğer kısmında 34.216.367 yazıyor ama aynı zamanda fiili dolaşımda 33.456.922 lot mal var diyor.

Bu durumda bu aradaki 759.445 lot mal nerede ?

Bu malın fiili dolaşım dışında olabilmesi için ya Redinghtonın hesabında yada Perea'nın hesabında olması lazım.

Redinghton alamaz. Alsa bildirim yapmak zorunda. Bu durumda geriye sadece Perea opsiyonu kalıyor ama onun da takaslarında değişiklik yok.

Bu 760 bin lot mal bir yerden çıkacak 1-2 güne ama anlayacağız. Yanlışım varsa lütfen düzeltsin doğrıusunu bilen.

Ben Pereanın takasına gireceğini düşünüyorum çünkü Perea bir çok kez piyasadan mal aldı. Ama bunu şimdilik bildirmek zorunda değil KAP'a. Çünkü %5-10-15-20'yi aştığı zaman bildirmek zorunda. Bu 760 bin lotu Perea aldıysa , 17.1 milyona çıkar ki bu da %17,1'e tekabül eder yani %20'yi aşmış olmaz. Aşmadığı için de KAP bildirimi yapmak zorunda değil ama takaslarda ve KAP şirket kartında bunu görmemiz laızmdı.

Bir acayiplik va ama anlayacağız bakalım 1-2 güne.

7. her gün düşen hisseyi yapmışlar helal olsun

8. Artık iyice tadı kaçtı, şakası kalmadı. Bilançodan sonra yukarı gider diye bekliyordum o da olmadı. Arenayı artırmak için sattığım hisseler 4 e 5 e katladı. Moralimizi iyice bozdu ancak yılmadan beklemeye devam edeceğim. Umarım toparlar yakında...

Sayfa 237/463 İlkİlk ... 137187227235236237238239247287337 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •