Sayfa 238/996 İlkİlk ... 138188228236237238239240248288338738 ... SonSon
Arama sonucu : 7968 madde; 1,897 - 1,904 arası.

Konu: YATIRIM FONLARI IV ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

Bugün nasdaq ı aşağı çeken tesla oldu. Yüzde 20 düştü

Sent from my iPhone using Tapatalk

2.  Alıntı Originally Posted by burak1987 Yazıyı Oku
    Nasdaq ile tam kolore değil galiba bizim endeks.

Öyle galiba
    Zaten Nasdaq'ı dün Tesla şişirmiş, bugünde indirmiş
    Tesla -18 yapmış.

3. bloomberg ht tv de benim sabah dikkat çektiğim yabancı satışına dikkat çekerek 2000 yılına benzetiyorlar.

4. Bloombergde yabancı satıyor, yerliye mal devrediyor,
    BİST'i emeklilik fonları ve yatırım fonları götürüyor,
    Faizin ölü olması bunları tetikliyor denildi.
    Birde vurkaç yapan yatırım fonlarından bahsedildiki kim bu fonlar acaba, aklıma bir iki isim geliyor gibi ama.

Çindeki parasal genişleşme gelişen piyasalara yarayacak diyor. Ayrıca yabancı takasında korkulacak bir şey yok daha.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Evet duruyor, hatta ufak ufak takviye yapmayı düşünmeye başladım.
    Eurobondları çeşitlendireyim diyorum.

Bu arada sizin AES güzel gitti bugün, bi ara 4,5 artıydı şimdi 2,5'a düşmüş.
    Acaba bir ara karı realizemi etmek lazım bu fonda.
    Takviye yapacaksanız DBH'ı göz ardı etmeyin. Arayı baya bir açtı IPV ile T+2'ler bile %1 fark atmış gözüküyor.

AES'i bugünle karşılaştırınca güzel yerden almış gibi görünüyoruz. Fakat bir anda herşey tersine dönebiliyor. Amerika kapanışı belirleyecek fiyatı %2 gibi gelecek yarın sanırım. Güzel yerden yakalanırsa inişlerde alıp ve çıkışlarda satılırsa güzel bir getiri elde edilebilir gözüküyor. Ama hareketler çok sert oluyor. Bu ay sonu Opec toplantısı var galiba bakalım o zamana kadar nasıl gidecek.

7.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    Takviye yapacaksanız DBH'ı göz ardı etmeyin. Arayı baya bir açtı IPV ile T+2'ler bile %1 fark atmış gözüküyor.

AES'i bugünle karşılaştırınca güzel yerden almış gibi görünüyoruz. Fakat bir anda herşey tersine dönebiliyor. Amerika kapanışı belirleyecek fiyatı %2 gibi gelecek yarın sanırım. Güzel yerden yakalanırsa inişlerde alıp ve çıkışlarda satılırsa güzel bir getiri elde edilebilir gözüküyor. Ama hareketler çok sert oluyor. Bu ay sonu Opec toplantısı var galiba bakalım o zamana kadar nasıl gidecek.
    Haklısınız o tür fonlarla çeşitlendireceğim yavaş yavaş.

Petrolcüde oldunuz artıkOPEC toplantıları falanda ilgi alanınıza girdi.

Alıntı Originally Posted by memorex Yazıyı Oku
    bloomberg ht tv de benim sabah dikkat çektiğim yabancı satışına dikkat çekerek 2000 yılına benzetiyorlar.
    2000 yılında her şey güzeldi diye benzetiyor. 2001 yılında bütün dünya çöktü 9/11 olayı ile.

Sayfa 238/996 İlkİlk ... 138188228236237238239240248288338738 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •