Sayfa 238/253 İlkİlk ... 138188228236237238239240248 ... SonSon
Arama sonucu : 2023 madde; 1,897 - 1,904 arası.

Konu: BRSAN - Borusan Mannesmann

1.  Alıntı Originally Posted by artukbey Yazıyı Oku
    20 günlük ortalamayı aşağı kırarak kapattı, 50 günlük ortalamayla 450’lerde buluşabilir, o da %50 düşüş demektir, böyle hızlı çıkışlarda böyle sert düzeltmeler maalesef olabilir. Bu bir dinlenme olsa geçmişte yaptığı gibi taban taban olmadan bir ay yataya sarabilirdi. Zaman zaman alıcı bulmak için gel geller olabilir, ne zaman en az bir hafta yataya sararsa dip oluşumunu tamamlayabilir, o zaman eklemeler daha sağlıklı olabilir…
    borsada temeli olmayan tekniğe inanmam tekniği para yapar tahtacı hangi hisse olursa olsun spekülatif olarak istediği yere çıkarır sonra yatırımcının üzerine yıkar aldığım hissenin geleceğine bakarım 2013 yılında amerikada fabrika kuracağım dediğinde az da olsa almıştım bölünmeden önce 2020 ye kadar çoğalttım bu arada elimdeki hissenin % 10 gibi sat al yapıyorum 2020 / 12 aylık bilançosu hasılat önceki yılın hasılatına göre 800 milyon düşük geldi zarar da yazdı elimdeki hisseleri azalttım 2021 ekim ve 2022 mart ayında da en yüksek 39 00 gördükden sonra düşeni yukarı kesmesi ile sattıklarımı 25 00 / 27 00 fiyatlarda yerine koydum 100 00 tl ye kadar sat al yaptım hissemi hiç azaltmadan
    100 00 den sonra sat al yapmıyorum 2023 / 12 aylık bilançoyu göreceğim esas 2024 / 12 aylık bilançoyu görmekistiyorum amerikada aldıkları ve kapasite artırdıkları türkiyeden geniş çaplı boru fabrikayı söküp amerikaya kurdular bunların meyvesini hasılatlarını göreceğiz dolar 2024 sonunda ne kadar olacağını tahmin edemiyorum .tahtacı 2023 ve 2024 bilançolarını satın alıyor şirket ayrıntılı bilançosunu dolar üzerinden yapıyor yatırımcı aldığı hisseye bir vade biçmesi 6 ay 1 sene 3 / 5 sene gibi veya daha fazla .
    yoksa devamlı hisse al sat hisse değiştir bu şekilde hiç bir yatırımcı kazanamaz ancak borsacı olurlar yatırımcı olan kazanır hisse için şuraya gidecek buraya kadar düşecek diye rakam vermem yatırımcılarıda karamsarlığa düşürmem . şirketlerin geleceğini okuyabilirsem gideceği yeride tahmin ederim onun için inmiş çıkmış hiç umurumda olmaz gelecekte vereceği temettülerle yatırımcılar hayatını çok rahat edererek geçirir hissede o oranda yükselmesini devam ettirir .
    yatırım tavsiyesi değildir

2. 60 dakikalık grafik . y t d

3. Hissenin dalga boyu çok büyük, yataya saramadık bir türlü. Ya ciddi artış ya da ciddi azalış yaşıyoruz birkaç gündür. Bakalım yarın 680.8’deki gap’i almaya inecek mi.

4. Merhabalar,
    Spk 3 milyar tl ederindeki borçlanma aracı ihracımızı onaylamış , hayırlısı olsun. Şirketin bu para ile ne yapacağı ile ilgili bir açıklaması olmuş muydu, bilen bir arkadaş cevaplayabilirse güzel olur.

5. Bildiğimiz açıklamar "2025'e kadar 39 milyar TL yatırım yapacağız ve bunun 23 milyarlık kısmı üretim alanında olacak." ile "İnorganik büyüme önceliğimiz" şeklindeki açıklamalar. Yeni satın almalar beklenebilir ancak bu pay ihracı ile ilişkili midir bilmiyorum.

6. Hadi Brsan oyalanıp durma! Bak senin için nakit ayırdım, geleceksen 500’lere gel, yada al başını gitte elimizdekilerle yetinelim. 😂

7. Anlaşılan 700'ün altına alıcılar düşürmemekte kararlı, dip oluşumu buralar gözüküyor. Muhtemelen bu hafta düşen kanalı yukarı kırabilir.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by Majesty23 Yazıyı Oku
    Hissenin dalga boyu çok büyük, yataya saramadık bir türlü. Ya ciddi artış ya da ciddi azalış yaşıyoruz birkaç gündür. Bakalım yarın 680.8’deki gap’i almaya inecek mi.
    682 gördük 684.1 kapattık, yarın daha aşağıları görecek gibi görünüyor, hayırlısı diyelim

Sayfa 238/253 İlkİlk ... 138188228236237238239240248 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •