Sayfa 239/899 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289339739 ... SonSon
Arama sonucu : 7185 madde; 1,905 - 1,912 arası.

Konu: SODA - Soda Sanayii

1.  Alıntı Originally Posted by 666 Yazıyı Oku
    Biraz kalsaydin, dur okuyamadik bile. Evet goz kaliyor Keko. 11 dedik 12 dedik 13 dedik... kotu anlamda da demedik ama maalesef tutabilir.
    Doğru söylüyorsun ...aslında kareli 15-18 aralıklarından satmak istiyordum ki şu anda da oralar gelmiştir ama artık biraz değişiklik istedim ve riski daha düşük bir hisseye geçmek istedim..

bu arada ben sabırsız olduğum için biraz daha kalsaydım fosil olurdum manasıyla bir şeyler söyledim...yoksa burada uzun vadeli kalanlar fosildir anlamıyla söylemedim dostlar...yanlış anlattıysam özür diliyorum...

sonuçta hata yapıyorsak tecrübesizliklerimizden ve bilgisizliğimizden yapıyoruzdur...yıllar geçtikçe borsadaki tecrübelerimiz de artıyor...tecrübe dediğimiz de aslında giren kazıkların toplamıdır...

daha öncede yeri geldiğinde sık sık söylemişimdir...geçmişte iki tane benim için kocaman olan sermayeyi tüketmiş idim..kazanmak ancak üçüncü sermayeye nasip oldu...bu açıdan baktığımızda yediğimiz kazıklar veya kaçırdığımız fırsatları üst üste koyarsak herhalde şu anki sermayemizin iki katı olur bu kazıklar...tüm bu kazıkların sonucunda da tecrübe kazanmış oluyoruz..o yüzden de tecrübenin de maliyeti aslında çok fazla...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. daha geçen yıla kadar bile şirketlerin büyük yatırımları yapmalarının olumlu bir şey olduğunu sanıyordum..sonradan bir arkadaş yıllardır takip etmediğim bağfas ve brisa hisselerinin durumunu bana hatırlatınca gerçekten de baktığımda bu iki hissenin de resmen süründüğünü gördüm...

meğer yatırım süreci boyunca şirketler ağır finansman giderlerine maruz kalıyorlarmış...şansıma o tür bir hisseye daha önce hiç yakalanmamıştım...ama oltanın ucunda öyle bir yem görseydim herhalde koşarak gider yerdim...

o yüzden de sodanın da olabilecek tek sıkıntısı bu olabilir...onun dışında şirket üretiyor kar da ediyor...hissenin fiyatının çıkmamasının önündeki en büyük engel de yabancıların sert satışlarıdır..artık şirket geri alımlar ile bu olumsuzluğu ne kadar bertaraf etti bilemiyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. Güzel kapanış oldu, 6.06 hayırlı olsun. İyi akşamlar...

4. Vay be 6 ha ömrüm yetmeyecekmiş gibi hissetmiştim çıktı 6 aydır ekran açmıom beeee googlea yazıom haftada bir soğuttulan beni borsadan 9-10 dan başka rakam yaptığı bu terbiyessizliği temizlemez net

5. 6,04 ten vedalaştım. Giderse iyi gidecek ama alamadım o riski. Umarım kalanların yüzü de güler.

Garibin yüzü gülür mü ag

Alıntı Originally Posted by Rasto Yazıyı Oku
    Vay be 6 ha ömrüm yetmeyecekmiş gibi hissetmiştim çıktı 6 aydır ekran açmıom beeee googlea yazıom haftada bir soğuttulan beni borsadan 9-10 dan başka rakam yaptığı bu terbiyessizliği temizlemez net
    Ah be Rasto, corba parasi diye girmistin. Evi mi sattirdi? Ekrani bile kapattirmis ha. Sevindirmistir biraz herhalde artik.

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    tecrübe dediğimiz de aslında giren kazıkların toplamıdır...
    Bu kismina katilmiyorum keko. Illa kazik yemeye gerek yok. Borsanin sermaye piyasasi oldugu, paranin oldugu yerde de cin gibi insanlarin bulundugunu aklindan cikarmazsan pek kazik yemeye gerek kalmiyor.

Ama yatirim ornegin dogru olmus. Neyse arada Kulcuye de ugra, kim bilir ilerde firsat cikar belki.

Sayfa 239/899 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289339739 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •