Sayfa 239/340 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289339 ... SonSon
Arama sonucu : 2716 madde; 1,905 - 1,912 arası.

Konu: CWENE - CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi AŞ

1. Teşekkürler keko cevapların için.o gün o döviz açığı konusu aklımı kurcalamıştı ne kadar pozitif baksakta bilemiyoruz şirketin ne yaptığını

2.  Alıntı Originally Posted by Yyatırım Yazıyı Oku
    Teşekkürler keko cevapların için.o gün o döviz açığı konusu aklımı kurcalamıştı ne kadar pozitif baksakta bilemiyoruz şirketin ne yaptığını
    inan başka hisselere sık sık bakıyordum ama bizim şirketin döviz açığı gözümden kaçmıştı...demek ki aşkın gözü körmüş...aşık olmaya başlamıştım...tabi şu anda biz böyle düşünüyoruz...gerçekte de böyle midir bilemiyoruz...şirket tedbirini almış olması lazım diyoruz ama sonuçta yine de kafamızın bir köşesinde bir teredüt oluyor...özelikle de endeks ve hisseler ralli yaparken bizim hiç çıkmamamız bu teredütlerimizi güçlendirdi...

ben cwenenin hem de kocaerin ikinci çeyrek bilançolarını görmek istiyorum...gördükten sonra da verdiğim kararı gözden geçirebilirim...elimde yeotk de vardı ama çok az...1500 adet sadece...o yüzden de onu hesaba katmıyorum...şu anda kendimi sudan çıkmış balığa benzetiyorum...çünkü elimde doğru dürüst enerji hissesi yok..çok sevdiğim bir sektördür...kısmet olmayınca olmuyor...bakalım ileride neler olacak..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

3. ileride şirketi biraz daha irdelemek istiyorum..yanlız yatırımcı ilişkilerindeki bayan gesanın hüseyin benin çeyreği etmiyor...konulara pek hakim göremedim onu..çok yüzeysel cevaplar veriyor...bu cevaplar da beni tatmin etmiyor....oysa patron twiteerda scuterdan inmiyor...tanıtım üzerine tanıtım yaparken yatırımcı ilişkilerin bu kadar yetersiz kalması üzücü...buna rağmen yine de ara sıra ayayıp bilgi toplamaya çalışacağım...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    ileride şirketi biraz daha irdelemek istiyorum..yanlız yatırımcı ilişkilerindeki bayan gesanın hüseyin benin çeyreği etmiyor...konulara pek hakim göremedim onu..çok yüzeysel cevaplar veriyor...bu cevaplar da beni tatmin etmiyor....oysa patron twiteerda scuterdan inmiyor...tanıtım üzerine tanıtım yaparken yatırımcı ilişkilerin bu kadar yetersiz kalması üzücü...buna rağmen yine de ara sıra ayayıp bilgi toplamaya çalışacağım...
    Yatırımcı ilişkileri her şirkette çok şeffaf olmayabiliyor.
    Ereğli gibi bir devin mesela yatırımcı ilişkileri bist in en kötüsüdür...
    Tabi insan yatırım yaptığı hissede şeffaflık istiyor..
    Sanırım citi hala elinde kalan malı satıyor. Bu hafta takaslardan görürüz.

5.  Alıntı Originally Posted by Maacit Yazıyı Oku
    Ben bugün çıktım
    bazartesi taban bekliyorum, devre 1 kez kesti, tırstım, kaçtım
    astoru hatırlayın, 65 den 39 a çalışırken kestiği devre sayıları çok fazla idi
    ilk devreyi hep işaret fişeği olur, yırtık dön gibi devam eder
    102 en düşük dersek bunun -%20 altına alarmımı kurar, orayı beklerim
    kalanlara bol kazançlar
    09.06.2023 de yazdım
    ..

6.  Alıntı Originally Posted by Eagle24 Yazıyı Oku
    Cw Enerjiyle ilgili aklıma takılan 2 konuyu firma yatirim ilişkileri bölümüne sordum.

1.Soru Bilanco detaylarinizda 102 milyon dolar döviz aciginiz görünmektedir ve şuan döviz trendi yukarı yönlü iken sonraki bilancolarda yüksek kur farkı gideri oluşması muhtemel.Bu durum icin nasıl bir önleminiz var?

Cevap:Biz yaptığımız anlaşmalarda kuru anlaşma yaptığımız zamanki kur ile sabitleyerek bu riskin daha da büyümesine engel olmaya çalışıyoruz.

2.Soru Panel üretimlerinde araştırmama göre en büyük maliyeti yaklasik %40 Hücreler ve %10 Eva lardan oluşmaktadır.Faliyet raporunuzda EVA yatırımınız olduğunu biliyorum ama maliyetlerin daha büyük giderini oluşturan Hücrelerle ilgili bir yatirim planınız var mı?

Cevap:Bu konuyla ilgili arastirmalarimiz oluyor eğer bir gelisme olursa kap tan bilgilendirme sağlarız.

Bilgilerinize Sn Paydaslar..

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..
    Dolar 21 iken artis trendine girdiginde,bu döviz riski durumu benim de kafamı kurcaladigi için Yatırımcı iliskileri birimine sormuştum ama tatmin edici bir yanıt alamamistim.

Geçtiğimiz gün paylaşılan yatırımcı sunumunda,halk arzdan edinilen gelirin nasıl kullanılacağını acik açık yazmislar.1.ve 6. maddelerinde kur riskine değinmisler.Bunlari belirtip hala bir aksiyon almadilarsa zaten kapatsinlar sirketi

Bu sunum açıkçası beni rahatlatmisti ama döviz pozisyonuyla ilgili net cevabı bilancoda görebilecegiz..

Kişisel görüsümdür.Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.Alan da satan da kendi bilir..

7. ===Cevap:Biz yaptığımız anlaşmalarda kuru anlaşma yaptığımız zamanki kur ile sabitleyerek bu riskin daha da büyümesine engel olmaya çalışıyoruz===

kur 21 tl den işi almışlar, kur bu yıl Kasım ortası 42 tl oldu diyelim
    külüyen iş/ihale büyük zarar yazacak, böyle bakın birde
    ..

8.  Alıntı Originally Posted by Maacit Yazıyı Oku
    ===Cevap:Biz yaptığımız anlaşmalarda kuru anlaşma yaptığımız zamanki kur ile sabitleyerek bu riskin daha da büyümesine engel olmaya çalışıyoruz===

kur 21 tl den işi almışlar, kur bu yıl Kasım ortası 42 tl oldu diyelim
    külüyen iş/ihale büyük zarar yazacak, böyle bakın birde
    macit
    düstü diyelim böyle kötü yönetilen sirket hissesi yükselir mi?
    neden burdasın hala

Sayfa 239/340 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289339 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •