Sayfa 24/1032 İlkİlk ... 14222324252634741245241024 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 185 - 192 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. Bu arada Papaz Brunsonun tutuklulugunun devamina karar verilmis..

2.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Piyasa değeri 2.5 milyar dolar ancak eden Halka ne kadar ceza kesebilirler ki? Makul olduğu sürece bir an önce ödeyip kurtulsunlar. Benim tahminim 300-400 milyon dolar aralığında bir uzlaşılmış nihai ceza geleceği yönünde yani piyasa değerinin %10-15'i kadar. Geçmişteki uzlaşılmış cezalar ilgili bankanın piyasa değerinin %10'unu aşmamıştı.
    Piyasa değeri izafi bir kavramdır bence. Bankanın gerçek değerini yansıtmaz. Banka satışlarında da defter değerine öz sermayesine bakarlar. OFAC ceza verecekse ve vereceği cezada da bir rakama bakacaksa da öz sermayesine- defter değerine bakacaktır. Ceza değerlendirmesi yada tahmini yapacak isek bu değeri kullanmak sanırım daha uygun olur.

3.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Aynen. 1 milyar dolar bile banka için hiç bir problem yaratmaz, 2018 sonunda 30 milyar tl ye çıkacak olan özkaynakların 4 milyar tl sini buna ayırırlar, geriye hala 26 milyar tl lik bir özkaynak kalmış olur bilançoda.
    Ondan sonra da %500'lük bir bedelsiz için düğmeye bassınlar bir zahmet. 1.25 milyar tl lik sermaye 321 milyar tl lik toplam aktiflere oranla çok düşüktür. 2001 Nisanından bu yana 17 sene geçti ve hala sermaye artırımı yapmadılar. Sadece kayıtlı sermaye tavanını 7.5 milyar tl ye çıkardılar o kadar. %500 için gereken 6.25 milyar tl zaten geçmiş yıllara ait kârlar kaleminde fazlasıyla mevcut. Toplam özkaynaklar etkilenmeyecek, miktar aynen kalacak, sadece alt kalemler arasında oynama olacak, geçmiş yıllara ait kârlar kaleminden düşülüp sermayeye eklenecek. Sendikasyon kredisi almak istiyorlarsa sermayeyi şu anki komik 1.25 milyar tl den 7.5 milyar tl ye çıkartmalılar çünkü aktiflerine toplam kredilerine oranla çok düşüktür.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4. 2001 yılında bankanın toplam aktifleri 15 milyar tl idi, şimdi 321 milyar tl. 17 yılda 22 katına çıkmış hemen hemen.
    2001 yılında bankanın özkaynakları 943 milyon tl idi, şimdi 25.3 milyar tl. 17 yılda 27 katına çıkmış hemen hemen.
    2001 yılında bankanın kredileri 1.2 milyar tl idi, şimdi 200 milyar tl. 17 yılda 160 katına çıkmış hemen hemen.

2001 yılında bankanın sermayesi 1.25 milyar tl idi. 17 yıl sonra 2018 yılında bankanın aktifleri 22 katına çıkmışken sermaye hala 1.25 milyar tl olarak kalmaya devam ediyor.
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım (43 TL) sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

5.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    2001 yılında bankanın toplam aktifleri 15 milyar tl idi, şimdi 321 milyar tl. 17 yılda 22 katına çıkmış hemen hemen.
    2001 yılında bankanın özkaynakları 943 milyon tl idi, şimdi 25.3 milyar tl. 17 yılda 27 katına çıkmış hemen hemen.
    2001 yılında bankanın kredileri 1.2 milyar tl idi, şimdi 200 milyar tl. 17 yılda 160 katına çıkmış hemen hemen.

2001 yılında bankanın sermayesi 1.25 milyar tl idi. 17 yıl sonra 2018 yılında bankanın aktifleri 22 katına çıkmışken sermaye hala 1.25 milyar tl olarak kalmaya devam ediyor.
    Bu dakkadan sonra bence ceza degil Bedeli cikarsa kagit iyice cakilabilir.. Onun disinda artik aci patlicani kiragi calmaz modu olabilir

6.  Alıntı Originally Posted by IraS_Kicks_Arse Yazıyı Oku
    Bu dakkadan sonra bence ceza degil Bedeli cikarsa kagit iyice cakilabilir.. Onun disinda artik aci patlicani kiragi calmaz modu olabilir
    Eğer ceza makul olursa bedelli filan olmaz. Unutma bankanın %51.1 hissesi TVF'nin elinde yani devletin. Olası bir bedellide konulması gereken paranın %51.1 ini devlet koyacak demektir. Mevcut şartlarda böyle bir şeyi ne TVF ne de devlet arzu eder. O yüzden bedelli olasılığını ben düşük görüyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by IraS_Kicks_Arse Yazıyı Oku
    Bu arada Papaz Brunsonun tutuklulugunun devamina karar verilmis..
    papak bence buyuk lokma isi hakan atillayi kim takar.hukumet kanadindan.o papaz bence pelsinvanya ile takas icin tutuluyor.lokma buyuk 7 mayisa ertelenmiş zaten davasi.

8. Son haberler : Papaz davasi 7 Mayisa ertelenince, ABD de Atilla davasini 7 Mayistan 16 Mayisa erteledi. Artik iyice siyasi dava oldugu ortaya cikti. OFACin uygunsuzluk arastirmasi falan hikaye. Anlasilan, hakim CIA - Dis isleri Bakanligi yonlendirmesine gore karar verecek.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 24/1032 İlkİlk ... 14222324252634741245241024 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •