Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

Oylayan
344. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon 1 yıl içinde patlayacaktır, nakitte fırsat beklenmelidir

102 29.65%
  • dolar bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

23 6.69%
  • faizler insin, şimdi almak mantıklı değil

21 6.10%
  • ömür boyu alacak param olmayacak

16 4.65%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

130 37.79%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

52 15.12%
Sayfa 24/1014 İlkİlk ... 1422232425263474124524 ... SonSon
Arama sonucu : 8108 madde; 185 - 192 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1. https://www.google.com.tr/amp/s/emla...koydu/5899/amp

SM-A700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    camekanın dışında
    Gönderi
    1,797
     Alıntı Originally Posted by tarantula Yazıyı Oku
    sizin yukarda gönderdiğiniz eve bırak 700 ben 200 bile vermem
    o para bende olsa istanbulda gider arsa alır üstüne küçük bir kulübe yaptırır yaşarım aradaki farkıda yine değerlendiririm borsada ...
    sn.tarantula

borsaya karşı temkinliyim ancak 700 bin lirayla istanbulda bile biraz şehrin kıyısında mükellef bir ev yaptırılabilir hatta üstüne bir otomobil ve mevduat parası da kalır krallar gibi yaşanır. hele anadoluya yada deniz kıyısı bir kasabaya giderseniz sultanlar gibi yaşarsınız , haklısınız.

sanırım şehirde yaşamak zorunda olan insanlar olarak mecburiyet olarak gördüğümüz kendimizi şartladığımız yaşam şeklini değiştirmemiz gerekiyor. hayat anadoluda, büyük şehirler artık bizi taşımıyor.

bayılıyorum şu mandıra filozofu filmine, 20 kez izledim.

saygılarımla
    “Kalbimizde Tanrı'nın ışığı vardır, onun adı da vicdandır." Lev Nikolayeviç Tolstoy

3.  Alıntı Originally Posted by Günaydın Yazıyı Oku
    sn.tarantula

borsaya karşı temkinliyim ancak 700 bin lirayla istanbulda bile biraz şehrin kıyısında mükellef bir ev yaptırılabilir hatta üstüne bir otomobil ve mevduat parası da kalır krallar gibi yaşanır. hele anadoluya yada deniz kıyısı bir kasabaya giderseniz sultanlar gibi yaşarsınız , haklısınız.

sanırım şehirde yaşamak zorunda olan insanlar olarak mecburiyet olarak gördüğümüz kendimizi şartladığımız yaşam şeklini değiştirmemiz gerekiyor. hayat anadoluda, büyük şehirler artık bizi taşımıyor.

bayılıyorum şu mandıra filozofu filmine, 20 kez izledim.

saygılarımla
    valla istedikten sonra gidilir
    benimde hayalimde bodrum marmariste yaşamak var uzak koylarda tabiki
    hava temiz hep sıcak kar kış yok kalabalık yok mutlaka bir gün gerçekleştireceğim bu hayalimi.
    şu emlak fiyatları biraz düşerse balon biraz inerse belki oralarda uygun fiyatlara arsa ev falan buluruz ilerde onu bekliyorum şu anda.
    burdaki zincirler gitmemizi engelliyor
    arabası olan ev istiyor evi olan 3+1 istiyor o varsa sıfır istiyor o varsa yazlık istiyor yok daha lüks araba daha lüks eşyalar
    bu işin sınırı yok yani e birde evliysen çoluk çocuk varsa o zaman tamamen köşeye sıkışmış oluyorsun
    yani bir noktadan sonra yeter diyip hayalleri gerçekleştirmek gerek yoksa ömür geçiyor...
    lüksten vazgeçtiğimiz ölçüde özgürleşiyoruz yani...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    camekanın dışında
    Gönderi
    1,797
     Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    O 725 çekilen evde rahat 300bin köpük var.

tarantula'nın fikirlerine de çoğunlukla katılmakla beraber borsada herkesin şansı yaver gitmeyebilir. Onu da göz önüne almak lazım.

Neticeye bakarsak borsa 60-90bin aralığında gidip geliyor yıllardır. Bir yere ilerlediği yok yani. Buradan kar etmek herkesin yapabileceği iş değil. 60bin'lerden girebilen evliyalar bile dolarla oranlayınca pek bir kazanç sağlayamadılar.

O zaman olay hisse seçimi özelinde kişinin yeteneğine ya da şansına kalıyor.

İlla borsaya girecek olsam Amerika'daki şirketlere yatırım yapardım. Tabi onda da al/sat yapmak eziyet, minimum tutar yüksek... Alıp unutulacak kenarda atıl kalmış para lazım.

tarantula en büyük yatırımı kendi işini kurarak yapmış bence.

sn. üye

işyat yatırım ortaklığı hissesi her sene dolu dolu temettüler ödüyor ve tahta fiyatı halen 1 tl nominal, şeytan diyor dal elinde ne varsa her yıl al nakiti erken emekli ol.

sonra diğer omuzdaki melek diyor ki sakın ! ya temettü ödeyemez portföyü batırırsa sende sermayeyi kediye yükler geldiğin yere dönersin. işte bu pek dramatik bir türk filmi olur.

neyse,kendi kendime hayal kuruyorum işte

saygılarımla
    “Kalbimizde Tanrı'nın ışığı vardır, onun adı da vicdandır." Lev Nikolayeviç Tolstoy

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    camekanın dışında
    Gönderi
    1,797
     Alıntı Originally Posted by tarantula Yazıyı Oku
    burdaki zincirler gitmemizi engelliyor
    arabası olan ev istiyor evi olan 3+1 istiyor o varsa sıfır istiyor o varsa yazlık istiyor yok daha lüks araba daha lüks eşyalar
    bu işin sınırı yok yani e birde evliysen çoluk çocuk varsa o zaman tamamen köşeye sıkışmış oluyorsun
    yani bir noktadan sonra yeter diyip hayalleri gerçekleştirmek gerek yoksa ömür geçiyor...
    lüksten vazgeçtiğimiz ölçüde özgürleşiyoruz yani...
    aynen öyle efendim aynen öyle , saygılar

6.  Alıntı Originally Posted by Günaydın Yazıyı Oku
    sn. üye

işyat yatırım ortaklığı hissesi her sene dolu dolu temettüler ödüyor ve tahta fiyatı halen 1 tl nominal, şeytan diyor dal elinde ne varsa her yıl al nakiti erken emekli ol.

sonra diğer omuzdaki melek diyor ki sakın ! ya temettü ödeyemez portföyü batırırsa sende sermayeyi kediye yükler geldiğin yere dönersin. işte bu pek dramatik bir türk filmi olur.

neyse,kendi kendime hayal kuruyorum işte

saygılarımla
    Temettü meselesi defalarca tartışıldı bu forumda. Hala da tartışılıyordur.

Genel kanı kağıdın değeri artmadıktan sonra %90 temettü dağıtsa da o kağıttan bir halt olmaz. Kovalamanız gereken şey temettü vermesi değil, şirketin gelecek vaadetmesi olmalıdır.

Şirket temettü vermese her sene belli bir yüzdede yükselse siz kendikendinize o temettüyü verirsiniz zaten.

7. Ayrıca forumda yine çokca yazılmış, şirket batmadan bazı eller tarafından kasten batırılıp mağdur edilen de yüzlerce belki binlerce insan var.

Kazanırken herşey güzel de, bir de o başına bu tip şeyler gelenlere sor bak ne diyorlar

Konu emlaktı tabi, hisseye borsaya çok girmişiz umarım silmezler.

Bu fiyatlardan abuk sabuk projelerden konut almaya hep karşıydım yine karşıyım. Lakin oturacak ev alacak biri ev alacağıma borsada falanca hisseyi alırım şöyle olursa böyle köşe olurum hayalleriyle kıyas yapmasın. Ev pahalı mahalı elinizde kalır peki ya borsada aldığınız hisse için aynı şey geçerlimidir ? En basit ÇUKUROVA -KEPEZ , şirketler hala canavar gibi çalışıyor ve para basıyor peki bu şirketlere ortak olanların kar payları veriliyormu ? Onuda geçtik hissemi satsam deseniz satabileceğiniz birisi varmı ? Daha doğrusu acaba hala elinizde hisse var mı ? Hırsızıın EN BÜYYÜKLER olduğu bizim gibi ülkelerde benden size acizane umut abi uyarısı borsayı boş geçin, hele onu gayrimenkulle filan hiç ama hiç kıyaslamayın.

Sayfa 24/1014 İlkİlk ... 1422232425263474124524 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •