Sayfa 24/1122 İlkİlk ... 14222324252634741245241024 ... SonSon
Arama sonucu : 8971 madde; 185 - 192 arası.

Konu: Banka Mevduat faizleri ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - VI

1. stopaj indirimi 30 hazirana kadar uzatıldı.
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

2. 1/ Putin, Scholz ile son telefon görüşmesinde, doğalgaz ödemelerinin ruble ile yapılması kararının alıcılar için hiçbir şeyi değiştirmeyeceğini, onların eskisi gibi dolar veya avro üzerinden ödemeye devam edeceklerini söylemişti.

2/ Bugün yayınlanan kararname, bunun doğru olduğunu gösteriyor. Çok özetle, bir bankacılık numarasıyla Avrupa tamamen ters köşeye yatırılmış görünüyor.

3/ Çok özetle, işleyişin şöyle olacağı anlaşılıyor: Doğalgaz alıcıları, alımı gerçekleştirmek için önce Gazprombank’ta sözleşmede yazılı olan cinsten döviz hesabı açacaklar. Banka, bu hesap açılır açılmaz, ruble olarak paralel bir hesap daha açacak.

4/ Alıcı ödemeyi yaptığında bu meblağla Gazprombank ALICININ TALİMATIYLA Moskova Borsası’ndan otomatik olarak ruble satın alacak ve bunu alıcının ruble hesabına kaydıracak. Satış işlemi, bu rublenin satıcının hesabına kaydırılmasıyla tamamlanacak.

5/ Bütün bu işlemde tek kritik ifade, ALICININ TALİMATI.
    Açıkçası, ister istemez itibari paranın niteliği üzerine insanı hayrete düşürecek kadar muazzam bir zeka yatıyor bu işlemin altında.

6/ Kararname, doğalgaz alım sözleşmesi şartlarına dokunmuyor, işlemin alıcı tarafından döviz yerine rubleyle yapılmasını dayatmıyor, Alıcı, dolar veya avro ile ödemeye devam ediyor; ama satıcı, sadece satış meblağının ruble hesabına düşmesiyle satış işlemini tamamlıyor.

7/ Dolayısıyla ticaret hukukuna kurnazca bağlı kalıyor. Ama tek bir ifade, “ALICININ TALİMATI†her şeyi değiştiriyor. Bu zeka, kapitalizmde mali işlemlerin kibar bir dolandırıcılıktan başka bir anlama gelmediğini kavramış ve bu mesleğin en usta dolandırıcılarını faka bastırıyor

NOT:
    Hazal Yalın'dan alıntıdır

Elektrik uretim tesislerine %44 zam geldiyse arkasından elektrik zammi da gelir .

Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    doğalgaza % 50 oranına varan zam yapıldı.

fışkırdıkça fışkırıyor elhamdülillah
     Alıntı Originally Posted by Germiyan Yazıyı Oku
    evdeki doğal gaza %35 ,Elektrik üretimi için kullanılan doğal gaza %44.30 zam ,, 3-5 gün sonra elektriğe de zam gelir

hepsini birden lönk yapsa insanlar şoka girebilir parçalı üzüntü veriyorlar

Hayatımda bu kadar kötü bir dönem yaşamadım , Bir de Asgari ücretin artırılması gündemimizde yok diyor ilgili bakan
    adam o ücretle , ev kirası , yakıt ,elektrik , telefon , su , internet öder , hiç bir şey yememesi gerekir
    1 kg domates 28 lira olmuş ,
    Dün haberlerde gördüm ayşe kadın 92 tl imiş. Sebebi ise seracılıktaki ısıtma maliyetlerindeki artışmış.
    Şeker internet doğalgaz derken dün çok fışkırttılar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5. + bugunden itibaren çiğ süt 4,70 den 5,70 e geldi +21%
    kesecek fiyat 6,70 idi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,147
     Alıntı Originally Posted by TOPRAK-SERDAR Yazıyı Oku
    doğalgaza % 50 oranına varan zam yapıldı.

fışkırdıkça fışkırıyor elhamdülillah
    Rabbim verdikce veriyor..
    Fiskirtmac Gidivan da yok uzun zamandir.
    Kosele fiyatlari da artti mi ne?

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7.  Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    + bugunden itibaren çiğ süt 4,70 den 5,70 e geldi +21%
    kesecek fiyat 6,70 idi
    Peynir tereyağı alacaklara son çağrı, stoklar bitesiye kadar eski fiyat devam edebilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul/Montreal
    Gönderi
    36,147
    Bugun gireyim pinaronline sitesine ve sut peynir stoklarimi doldurayim.
    Dinsizin hakkindan imansiz gelir diye veciz bir atasozumuzu hatirladim simdi.
    Verdik yetkiyi, gorduk etkiyi..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 24/1122 İlkİlk ... 14222324252634741245241024 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •