Sayfa 240/609 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290340 ... SonSon
Arama sonucu : 4868 madde; 1,913 - 1,920 arası.

Konu: PETUN - Pınar Et ve Un

Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    100 test edildi
    Son durumda yukarıda trend direnci aşağıda 100 ağırlıklı ortalama arasında sıkışma var.
    Bakalım hangi yöne kopacak.
    6.55 altına geri çekilecek olursa 6.50 güçlü destek haline geldiği için alım yaparım
    6.50 altında desteğimiz 6.42

6.50 test edildi son durumda 100 ve 200 ağırlıklı ortalamalar arasındayız.
    6.60 geçilirse 6.76 yeniden test edilebilir.
    6.50 kırılırsa 6.42 hedef olur.

2.  Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    Ticari alacaklar 1.914 milyon tl seviyesine geldi.
    9 aylık bilançoda.
    Kısa vadeli finansman ihtiyacı için yüksek faizle borçlanmak zorunda kalmış.
    Bu durum bence çoğu kişi için sürpriz olumsuz bir durum oluşturdu ki bilanço sonrası sert geri çekilme gördük.
    Yalnız şunu belirteyim
    Şirketin Afrika sözleşmelerinden alacakları banka garantisi altında yani bence alacaklarını alamaması gibi bir durum söz konusu olamaz. Kişisel analizim bu yönde. Afrika sorunu çözülür ise hızla toparlanabilir bu yüzden izliyorum.
    Bilançodan sonra Aksen başlığında tekrar yazacağım eğer ameliyatım için erken bir tarih verilmez ise.
    Bilgi için teşekkürler, 1 aydır Aksen ile ilgileniyorum en büyük korkum Afrika da tahsilat yapamaması..
    Saygılar, başarılar

Terzico Taksim' de konser verecekmiş

4. Hisseyi yukarı çeken grupta 6- 6,50 arası maliyet hiç oluşmadı, hisseyi yukarıdan satanlar için bu aralıkta alım fırsatı mutlaka olacaktır.

5. Yeni hafta yeni umutlar
    31 Mart Yerel Seçim anketimize bakmadan ve katılmadan geçmeyin derim...
    Çok ilginç sonuçlar var....

http://www.hisse.net/topluluk/showth...46#post3222246

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Yanlış anlama olmaması için bir konuyu netleştireyim.
    "O kadar olumlu düşünüyorken bu hisse ile ilgili neden elimdekilerin önemli bir kısmını sattım"

Belirttiğim gibi excel listemde 20 kadar hisse var. Bunlardan birisi göreli olarak diğerinden daha avantajlı hale geldiğinde hisse değişimleri yapıyorum.

Örnek , bilançolar öncesinde petun payımı artırırken pnsut payımı azalttım.
    Bugün de pnsut' ü tamamen satarken petun 2/3 sattım , bunu da canlı fiyatlarla paylaştım.
    Elimde 10 kadar hisse var , bunun bu şekilde olmasının ise birkaç nedeni var.
    Bu sayı bazen 3' e de düşebilir 15 -20 ' ye de çıkabilir.
    Amaç riski dağıtmak , göreli sığ hisselerde spekülatörleri rahatsız edecek derecede büyük mal almamış olmak , ucuz birçok hissedeki olası karları kaçırmamak vb.

Petun ucuz ama alternatifsiz değil , ayrıca dediğim gibi riski yaymak benim için önemli. Realist baktığımda petunda bir risk görmesem de stratejim gereği "bütün yumurtaları aynı sepete koymam".

Petun' un teknik grafikte gösterdiğim 7 - 8.20' lere hızla gitmemesinin birkaç nedeni olabilir.

1. neden alternatifsiz değil , düşük f/k değerine sahip başka ucuz hisseler de var.
    Mesela İsctr 3.9 f/k
    Blcyt 3.2
    Gedza 4.24

2. Şirket eskisi kadar hızlı büyümüyor diye düşünüyorum. Ama bu hiçbir şekilde ucuz olduğu gerçeğini de değiştirmez.
    Petun 5 altına geldiğinde sıkıştırılmış bir yay gibiydi. Hızlı büyüyemiyor olsa bile en azından yayın normal haline dönmesi gerekirdi.
    Şu anda bu normalleşmeyi görüyoruz.

3. neden maalesef Yaşar Holding borçları. Bu konunun benim açımdan neden bir risk olmadığını açıkça yazdım ama hisseye yatırım yapan yatırımcıların büyük bir kısmında bana göre anlamsız da olsa bir kaygı var. Bu kaygı da hisse üzerinde baskı oluşturuyor.
    Stratejim gereği riski yayıyorum.Bir hissede risk var , risk yok diye kafa yormak yerine bunun daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

4. neden: Endeks çok hızlı yükseldi ya düşerse korkusu. Benim böyle bir korkum yok ; endeksin geçmişine baktığımızda hızlı yükselişler sonrası güçlü duruşun uzun süre devam ettiğini görüyoruz.
    103 300 (21 günlük ağırlıklı ortalama) "kırılmadığı sürece" yön yukarı. Kırılsa bile "yatırımcıların büyük çoğunluğu borsanın yükseleceğine inanmaya başlamadığı sürece her geri çekilmenin yukarı yönlü bir harekete dönüşeceğini, bütün hisselerde düşüşü tetikleyecek sert kırılmaların olmayacağını düşünüyorum."

4.8 dip seviyesinden 6.6 seviyesine %37.5' lik bir kazanç var. Büyük bankalardan %50 ve üzeri yükselenler olduğunu düşünürsek
    6.6 fiyatta %14.5 temettü verimi olan bir hisse için %37.5 çok da yüksek bir kar sayılmayabilir ama yine de çok iyi bir kar.

Teknik olarak hızlı yükselmiş bir hisse temel olarak 4.6 f/k düzeylerine yaklaştığında sat al fırsatları veriyor hisse kaptırma gibi riskler olmuyor. 2018 - 2019' da benim gördüğüm bu , 2019 kar beklentileri 2018' den daha iyi olursa her şey değişir.
    4.6 f/k seviyesi temettü sonrası 6.6 civarı yani temettü öncesi 7.6 fiyat, 7.5 teknik açıdan zor bir bölge. 8.2 olasılığı da var.
    Ama ben muhtemelen kalan hisselerimi "petun artık pahalı olduğu için değil , alternatif hisselere geçmek için 7.2 -7.5 aralığında satar özellikle 7.5 üzerinde trade için alım yapmaktan bile kaçınırım. 3 aylık bilanço ne söyleyecek görmek isterim.

14 Ocak' tan beri bu hissede işlem yapıyorum
    Elimde kalan son 30 000 lotun maliyeti 3.335
    Sürekli sat - al yaptığım için maliyetim de aşağıya geldi.

Cuma günü Pazartesi Salı temettü kararı gelebilir demiştim , Cuma günü tahtadaki en büyük alıcı bendim.
    Bugün sattıklarımın yarısı Cuma günü temettü için aldığım hisseler.

Tahtada Anadolu Yatırım' dan yapılan işlemlerin %95' i benim.
    İşlem hacmim 746 000 lot

Arkadaşlar kusura bakmayın 5 dakikalık diye paylaştığım grafikler 1 dakikalıkmış

8. Sayın parasever tebrikler hep doğru zamanda doğru adımları atmışsınız bravo başarılarınızın devamını dilerim.
    işlem hacimiz 756 bin TL mi lot mu şu an hissede 708 bin lot işlem var yanlışlık var gibi geldi?

Sayfa 240/609 İlkİlk ... 140190230238239240241242250290340 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •