Sayfa 244/1001 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294344744 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 1,945 - 1,952 arası.

Konu: Viop XXXIX

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya'nın Ukrayna'yı Şubat ayında işgal edebileceğini söyledi.

Söylediğine bak ya, adamın artık yaşı geçmiş bunamış
    Ya da viop' ta kısa yapmıştır

https://parafesor.net/biden-rusyanin...yor-28-01-2022

Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Ünlüdeki bi beyinsiz 2 gündür 1,5 milyon lot mal aldı, dün bofaya ciddi zarar yazdırdı da bugün bofa intikamını pis alıyor. Bofa satış maliyeti 111 içinden geçecek o ünlüdeki dangalağın.
    Bu işlemi geçen sefer de hsbc den yapmışlardı.

Alıntı Originally Posted by stonhand Yazıyı Oku
    Ünlüdeki bi beyinsiz 2 gündür 1,5 milyon lot mal aldı, dün bofaya ciddi zarar yazdırdı da bugün bofa intikamını pis alıyor. Bofa satış maliyeti 111 içinden geçecek o ünlüdeki dangalağın.
    bence o beyinsizlik değil önümüzdeki 1-2 haftaya pgsus 140 derse hiç şaşırmam
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. devre kesim saati tahminlerini alalım.

5.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Şu yazıyı okuyorum..Hala MANİPÜLASYON HALA MANİPÜLASYON..Manipülasyona dikkat çekerken bile manipülasyon yapılıyor..
    Yazıklar olsun..
    Haaa Ama yazıyı okuyan adam wayy beee doğru evet diyor..

Ne açığa satışı arkadaşım..
    Gerçek bi piyasada beklentili bir kağıtta yap sıkı ise açığa satığı..
    Anında alım gelir o fiyata...
    Yıllardır açığa satış yapılır bu borsada..Var mı son 3-4 seneki gibi saçma hareketler..

Alıcı satıcı tek!!!
    3-4 tane kağıdın ağırlığı yüzde 30-40!!!
    Piyasayı bitirdiniz..Borsayı kumarhaneye çevirdiniz..

sonra way suçlu elinde olmayan malı satan...
    olduuuu....

FK sı 40 PD/DD 15 olmuş kağıtta tabiki de elimde olmadan satacam..Bundan doğal ne..
    elimde olmayan para ile almama izin var ama (kredi)

eee..
    Adam yakında diyecek ki..açığa satışı falan geçtim...ya aslında kimse satmasın..Hatta satanları viop da short açanları terörist vatan haini ilan edelim...eee..Piyasada mal bitene kadar alım olsun..Sonra da mal karaborsaya düşsün 10 lot garantiye 1200 tl fiyat çekelim diyor..Bunuda çok doğru birşey miş gibi lanse ediyor..

akçay sözüm sana deel yanlış anlama..
    Katılıyorum, piyasanın amacı adil fiyatın oluşmasıdır, yüksek fiyatın değil. Balonlar piyasanın ucuz olmasından daha tehlikeli. Halka arz balonlarını görüyoruz, en son alanın elinde patlıyor yıllarca altında kalıyor hissenin. Halka arz hisselerinde açığa satış olsun gör bak nasıl daha düzgün fiyatlanıyor.

Ayrıca robotlar olmasa spreadler iyice açılır. Türk halkı parasını kaptırmak istemiyorsa robot olmadan robot ile yarışmaya kalkmasın. Ha bu arada, Borsa Istanbul'un piyasa bozucu işlemleri yakalamak için sistemleri var. Varsa uygunsuz hareket yapan yakalasın bassın cezayı veya işlemden men etsin. Ama robotlar tamamen kapatılırsa işlem hacmi çok düşer, kademeler açılır. Kademenin açılması orta ve uzun vadeli alım-satım yapan için gizli maliyet oluşturur. Özellikle fonlar ve yabancılar için cazip piyasa olmaktan iyice çıkar. Türk halkı da bir zahmet kısa vadeli düşünmesin. Robot olmadan market makerlığa soyunmasın. Sabah alıp akşam satıyorsan robota karşı oynuyorsun demektir, rakibini bil ona göre davran. Sonra da şikayet etme.

Yine de küçük bir şerh koyayaım, zaman zaman robotların piyasa bozucu işlem yaptığına ben de şahit oluyorum buna da Borsa Istanbul müdahele etsin, uyumasın. O kadar sistem aldılar Nasd**'tan. Takip edebilecekleri altyapıları var.
    Amatör bir yatırımcıyım, yatırım tavisyesi değildir. Kendi analizlerimi sizinle paylaşıyorum, siz de sorgulamadan kabul etmeyin lütfen.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    THYAO ' mu PGSUS ' mu ?
    Hangisi tercih edilmeli sizce.

devre kestir de erken bitsin..Bugün cuma pala

8.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Evet pegasus da garip işlemler var. Bu tahtayı Cauti üstat iyi bilir. Yorumlar belki.

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 244/1001 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294344744 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •