Sayfa 245/853 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295345745 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 1,953 - 1,960 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    umut da benim gibi yazmış Net anlaşılmıyor. katılım30 endeksi dediği nedir bilmiyorum. kendi bankasının FON u olsa gerek diye bir cevap yazayım.

Bende detay verirsem şöyle oluyor. BIST banka ve BIST hisse fonlarım var. BIST banka 100binden 113 bine yükselişte hiç yerinden oynamadı sayılır, BIST hisse ise endeksin %50 si kadar yükseldi.
    Ancak son beş altı ayı dahil edersen, bist banka %34 civarı kazandırdı yanlış hatırlamıyorsam, yada dur bakayım en iyisi.

Evet 33.6 kazandırmış, BIST hisse ise %25,8.

Benim kast ettiğim 110binden sonraki yükselişti. Tabi benim bankanın FONu. Her bankanın BIST hisse ve BIST banka fonlarına seçtiği senetler farklı olabilir, ağırlık farkı olabilir. Aynı kazandırmaz ancak yaklaşık kazandırması gerekir. Eğer fon yöneticiniz fazla riske girmemişse ki girmezler.

Kast ettiğim 110 bin sonrası yükseliş.
    Yazmamışsam, pozisyonum aynen devam ediyor demektir.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Altın sağlam yükseldi. Zaten pekde düşmemişti. Senetten çıkınca gram altına geçmeyi düşünüyordum, ancak bu fiyatla geçmem zor. Ne USD/TL düştü nede onsa altın. Hali ile gram altında düşmedi.

Çin atasözü olmalı,"malı alırken kazanmalısın."

Senet'den çıkarsam ne yapacağımı bulmam gerekiyor. Para piyasalarında alternatif pek yok gibi. Banka faizi GERÇEK enflasyonun altında, gram altın iyi görünmüyor, emtia desen usd ile bağlantılı... Yoksa VOB a mı bir miktar para koysam, orada oyalanırım.
    Para piyasaları nanay. Bitek BIST de umut var.
    Dükkan alıp börekçi mi açsam, atelye kurup mucid likmi yapsam. Bir sürü projem var yaw.

Neyse senetden çıkmama çok var gibi görünüyor. En az 3 ay var ancak sular çok ısındı. Akdenizde bir numara olursa işler kötü.

Kaç kişi farkında bilmiyorum ama Libya da sunni katil suudi arabistanla savaşıyoruz. Tamamen müslüman dünyanın halifesi senmisin benmiyim olayı.
    Kıta sahanlığı mevzusu sonradan gelişti ve Libya nın resmi başkanını destekliyor olması, tayyip açısından büyük bir şans oldu.

Büyük ihtimalle Yemen dede bizim çalışanın emeği, suudi lerle savaşma hevesine gidiyor. Sudan ayrı hikaye.

tayyip tüm müslüman ülkelere az veya çok para yağdırıyor. Tek amacı müslüman dünyanın halifesi gibi görünmek. Bizim paramızla, ingilizlerin yarattığı suudi vahabi selefi katille sidik yarıştırıyor. O katil petrol parası kullanıyor, bizimki.?
    Milyonlarca kişiyi ilgilendiren asgari ücretten kısacak, halifelik için sağa sola para saçacak, emekliden kısacak başka ülkelere para saçacak...

her neyse...

her şeye iyi yönden bakmaya çalışıyordum ve iyi gidiyordu...
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    YERSEN yerli arabayı güzel pazarlıyorlar.

Heyecanı yavaş yavaş artırıyorlar. Alacalı bulacalı bişeyler gösterirlerse, bizim cahil millet bayılır. İşte der japonyada yok böylesi. Kolay yerler. Jet fadıl nasıl yediriyordu. Süper otomobil, yaptıda, gösterdi millet bayıldı. bahamalarda otel, resimleride var, japonyada yok böyle otel. Topkapıda caprice otel, japonyada yok böyle otel.
    Bu millet yer. Millete kızamazsın ki.? kafaları boş bırakmışız, parlak bişey görünce şakülü kayıyor. her neyse...

Tahminim, bu arabanın ülkeye faydası kadar zararıda olacak.

Çünki fizibilite yanlış, yöntem yanlış, hedef kitle yanlış.

Mevcut firmalar, ihracatla aynı miktarda ithalatta yapıyorlar. Bu konudan epey bahsettim diye hatırlıyorum. Tüm firmalarda benzer arabaları benzer fiyatlarla pazarlıyorlar. Hep aynı hedef kitle.

Aynı segmente elektrikli araba kitlemeye çalışacaksın devlet zoru ile.

Hali ile yeni arabayı yine bir müddet devlet taşıyacak. Sonra ya mevcut pazardan biraz pay kapıp yaşıyacak, yada satılacak ve yabancı firma kendi markasını vurup belli zaman sonra tamamen kapatacak.

Pil'i içerde üretme çalışmaları yapıyorlardı, bilmiyorum ne alemde. Eğer pili burada üretir ve pil teknolojiside kendilerine ait olursa, patent lisans filan ödemezlerse, belki araba tutunabilir. Dünyada yaygın olmayan yeni bir şey sunmaları gerekir. yada teknolojinin çoğu, bize ait olması gerekir.
    Ama gizli açık çok fazla devlet teşviği alacağı malum. yani bu 5 "babayiğit"i sırtımızda taşıyacağız.

Yöntem yanlış.
    5 tane parazit buldular, hadi yapın dediler. Bu 5 kişinin geçmişi karanlık.

Sırtımıza babayiğit etiketli 5 paraziti daha alacağız. Yok yaw bu 5 "babayiğit" zaten sırtımızda, sadece yeni kan delikleri açacaklar.
    @NeAcaipDunya

4.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    İşte hırsız devletin yan ürünlerinden biri daha.. Böyle kendi ülkesinden uzak, ama kendi ülkesinin sırtında yaşayan, çalışanların kanını emen ve farkında olmayan bir tür oluşuyor.
    Ana ürünler yani geleceğin sermayesi gençlere değinmemişsiniz.Oysa onlar ne ka dar da özgün.Saçlar nazi dazlaklarının modeli,kolda osmanlı armalı saat,tayt pantolon ve babet çorapla Cuma'larda boy gösteren veya olmazsa olmaz pis sakal,beyaz gömlek,kısa paça pantolonu tamamlayan silah ve tespih aksesuarlarıyla fecabook fenomenlerine değinmeyince konuyu eksik kalmış hissettim.

5.  Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Al işte bazen swing gibi zibidi ler, kendi ceplerine girecek para için, düşüncesizce ve şımarıkça topiklere girip, bişeyler bırakıp çıkıyorlar. Bari üstünü ört yada ilaç sık öyle git kokmasın.

Benim topiği okuyan varsa, bu tür reklamları görsede, kendi araştırmasını yapar, gördüğü verilere ve grafikde şirketin durumuna bakarak karar verir. malı kobra gibi diktilerde mal dağıtımınamı geçtiler acaba.?.

Unutmayın, yükseltip mal dağıtmak isteyen manipulatörler,
    malı siz alırsanız manipulator malı size verip kenara çekilecek, mal sahipsiz kalacak ve fiyat düşecek. Almazsanız fiyatı dahada yükseltecekler ve siz ızdırap çekeceksiniz, keşke alsaydım diyeceksiniz.
    Zibidi derken?
    Eğer yazdıklarımızı okuyanların faydalanması amacıyla farklı bir bilginiz varsa paylaşın da biz de öğrenelim, forum amacına ulaşsın.

Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Altın sağlam yükseldi. Zaten pekde düşmemişti. Senetten çıkınca gram altına geçmeyi düşünüyordum, ancak bu fiyatla geçmem zor. Ne USD/TL düştü nede onsa altın. Hali ile gram altında düşmedi.

Çin atasözü olmalı,"malı alırken kazanmalısın."

Senet'den çıkarsam ne yapacağımı bulmam gerekiyor. Para piyasalarında alternatif pek yok gibi. Banka faizi GERÇEK enflasyonun altında, gram altın iyi görünmüyor, emtia desen usd ile bağlantılı... Yoksa VOB a mı bir miktar para koysam, orada oyalanırım.
    Para piyasaları nanay. Bitek BIST de umut var.
    Dükkan alıp börekçi mi açsam, atelye kurup mucid likmi yapsam. Bir sürü projem var yaw.

Neyse senetden çıkmama çok var gibi görünüyor. En az 3 ay var ancak sular çok ısındı. Akdenizde bir numara olursa işler kötü.

Kaç kişi farkında bilmiyorum ama Libya da sunni katil suudi arabistanla savaşıyoruz. Tamamen müslüman dünyanın halifesi senmisin benmiyim olayı.
    Kıta sahanlığı mevzusu sonradan gelişti ve Libya nın resmi başkanını destekliyor olması, tayyip açısından büyük bir şans oldu.

Büyük ihtimalle Yemen dede bizim çalışanın emeği, suudi lerle savaşma hevesine gidiyor. Sudan ayrı hikaye.

tayyip tüm müslüman ülkelere az veya çok para yağdırıyor. Tek amacı müslüman dünyanın halifesi gibi görünmek. Bizim paramızla, ingilizlerin yarattığı suudi vahabi selefi katille sidik yarıştırıyor. O katil petrol parası kullanıyor, bizimki.?
    Milyonlarca kişiyi ilgilendiren asgari ücretten kısacak, halifelik için sağa sola para saçacak, emekliden kısacak başka ülkelere para saçacak...

her neyse...

her şeye iyi yönden bakmaya çalışıyordum ve iyi gidiyordu...
    Gümüş için ne düşünüyorsunuz?
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Al işte, dünyanın kendi çevresinde döndüğünü sanan swing, üşenmemiş geri gelmiş. copy paste ile her yere yapıştırdığı yazıların hesabını soruyor, çok değerli zamanımdan çalıyor.

her neyse... şimdi çok ciddi işlere dönelim, burnumun üstünde siyah nokta çıktı, geçmiyor birtürlü. Süper ötesi yakışıklılığım yerlerde sürünüyor.
    @NeAcaipDunya

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    esra kızımız gümüş sormuş.

Hemen ilgilenip cevap vermeye çalışalım. Normalde gümüş ilgi alanımda değil, ancak şeker kızımız saygılı, swing zibidisi gibi değil, bilgi vermeyi istiyorum ancak bilgim yok.

Sağa sola dalıp bişeyler öğrenip bilgi vermeye çalışabilirim, ancak yanıltmış olurum. Hakim olmadığım konuda bilgi vermesem iyi olur.

Şunu söyleyebilirim, en azından önümüzdeki 3 ay senetden şaşmamayı düşünüyorum. Tek sorun siyasi kriz olabilir. Libya gittikçe ısınıyor, tayyibin karşısında neredeyse tüm dünya var, ve tayyip asker göndermeye çalışıyor.

Normalde yine sorun olmazda, çünki önümüzde örnekler var. Suriye toptan savaşta ama Suriyenin güneyinde plajlar suriyelilerle dolu. gariban çocukları ölürken, egemen sınıf denizde, garibanların kendileri için ölmesini bekliyor. Onlar ölünce boş kalan arsalarınada konacaklar.

Libya da benzermiş, savaş olmayan bölgede millet normal hayatını sürdürüyormuş.

Libyaya asker göndersek, o kadar uzak bir yer bizi etkilemez. Anlaşmada hükümetler arası onaylanınca geri dönüş olmuyormuş, isterse hükümet devrilsin.
    Bu durumda BIST etkilenmemesi gerekir ancak balinalar ve bankalar, kendi çıkarları doğrultusunda olayı abartabiliyorlar yada görmemezlikten geliyorlar.

Senet şimdilik en iyisi, ancak altın da iyi gidiyor.

Gümüşten epeyce bahsettikten sonra başka konulara geçelim.
    @NeAcaipDunya

Sayfa 245/853 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295345745 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •