Sayfa 247/355 İlkİlk ... 147197237245246247248249257297347 ... SonSon
Arama sonucu : 2834 madde; 1,969 - 1,976 arası.

Konu: NATEN - Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by yarasa Yazıyı Oku
    Geri alımın önemini ve anlamını tek cümlede özetlemişiniz.Sağolun.Hepimizde şu an bu algı oluştu.Yusuf Bey, ilk olarak margün de 2 milyon hisse alarak başladı.Sonra naten ve esende devam ettirdi.Geri alım aynı zamanda yatırımcıların arzusudur.Geri alımla beraber hisselere canlılık geldi,naten grubundan ümit kesen yatırımcılar için ,yeni bir ümit ve güven oluştu.

Naten şirketleri , takibimde olan , şirket ve yönetim olarak takdir ettiğim ve ümidim olan bir grup.
    Gelen haberler ve geri alımlarla ilgili olarak , şahsen çok heyecan verici gelişmeler bekliyorum.
    Umarım önümüzdeki süreçte bunlar gerçekleşecektir.

Heyecan verici gelişmeler başladı... (Üstteki yazıdan yaklaşık 8 saat sonra)

Naten grupla ilgili( margünde dahil) olarak, bu forumlarda yazdığım bütün yazıları , bu günleri göreceğimizi tahmin ederek ve inanarak yazdım.

Yazdıklarım hiç bir zaman hayal değildi veya bazı arkadaşların düşündüğü ve dediği gibi sahte yazılar hiç değildi.Her zaman şirkete ve yönetimine inandığımı belirttim.Hepsi samimiyetle inanarak yazılmıştı.Sadece görünen köy kılavuz istemiyordu.Yazdıklarımızın bir kısmı gerçekleşti .Diğerleride inşallah zaman içinde gerçekleşecek.

Bu şirketle ilgili şüpheler ve ithamlar her zaman vardı .İtalya işlerinin yalan olabileceği bile zannedildi.(Tabiiki yatırımcılarda sorgulamakta haklıdır.)

Bu gün bakıyoruz İtalya'da, a dan z ye anahtar teslimi işler , döviz bazında alınmaya başladı.Bu, şirketin yurt dışında iş yapma kabiliyetini kanıtladığını göstermektedir.Burda şu da rahatlıkla söylenebilir,bundan sonra şirketin yurt dışı müşterileride olacaktır.

Bir diğer husus şirketlerin aynı işleri yapmasıyla ilgilidir.İşlerin zamanla paylaşılacağı olasılık dahilindedir.Sondan bir önceki iş naten üzerine alınmıştır.

Pasta o kadar büyüktür ki, 3 şirketede yeter ve artar.

Burda biraz daha ileri bir tahminde bulunarak şunu söylemek istiyorum,şirketlerde farklı işler olabileceği gibi farklı ortaklıklarda yaşanabilecektir. Tabiiki bu konular şirketin takdirindedir.

Bir diğer endişe konusu, şirket karlarının değerleme karları olduğudur.Benim düşüncem ise daha önce belirttiğim gibi ,zamanla bilançolarda gerçek ve yüksek nakit karlarla karşılaşacağımızdır.

Bu gün gelinen noktada şirket ,100 mn luk geri alım yapacaktır. Gerekçesi ise ''Şirketimizin Borsa İstanbul'da işlem gören paylarının fiyatının şirketimiz faaliyetlerinin gerçek performansını yansıtmaması '' dır.

Evet fazla söze gerek yok .Durum budur.

Bundan sonra, her an yeni bir sürpriz yada sürpriz olmayan ama heyecan verici gelişmeler bizi bekliyor olacaktır.

----------------------------------------------------------------------------------
    Yazılarım , bu forumdaki hisseleri, diğer yatırımcılarla karşılıklı görüşlerle inceleyerek, fikir alış verişinde bulunmak amacıyladır.
    Bu sebeple, buradaki yazılar al sat önerisi olmayıp, bu amaçla alınıp kullanılmamalıdır.

2. Elektrik fiyatlarında ticarethane abonelerine %126, meskenler için aylık tüketimi 150 kWh altı için %50, 150kWh üstü için %125 zam geldi.

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Elektrik fiyatının artması bizi etkilemiyor

4.  Alıntı Originally Posted by Işık2 Yazıyı Oku
    Elektrik fiyatının artması bizi etkilemiyor
    Neden etkilemiyor hocam esasen en çok etkileyen faktör budur şirketin işlerinden haberiniz vardır herhalde bu şirket (naten esen magen grubu) anahtar teslim yenilenebilir elektrik projeleri gerçekleştiriyor bu yüksek elektrik fiyatlarıyla bir çok fabrika şirket çatısına bahçesine arazisine yenilenebilir enerji sistemleri özelliklede güneş enerjisi sistemleri kuracağını düşünüyorum bu nedenle şirketin işlerinin esas bundan sonra artacağını düşünüyorum. Cuma günü kapta yayınlanan İtalyadaki 11 milyon euroluk iş yurtdışında ve yurt içinde alınacak yeni işlerin başlangıcı olduğunu(kaptaki haberde potansiyel yeni müşteriler denmiş) bunun en önemli nedeninin de Avrupa daki yüksek elektrik fiyatları olduğunu tahmin ediyorum. Yakında yeni işler alınmasında elektrik fiyatları çok belirleyici olacaktır sanayi ve ticarethane lerde ki elektriğe gelen %125 civarı zamlardan sonra bütün firmalar bu elektrik giderini azaltmak için yeni yollar arayacaktır bu yolların en güzelide yenilenebilir enerji(güneş) olacaktır. Saygılar ytd

Son düzenleme : clastobar; 01-01-2022 saat: 15:02.

5. NATEN haftalık USD

Yatırım tavsiyesi değildir.

Saygılar
    "Sonunda zengin olduğunuzda, ilk etapta aradığınız şeyin bu olmadığını anlayacaksınız. Ama bu başka bir günün konusu." Naval Ravikant
    Yatırım tavsiyesi değildir.

6. Patron Şirketinin Gelecekteki değerini biliyor.

Neden Kendine yatırım yapmasın?

Birileri de Kar EFK dan değil Değerlemeden geliyor hesabı yapmaya devam etsin.

İleride bakarız nerelere gelmiş diye 44.34 Kapanış.
    Hedefi Olmayan Gemiye Hiç Bir Rüzgar Yardım Edemez...
    The Future Will Come One Day.

7.  Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    Elektrik fiyatlarında ticarethane abonelerine %126, meskenler için aylık tüketimi 150 kWh altı için %50, 150kWh üstü için %125 zam geldi.

bu zam normal değil umarım geri alınır..mahkemeye verilecek konu..

8. Şirket alımlara başlamış dün 65 878 lot ile 2.3 milyon lot alabilirim dedi yönetim kurulu kararı ile hayırlısı olsun kap haberi aşağıdadır.Ytd

https://uzmanparam.milliyet.com.tr/k...dirim/2281073/
    Son düzenleme : clastobar; 05-01-2022 saat: 12:57.

Sayfa 247/355 İlkİlk ... 147197237245246247248249257297347 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •