Sayfa 250/1005 İlkİlk ... 150200240248249250251252260300350750 ... SonSon
Arama sonucu : 8035 madde; 1,993 - 2,000 arası.

Konu: Viop LVİ

1.  Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Öyle..Herşey bu kadar pahalı olunca buna da 170 bin anormal olmuyor..Ama nereden nereye.
    Fiyat algılarımız da kaydı..
    Bugün Koçtaş'tan grup priz aldım VIKO vs 400-500 lira, Koçtaş kendi markası ile 6 gözlü 2 metre 139 TL silip 111 TL yazmışlar kasada indirim gözükmedi, ama 111 TL ye verdi.

1 m2 markasız zemin seramik 400 TL den aşağı değil.

Şu an domates salçası ve market marka makarna ucuz,onun dışında ekmek dahil her şey pahalı.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Bugün Koçtaş'tan grup priz aldım VIKO vs 400-500 lira, Koçtaş kendi markası ile 6 gözlü 2 metre 139 TL silip 111 TL yazmışlar kasada indirim gözükmedi, ama 111 TL ye verdi.

1 m2 markasız zemik seramik 400 TL den aşağı değil.

Şu an domates salçası ve market marka makarna ucuz,onun dışında ekmek dahil her şey pahalı.
    Ben fiyatlamanın enflasyondan ziyade yedirme usulü yapay arttığını düşünüyorum...
    Çünkü bu kadar yüksek bir maliyet artışı aslında yok. Tamam ülkede sıkıntı çok ama ,
    Asgari ücret, elektrik, doğalgaz, akaryakıt vs yıllık yükseliş rakamları belli..Ama ürün fiyatları bunun çok üstünde gidiyor...
    Adam pazarcı..Oğlu ile birlikte tezgah açıyor. Asgari ücretin artmasından bahsediyor...

Adam elektrikçi dükkanda duruyor ama her işi beğenip gitmiyor...Apartmanda elektrik sıkıntısı oldu zor elektrikçi bulduk.. Zaten fiyat pazarlığı falan yapmak ne haddimize....Adamlara sorunu anlatıyorsun , iş zor geliyorsa gelmiyor bile..

Hammadde üreten de sürekli bu bahaneler ile zam yapıyor. Herkes üzerine fazla fazla koyunca da Kullanıcıya gelene kadar kar topu etkisi ile dev bir fiyat oluşuyor

Ülkede asıl çözülmesi gereken sorun bu...Bu algı ve üçkağıtçı düzen de hemen toparlanmaz..

3. Patates soğan ucuzlamış ama karnabahar ve havuç pahalı. Yazın karpuz kavun çok pahalı idi.

Çay üreticisi muhtemelen isyan edecek. Buğday fiyatları açıklanınca çiftçi de isyan edebilir.

Çin'den gelen şeyler hala hesaplı. 16 GB DDR4 RAM bir yıldır 1100 TL
    https://www.epey.com/bellek-ram/e/YT...5YXQ6QVNDIjs=/

Koçtaş'ta 3m şerit metre 39 TL idi. Öte yandan yoğurt kabından çok farklı olmayan saksılar 40 TL.

2002/2003'de Avrupa Birliğine gireceğiz diye 10 sene vadeli hazine tahvillerine %15 faiz ile girdiler, bir ara TL tahvillerin faizi dövizli olanlara çok yaklaşmıştı.

Benzer inandırıcı hikaye olmadan o sürecin tekrarı çok zor.

4. Sıfır atık, sürdürülebilirlik, kapsayıcılık vs oraya önem veriliyor ama kayırmacılıktan sürekli gol yeniyor.

Üst akıl ile oyun oynamamakta fayda var.

https://www.youtube.com/watch?v=KD9I4AeEKag
    Emrah - Oynama Yorulursun

5. Ariston Abi gecenlerde sunu yasadim
    mediamarkt dan urun alicam fiyati 9500 idi. tam kasaya giderken akakce den fiyatina bakayim dedim
    en dusuk fiyat 6500 gozukuyordu
    internette 6500 sizde 9500 bu kadar fark neden dedigimde
    gidip muduru ile gorustu
    10 dakika sonra mudur geldi isterseniz urunu 7200 e alabilirsin dedi
    almadan ciktim
    etiket fiyati 9500 ama fiyati 7200 e indirebiliyor
    baska yerde fiyatina bakmayana 9500 den gecir gitsin

Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku

1 m2 markasız zemin seramik 400 TL den aşağı değil.

....

6. cimri, akakce hatta google alış veriş sekmesi çok faydalı. Bir nevi kamu hizmeti.

Güzel bir site vardı kapandı tüm marketlerin fiyatını veriyordu.

Rekabet yok, vatandaş enayi olarak kabul ediliyor.

Dün akşam 35 TL olan çilek bugün 60 TL olmuş dünkü kasada satıyordular.

ÜFE (Üretici Fiyat Endeksi) ise daha düşük çıkıyor çünkü satın almacı en iyi fiyatı bulmaya çalışıyor.

7. Benim zamanında bir tanıdığım vardı Tansaş veya Migros'daydı. Üreticileri çağırıp ayrı ayrı odalara alıp ve oda oda pazarlık yapıyorlarmış, bu fiyatı aldık sen nereye inebiliyorsun vs diyorlarmış. Artık ne kadar doğru bilmiyorum.

Sonradan raf satma daha karlı olmaya başladı gibi. Satılmayan mal konuluyor enayiler alıyor, market memnun satıcı memnun.

Migros'da kasiyer sebze reyonu bize ait değil demişti. Fırın, kasap, şarküteri vs de başkası işletiyor olabilir.

gelelim esas meseleye

yandaş kanallarda reyizin ihanete uğradım kelimesini kullanmasının ardından.. akp en üst düzeye kadar millet birbirine düşmüş.

hepsi birbirini fetöcülükle suçlamaya başlamış bile ..

çok kafa kopacak çoook.

https://www.youtube.com/watch?v=cfj_Q2fB7A8

ismail saymaz çok tecrübeli.. fatih altaylı ve ikisinin analizleri güzel.

millet erken seçim olmaz diyor ama saymaz eski kurt. mantıklı şekilde anlatmış.

https://www.youtube.com/watch?v=ex-5jtsFntE

bu da arşive geçsin..

komik bulduğum yandaş kanallarda olay ise..

efendim emekliler yüzünden akp kaybetti sözü .. ve seçmen sandığa gitmemişmiş falan filen.

lem.. koca denizlide 2 tane belediyi zor alabilen chp.

silme tüm belediyeleri almış.. akp kalesi olan yer.

tüm emekliler denizlidemi aw yada denizlidekilerin tümü mü emanet vermiş

var mı böyle matematik.

anayasa gündem olmaya başlayabülü... başlar ise. borsadan uzunca süre uzak kalmak lazım.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak...

Sayfa 250/1005 İlkİlk ... 150200240248249250251252260300350750 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •