Onemli Gunler Banner
Sayfa 251/1000 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351751 ... SonSon
Arama sonucu : 7994 madde; 2,001 - 2,008 arası.

Konu: EuroBOND mevzusu hakkinda sohbet..

IPV nin usd tarafinda getiri iyi dediler bilemedim
    neyse sabr ile pozitif getiriyi beklicez dostum

Alıntı Originally Posted by verytired Yazıyı Oku
    Selamlar, Şimdi bu son iki günde tl değer kazancı %1 demiştik. Cds'e baktigimizda %2 bir düşüş var. Neyin ne kadar etki ettigini bilemedim bu IPV fonunda. Başka bir sorun da şuna tam emin olamadım, bloomdaki veriler ne kadar gecikmeli oluyor. Orada bir 02.55 ifadesi var,belki saatten bahsediyordur, tam cds verisinin altında.

Şimdi bizim tekrar artıya geçebilmek adına, verdiğimiz yuzdeden biraz daha fazlasını geri almamız gerekli.
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
    Vakıf 'ın raporundan 2020 beklentisi.

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    cem bey..

ben de aynı niyetle bu konuda bir sene kadar önce derinlemesine araştırma yapıp burada paylaşmıştım. geriye dönüp bakabilirsiniz.

ancak geçenlerde geçen sene mümkündür diyen odeabank mt'si geçen seneki bilginin aksini söyleyince tepem attı.. ve bugün tekrar soruşturdum..

öncelikle şunu belirteyim.. bu eurobond konusunda banka çalışanları, müdürleri dahi ve hatta yatırım şirketlerinde çalışanların önemli bir kısmı o kadar akıl alamayacak kadar bilgisiz ki inanamazsınız.

bugün işyatırım gibi bir şirkette çalışan yetkili, takasbank otomatik olarak %35 vergi kesiyor deyince dellenmemek için zor tuttum kendimi.. sabırla vergi mevzuatını öğretmek zorunda kaldım kadına. kadının dünyadan haberi yoktu. üstelik bu kişi ilk telefonu açanın bu konuda yetkiliye bağlayayım diye bağladığı kişiydi. kadın söylediklerim karşısında uzun bir sessizlikten sonra, ben bunu araştırayım size döneceğim dedi.. bir daha dönmedi. kısacası durum vahim bu konuda.

bu tecrübeler sonrası, büyük bir yatırım şirketinin üst düzey yöneticisi arkadaşımı arayıp altını çizerek sizin sorduğunuz soruyu sordum. (daha önce sormamış olmam benim dangalaklığımmış).. ilgili kişilerle görüştü geri döndü...

cevap. evet mümkün. çocuğa yatırım hesabı açabiliyorsun. eurobond da alabiliyorsun oldu..

ancak dediğim gibi ben bu konuda net cevap almaya çalışırken konuşmayı sökmeye çalışan çocuk okumaya başladı

bu bilgiler dahilinde yılmadan soruşturun. umut vadetmeyen dialoglardan vazgeçip başka kanalları araştırın. görünen o ki mümkün.. ama bu bilgiye sahip kurum ve kişileri bulmak hayli yorucu.

saygılar.
    Bilgi için çok teşekkür ederim, bu hafta yoğun araştıracağım

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,053
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

-2019 yılı için beyan sınırı 40.000 TL'dir. Bu tutarın aşması halinde gelirin tamamı beyan edilir.

49K olmali

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku

6.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    -2019 yılı için beyan sınırı 40.000 TL'dir. Bu tutarın aşması halinde gelirin tamamı beyan edilir.

49K olmali
    2019'da elde edilen gelirler için 40.000, beyanname 2020 mart ayında
    2020'de elde edilen gelirler için 49.000, beyanname 2021 mart ayında

Saygılar.
    Saygılar.

Yaklasik 1 hafta icinde banka nin eurobond satisi ile elde ettigi faydanin cezasini yuzde 50 nisbetinde hafiflettik.
    Insallah kalan sureyi de halledip pozitif e geceriz.
    Haydi bismillah.....

Dostlar,

Turk eurobond larindan 14/01/2041 kagidinin 3 000 000 000 USD buyklugu vardi, yuzde 3 kupon odemesi vardi bugun. yarin da 15/01/2030 kagidinin 1,500,000,000 USD buyuk lugu vardi, yuzde 5.937 lik kupon odemesi var..

Yorumlarinizi alalim piyasa yonunu konusalim...

Sayfa 251/1000 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351751 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •