Onemli Gunler Banner
Sayfa 253/568 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303353 ... SonSon
Arama sonucu : 4537 madde; 2,017 - 2,024 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1.  Alıntı Originally Posted by KAFASINAGÖREYAZAN Yazıyı Oku
    5.04.2023 Çar 11:44
    onkoloji fabrikası
    Gulseren Mahmutoglu <[email protected]>
    Gülseren hanım merhaba,

Yapımı tamamlanan onkoloji fabrikasının onayları tamamlanıp üretime başladı mı başlamadı ise ne zaman açılacağı tahmin edilmektedir.

İyi çalışmalar.

dün kendilerine sabah 11 de bu maili atmıştım maile geri dönmediler akşam kap attılar muhtemelen kap atmayı unutmuşlardı benim maili görünce unuttuk deyip kap attılar cimer bilgi edinmeden sağlık bakanlığından izinin hangi tarihte verildiği ile ilgili bilgi edinmeye çalışacağım izinin hangi tarihte verildi merak ediyorum. Bu kapta da gördük ki huylu huyundan geçmiyor kapı atmak zorunda oldukları için değersizleştirmeye çalışmışlar kutu bazında tek vardiyada % 1,7 katkı yapacak diyor onkoloji ürünleri kutu bazında % 1 lik satış ciro bazında % 15 etki yapıyor tek vardiyada bu kapasitenin ciroya etkisi % 25,5 olur. 3 vardiyada ciroya etkisi % 76,5 olur ciro olarak tesisin rakamsal karşılığı böyle onlar açıklarken kutu bazında vurgulamaya ısrarla devam ediyorlar ilginç.
    ben de paralel düşünüyorum.. dünkü entrymde de belirttiğim gibi; %76lık ciro etkisi yapabilecek bir yatımı ki sektör için de önemli bir yatırımdır, bu kdar öenmli bir yatırımı %1.7 ktu istatistiği ile ifade etmek, "maksatsız bir eylem değildir".. PHın kurguladığı bir iletişim stratejisi var ve 8-10 yıldır bu hiç değişmedi.. yanılmıyorsam, Türk medyasına en son demeci 8 yıl evveldi.. ondan sonra kapsamlı bir mesaj içeren bir demecini hiç görmüyoruz.. bu durum, ilaç firması olmanın da dinamiğine aykırı.. bu sektörde, medya üzerinden paydaşlara iletişim çok değerli bir PR (parasız reklam) aracıdır.. bilinçli olarak bu alana girmiyorlar..

2.  Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku
    ben de paralel düşünüyorum.. dünkü entrymde de belirttiğim gibi; %76lık ciro etkisi yapabilecek bir yatımı ki sektör için de önemli bir yatırımdır, bu kdar öenmli bir yatırımı %1.7 ktu istatistiği ile ifade etmek, "maksatsız bir eylem değildir".. PHın kurguladığı bir iletişim stratejisi var ve 8-10 yıldır bu hiç değişmedi.. yanılmıyorsam, Türk medyasına en son demeci 8 yıl evveldi.. ondan sonra kapsamlı bir mesaj içeren bir demecini hiç görmüyoruz.. bu durum, ilaç firması olmanın da dinamiğine aykırı.. bu sektörde, medya üzerinden paydaşlara iletişim çok değerli bir PR (parasız reklam) aracıdır.. bilinçli olarak bu alana girmiyorlar..
    unutmadan ve unutturmadan: aynı teşvik belgesi içinde hayvan sağlığı tesis ve biyoteknoloji tesisi de var.. biyoteknoloji tesisinin inşası da tamamlandı.. hayvan sağlığı hk bilgim yoktur..

3.  Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku
    unutmadan ve unutturmadan: aynı teşvik belgesi içinde hayvan sağlığı tesis ve biyoteknoloji tesisi de var.. biyoteknoloji tesisinin inşası da tamamlandı.. hayvan sağlığı hk bilgim yoktur..
    Sayın maslak1 daha önce hayvan sağlığını sormuştum o ayrı bir yapı değil onunla ilgili yeni bir üretim bandı kuruldu bildiğim kadarı ile 2022 de devreye girdi o bölüm tabi koca fabrikayı zorla kapa bildiren bu zihniyet ne yazık ki yeni hayvan sağlığı üretim bandı faliyete geçince bir bildirimde bulunmadı

4. Bu tür formasyonlar genellikle güzel çalışır ...Gerçekleşme olasılıkları epey yüksek oluyor.......Bizleri yanıltmaz inşallah.... Düşük bir olasılıkta olsa belki 2-3 hafta daha yatay gider ama 36,50 TL seviyelerinin destek kalacağını fakat bu ay içinde formasyonun yukarı kıracağına yüksek bir olasılık olarak görüyorum......Zaten Endexinde 1-2 hafta daha zikzak çizeceğini düşünüyorum...

Not: aslında formasyon beklentim 35 TL seviyeleri hatta 35 TL altınında biraz ihlali idi....Ona göre mühimmat hazırlamıştım.....Fakat 34-35 TL arası çoğu teknik analizcinin gördüğü ve beklediği güçlü destek bölgesi idi.....onun için maliyet düşürmek amaçlı ilk ek alımı 37 TL civarında yaptım...Herkese bol şans diliyorum..

Yatırım Tavsiyesi değildir..
    Son düzenleme : abartin; 06-04-2023 saat: 11:10.

5.  Alıntı Originally Posted by KAFASINAGÖREYAZAN Yazıyı Oku
    Sayın maslak1 daha önce hayvan sağlığını sormuştum o ayrı bir yapı değil onunla ilgili yeni bir üretim bandı kuruldu bildiğim kadarı ile 2022 de devreye girdi o bölüm tabi koca fabrikayı zorla kapa bildiren bu zihniyet ne yazık ki yeni hayvan sağlığı üretim bandı faliyete geçince bir bildirimde bulunmadı
    değerli ortak, bilgi için teşekkürler. öğrenmiş oldum..

firmanın, hayvan sağlığı yatımını da "fabrika değil, bant " demesi de enteresan olmuş.. sonuçta; yatırım sonuçları bakımından olan şudur: kapasite artmıştır.. o da hayırlı olsun..

selamlar

6.  Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku

firmanın, hayvan sağlığı yatımını da "fabrika değil, bant " demesi de enteresan olmuş.. sonuçta; yatırım sonuçları bakımından olan şudur: kapasite artmıştır.. o da hayırlı olsun..

selamlar
    Aman hocam ne fabrikası, fabrika sözüne Deva' ya karşı olumlu bir algı falan oluşur, neme lazım.

7.  Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku

selamlar
    Maalesef hayvan sağlığı ile ilgili işler hiç iyiye gitmiyor. Geçen sene beşeri ilaç bölümünün %6,9'u kadar kar varken, bu sene sadece %2,6'sı kadar kar elde edilmiş. Son çeyrek zarar edilmiş. Cirolar da baş aşağı gidiyor.
    Acaba ar-ge'den yeni ürünler mi gelecek diye düşünüyorum ama aynı şekilde aktif form ve molekül sayısında da kayda değer bir artış mevcut değil son dönemde.
    Kolonya bölümünde karlılığın geçici olduğunu kabullenmiştik ama veterinerlik bölümünde kendi adıma umutluydum.

8.  Alıntı Originally Posted by Sayilar10 Yazıyı Oku
    Maalesef hayvan sağlığı ile ilgili işler hiç iyiye gitmiyor. Geçen sene beşeri ilaç bölümünün %6,9'u kadar kar varken, bu sene sadece %2,6'sı kadar kar elde edilmiş. Son çeyrek zarar edilmiş. Cirolar da baş aşağı gidiyor.
    Acaba ar-ge'den yeni ürünler mi gelecek diye düşünüyorum ama aynı şekilde aktif form ve molekül sayısında da kayda değer bir artış mevcut değil son dönemde.
    Kolonya bölümünde karlılığın geçici olduğunu kabullenmiştik ama veterinerlik bölümünde kendi adıma umutluydum.
    Merhaba sevgili ortak ülkede hayvan mı kaldı sütün peynirin ve etin fiyat artışının da nedeni ülkede hayvancılığın bitmiş olması hayvan sağlığı tarafındaki sonuç süpriz olmasa gerek bilançoda hayvan sağlığı tarafında çok beklentide olmamak lazım cironun çok küçük bir kısmını oluşturuyor.

Sayfa 253/568 İlkİlk ... 153203243251252253254255263303353 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •