Sayfa 254/999 İlkİlk ... 154204244252253254255256264304354754 ... SonSon
Arama sonucu : 7989 madde; 2,025 - 2,032 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz III

1. Yani ne değişti de MB Başkanı gidince bu para düşmeye başladı.

Bir müdahale yok denebilir mi ?

2.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Böle bi düşünceleri olmasa, müdahale de etmiyor olmaları gerekmez mi ?
    Müdahele ediyorlar çünkü EDEBİLİYORLAR..
    Bu tür müdahelenin amacının vatandaşın dövizini bozdurması olmadığını düşünüyorum öyle diyim..
    Daha çok olası bir kriz veya enflasyon için marj açmak bence..
    Enflasyon düşük geldi mi ZAM lar içinde marj açılacak tabi..Bu da süper bütçe açığı için elzem artık..
    Ve swap pozisyonları bu yönde karlı..

Ben daha evvelde belirttim mart mayıs ayındaki 5.20 6.24 hareketinin de MB kontrolünde yapıldığını düşünüyorum..

SWAP dan sonra yabancı tamamen çekilmiş durumda piyasadan..

Ben sonbaharda enflasyonun 12 lere geri çekileceğini düşünüyorum..
    Geçen sene dolardaki hareket sonrası sonbaharda hemen her ürüne yüzde 50 zam gelmiş idi zaten..
    Baz etkisi..
    Bu hem yeni vergi artışları için kapı açar hemde faiz indirimi için..

Dolar ne kadar düşük olursa MB nın olası bi yukarı fiyat hareketi içinde marjı o kadar açılır..
    5.30 lara düşmüş bir dolarla sonbahara girersek 5.80-90 lara çıkacak bir dolar fazla raatsız etmez..

2017 de de bu uygulandı
    ağustos da 3.4 ı gören dolar kasımda 3.95
    mart da yeniden 3.70 idi..

https://www.bloomberght.com/pboc-cin...ayacak-2230122

yuan daki haber buymuş..

3. gecen haftaya göre izleyici sayısı azaldı. günü birlik belkide faiz kararı için girenler bırakmış olabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Müdahele ediyorlar çünkü EDEBİLİYORLAR..
    Bu tür müdahelenin amacının vatandaşın dövizini bozdurması olmadığını düşünüyorum öyle diyim..
    Daha çok olası bir kriz veya enflasyon için marj açmak bence..
    Enflasyon düşük geldi mi ZAM lar içinde marj açılacak tabi..Bu da süper bütçe açığı için elzem artık..
    Ve swap pozisyonları bu yönde karlı..

Ben daha evvelde belirttim mart mayıs ayındaki 5.20 6.24 hareketinin de MB kontrolünde yapıldığını düşünüyorum..

SWAP dan sonra yabancı tamamen çekilmiş durumda piyasadan..

Ben sonbaharda enflasyonun 12 lere geri çekileceğini düşünüyorum..
    Geçen sene dolardaki hareket sonrası sonbaharda hemen her ürüne yüzde 50 zam gelmiş idi zaten..
    Baz etkisi..
    Bu hem yeni vergi artışları için kapı açar hemde faiz indirimi için..

Dolar ne kadar düşük olursa MB nın olası bi yukarı fiyat hareketi içinde marjı o kadar açılır..
    5.30 lara düşmüş bir dolarla sonbahara girersek 5.80-90 lara çıkacak bir dolar fazla raatsız etmez..

2017 de de bu uygulandı
    ağustos da 3.4 ı gören dolar kasımda 3.95
    mart da yeniden 3.70 idi..

https://www.bloomberght.com/pboc-cin...ayacak-2230122

yuan daki haber buymuş..
    karfurda geçen yıl 34 olan fındık şimdi 69 lira nasıl %12 lere çekilecek sigaraya doğal gaza daha yeni zam geldi

5.  Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    gecen haftaya göre izleyici sayısı azaldı. günü birlik belkide faiz kararı için girenler bırakmış olabilir.
    batırdılar çoğunu akıntıya karşı kürek çekilmez onla uğraşılmaz pala bey diyeceksiniz

6.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Sabah gazetesi manşet atmıştı bir ara dünyayı lira korkusu sardı, yabancılar lira almak için yalvarıyor gibi şeyler gevelemişti. Sanırım gerçek oldu, son aylarda dünyanın en güçlü parası haline geldi TL. Ne olursa olsun tüm dünya para birimleri karşında değer kazanıyor.
    Dünya bizi kıskanıyor. Bu ne yaaa. Göçersek tam göçelim moduna mı girildi!?

7. Fırtına öncesi sessizlik.

Saat 15.00 oldu, toplam işlem hacmi 2.9 Milyar TL.

8. 2017 nin dejavusunu yaşıyoruz işte.
    Yıllar arası tek fark bu adamlar doları tutmanın ve milleti düdüklemenin yolunu keşfetti.
    Hem dolar sabit ama zamlar kol gibi giriyor ve enflasyon artmıyor sonuçta da birileri bu işten nemalanıyor.

Yabancı yatırımcının umrundamı doğalgaz zammı, adamların ipindemi enflasyon.
    Basar milyar doları her ay %19,75 faizini alır dolarıda merkez nasılsa sabah akşam düşürüyor adam aldığı dolar artışına bakar.

2017 dede aynısı oldu sonra eylül 12 di yanılmıyorsam bir anda 3,36 dan sonra dünya değişti ama orada uzunun başdanışmanlarından biri hop ne oluyoruz birader dedi düşüşü durdurdu. Şimdi bakalım ne olacak , bu böyle devam ederse geçmiş olsun bu ülkenin geleceğine.
    Hem zamlar girer kol gibi, hem enflasyon düşük gelir maaş artışları çük kadar olur bildiğimiz üçkağıt ekonomisi.
    Yazdıklarım yatırım önerisi değildir akıllı olun kendi aklınız var ona göre, hele trollseniz uzak durun birader aman aman amannn.

Sayfa 254/999 İlkİlk ... 154204244252253254255256264304354754 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •