Sayfa 257/1230 İlkİlk ... 157207247255256257258259267307357757 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 2,049 - 2,056 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Yüklü miktarda altın borcum var. Ev alınca toplamıştım. Fakat yıllar içinde 3e katladı. Altında 280 den 210 lara kadar düştü. İleriki yıllarda dolar ve onsun artış potansiyeli beni endişelwndiriyor. Gram altın hiç bir zaman eski fiyatlara dönemiyor. 3-4 yıllık süreçte 500 e kadar çıkar diye tahmin ediyorum.

Hisse maliyetin nekadr düşük olursa katlanma potansiyeli o kadar çok yüksek. Bizimde boç maliyeti bayağı düşük katlanma potansiyeli fazla.

Elimdeki nakit, bes, hisse var ne yoksa altına dayalı ürünlere çevirmeyi düşünüyorum. Hiç satmamayı düşünüyorum. Düşerse borcum azalmış olur. Yükselirse kendimi korumuş olurum.

Ne zaman hisse yatırımına niyetlensem bir engel çıkıyor.

Artık tasarruf edeceğim paralarlada gram altın almam gerekecek.

Tek maaşla malesef anca bu kadr oluyor.

SM-J500FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Merhabalar üstat gram altın da benim de büyük beklentilerim var. 500 tl li rakamları bir kaç yıl içerisinde görebiliriz.
    Değerlendirmelerini bekliyoruz
    Saygılar

Gr altin mi yoksa dolar altin mi

4. Allah beyaz yakaya kolaylık versin...çoğunun elinden bir şey gelmez, hayat boyu ders çalışmış, eline doğru dürüst alet almamış, tarlayla bahçeyle işi olmamış.

Ortalama insanımıza göre daha ilkeli olduğu için, çakallık yapamaz, yalan dolan işlere giremez, çalma çırpma işleri de daha azdır... zaten bunları yapabilenler genelde iş yeri sahibi olmuş, maddi olarak kendini kurtarmış kimseler... ben 40-50 ye gelip hala kendini kurtarabilecek maddi birikimi olmayan, hala maaşla çalışmak zorunda olan beyaz yakadan bahsediyorum esas olarak.

Bu kitle genelde çocuğunun eğitiminden, üstünden başından ya da sağlığından kısmamaya çalışır...biraz da sosyal yaşamım olsun der... haftada bir ailecek dışarda yemek ister, ayda bir ailecek sinemaya gidelim der.

Bugün 4 kişilik bir ailenin yoksulluk sınırı ( kira dahil) 6500 tl olarak açıklandı...İstanbul'da bu rakamın üstü mümkün, altı mümkün değil bence...altında geliri olup, yoo ben yoksul hissetmiyorum diyen...ya farkında olmadan yan gelir sahibidir, ya da kendini kandırıyordur.

Bu durumda karı koca çalışmayan beyaz yaka, üst düzey maaşı olan %10 hariç, yoksulluk sınırında yaşıyordur... ve daha da kötüsü işler gün geçtikçe daha da zorlaşacak...yani 2-3 sene sonra göreceli olarak daha da zor durumda kalacak beyaz yaka.

Büyümenin durağanlaştığı, enflasyonun yüksek olduğu dönemlerde... yasal olarak ücret artışı koruması olan,,,,emekliler, kamu çalışanları ve asgari ücretliler göreceli olarak refah seviyesini korurken...beyaz yaka daha da kötüleşecek mecburen,

Bu dönem için beyaz yakaya Naçizane önerim, öncelikle bimer-cimer-sosyal medya bulabildikleri tüm kanallardan " gelir vergisi dilimlerindeki vergi oranlarının azaltılması" yönünde baskı yapsınlar.. en azından vergi dilimi basamaklarını enflasyondan yüksek arttırılması için kulis yapsınlar( bu güne kadar hep enflasyondan az arttı dilimler,,,,bir de oradan öptü devlet)...kriz ortamında ona buna destek, vergi affı vs var... vergisini tek kuruş bile kaçırmayan bu maaşlı kesim en azından vergi yükü altında bu kadar ezilmemeli,

Bir dernek kursun beyaz yaka,,, her sosyal grubun bir örgütü var, derneği vs olmayan tek kesim beyaz yaka...biraz sevsem bu işleri, sonunda ben kuracağım, o noktaya geldim artık

5.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Merhabalar üstat gram altın da benim de büyük beklentilerim var. 500 tl li rakamları bir kaç yıl içerisinde görebiliriz.
    Değerlendirmelerini bekliyoruz
    Saygılar
    Birkaç yıl uzağı görmek zor,,,hele ülkemizde,,bu nedenle bir yıldan uzun vade öngörüler beni aşar en azından...ons ve usdtl detaylarını ptesi paylaşacağım.

Alıntı Originally Posted by vigamox Yazıyı Oku
    Gram altın.

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Birkaç yıl uzağı görmek zor,,,hele ülkemizde,,bu nedenle bir yıldan uzun vade öngörüler beni aşar en azından...ons ve usdtl detaylarını ptesi paylaşacağım.

Originally Posted by vigamox

Gram altın.
    Niye, ikisi de aynı şey değil mi?

Alıntı Originally Posted by asiyanik Yazıyı Oku
    Niye, ikisi de aynı şey değil mi?
    Biri altin/tl:216.84tl
    Digeri ons/usd:1278$

8.  Alıntı Originally Posted by vigamox Yazıyı Oku
    Biri altin/tl:216.84tl
    Digeri ons/usd:1278$
    ben hangisine yatırım yapalım gibi algıladım soruyu