Sayfa 257/964 İlkİlk ... 157207247255256257258259267307357757 ... SonSon
Arama sonucu : 7712 madde; 2,049 - 2,056 arası.

Konu: KERVN Kervansaray Yatırım Holding A.Ş.

1. AKSEL ve MEMSA yı takip 6 ay içinde DÜRÜSTÇE çalışmazlar ise... kıçlarına tekmeyi yiyecekler...

BİST 1 yıl daha süre verir... FAVORİ de olduğu gibi...

Sonrada ÇÖPLÜĞE yollar...

Biz MEMSA cılar... şirketin belirlediği ÖRTBAS edilen tüm işlemlere OLUMSUZ OY vermedikleri için seçmedik bağımsız denetçi firmasını... o GK katılan kimsede AĞLAMADI... git topiğimizi oku... Hepsi CESARETLİ KY cılar...

Sizin DENETÇİLER çok iyi denetliyor maşallah... Birde BAĞIMSIZ YÜCE TÜRK ADALETİNİN belirlediği BAĞIMSIZ DENETÇİ FİRMASINa denetlettirin ki... Tüm gerçekleri ortaya döksünler...

Sende bunu anlayacak kapasite olmadı olamazda...

2. AZLIK hakkının sana verdiği hak...

BAĞIMSIZ DENETÇİYE HAYIR oyu ver... TİCARET MAH... yeni bir DENETÇİ belirlenmesidir...

oku bilgilen AZLIK haklarını..

Biz MEMSA cılar şanımızla kullandık...

Şefaat bile ilk GK katıldı... OY kullandı... Bazı maddeler için Ertelenen 2, GK da karekteri ortaya çıkınca VEKALETİNİ verdiği adam bile GK katılmadı... ahhh şefaaat ah... nasıl sattılar seni bunlarıda anlatıyon mu buralarda...

3. http://www.verginet.net/dtt/1/bagims...sami-2016.aspx

çok güzelş yazılmış yazı...

oku ki bilgilen... AZLIK haklarını kullanmanın faydaları...

IV. BAĞIMSIZ DENETİM YAPTIRMAMANIN SONUÇLARI
    6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu’nun denetime ilişkin hükümlerine göre bağımsız denetim yaptırmamanın sonuçları aşağıda belirtilmiştir.

1. Denetime tabi olanlar, hazırlanmış olan finansal tablolarının denetimden geçip geçmediğini, denetimden geçmiş ise denetçi görüşünü ilgili finansal tablonun başlığında açıkça belirtmek zorundadır. Bu hüküm, yönetim kurulunun yıllık faaliyet raporu için de uygulanır. Denetime tabi olduğu hâlde, denetlettirilmemiş finansal tablolar ile yönetim kurulunun yıllık faaliyet raporu, düzenlenmemiş hükmündedir.(TTK Md. 397/2).

2. Finansal tabloların düzenlenmemiş sayılması, bu tabloların genel kurul tarafından incelenmesi, tartışılması ve ibrası söz konusu olmaz.

Finansal tabloların düzenlenmemiş sayılması şirketin;
    Kar dağıtmasına,
    Sermaye artırmasına,
    Sermaye azaltmasına,

engel olur.

3. Finansman sağlayan şirketlere mali tablolar sunulamaz. Bu durum kredilendirmeyi etkiler.

4. Denetçi seçilmemesinden doğacak zararlardan yönetim kurulu sorumlu olur.

5. Türk Ticaret Kanunun 562. Maddesi uyarınca internet sitesini oluşturmayan şirketlerin yönetim organı üyeleri yüz günden üçyüz güne kadar adli para cezasıyla ve aynı madde uyarınca internet sitesine konulması gereken içeriği usulüne uygun bir şekilde koymayan yönetim organı üyeleri ise yüz güne kadar adli para cezasıyla cezalandırılır.

4. III. BAĞIMSIZ DENETİME TABİ ŞİRKETLERİN YAPMASI GEREKENLER:

Yukarıda anılan kriterler çerçevesinde bağımsız denetime tabi olacağı belirlenen şirketlerin yapması gerekenler aşağıdaki gibidir;

1. Bağımsız Denetçi Seçimi Zorunluluğu : Denetçinin, her faaliyet dönemi için, faaliyet döneminin dördüncü ayının sonuna kadar ve her halde görevini yerine getireceği faaliyet dönemi bitmeden seçilmesi şarttır. Bağımsız denetime tabi olacağı belirlenen şirketler, henüz yapılmamış ise ilk olağan genel kurul toplantısında; şayet yapılmış ise olağanüstü şekilde toplanacak genel kurul toplantısında ilk hesap dönemi bitmeden bağımsız denetçi seçmesi gerekmektedir. (T.T.K. Md.399)

Ayrıca, bağımsız denetime tabi olan şirketlerde denetçi genel kurul toplantılarında hazır bulunmalıdır. (T.T.K. Md. 407)

Milleti uyutuyorsun ya...

GK katıl , bağımsız denetçi firmasından 2016 yılı Faliyet raporlarını inceleme yetkisini aldığınız tescillenmiş GK kararını İBRA edin demenizdir...

Hala GK dan 2016 yılı için tabloları inceleme ONAYI alınmamıştır...

GK nuz BUTLAN ve İPTAL DAVASI açılmaya HAZIR HALDE... ANLAYANAAAAAAAAAAA....

5. AVUKATINIZA danışın... Seni bilgilendirsin... Kapasiten bunu almaz....

6. şefaat şu GK katıl ... bu grupçular kendilerine verilen vazifeyi harfien yerine getirmişler gibi...

milleti uyutup gazlarını almak konusunda.....

7. https://vergialgi.net/ticaret-hukuku...ecek-hususlar/

Ayrıca, genel kurul tarafından seçilen denetçinin görevi red veya sözleşmeyi feshetmesi, görevlendirme kararının iptal olunması veya butlanı ya da denetçinin kanunî sebeplerle veya diğer herhangi bir nedenle görevini yerine getirememesi veya görevini yapmaktan engellenmesi hâllerinde de, anonim şirketlerde yönetim kurulunun, yönetim kurulu üyelerinden herhangi birisinin ya da herhangi bir pay sahibinin, limited şirketlerde müdürler kurulunun, müdürlerden herhangi birisinin veya herhangi bir ortağın, sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketlerde de yöneticilerden ve ortaklardan herhangi birisinin talebi üzerine, denetçi, şirket merkezinin bulunduğu yerdeki asliye ticaret mahkemesi tarafından atanır

8. Yıllardır KEZBAN ne güzel yönetildi de... herşey güllük gülüstanlık değil mi... o yüzden heryıl ZARAR, BORCA batık duruma geldi de...

http://archive.ismmmo.org.tr/docs/ma...dirimercan.pdf

TTK m. 403 uyarınca olumsuz görüş yazılan veya görüş verilmesinden
    kaçınılan durumlarda genel kurul, söz konusu finansal tablolara dayanarak,
    özellikle açıklanan kar veya zarar ile doğrudan veya dolaylı bir şekilde karar
    alamaz. Bu hallerde yönetim kurulu, görüş yazısının kendisine teslimi
    tarihinden itibaren dört iş günü içinde, genel kurulu toplantıya çağırır ve
    görevinden toplantı günüde geçerli olacak şekilde istifa eder. Genel kurul
    yeni bir yönetim kurulu seçer. Yeni yönetim kurulu altı ay içinde, kanuna,
    esas sözleşmeye ve standartlara uygun finansal tablolar hazırlatır ve bunları
    denetleme raporu ile birlikte genel kurula sunar. Sınırlı olumlu görüş
    96 TEMMUZ - AĞUSTOS 2013 MALİ ÇÖZÜM
    verilen hallerde genel kurul, gerekli önlemleri ve düzeltmeleri de karara
    bağlamalıdır.
    Bağımsız denetim raporları ve görüş yazıları ile ilgili bölüm değerlendirildiğinde,
    sınırlandırılmış (şartlı) görüş verilmesi durumunda Sınırlamanın
    konusu, kapsamı ve düzeltmenin nasıl yapılabileceği sınırlandırılmış
    olumlu görüş yazısında açıkça gösterilmelidir denmektedir. Bağımsız
    denetim raporunda düzeltmenin nasıl yapılacağının yer alıyor olması bu
    yönüyle farklı bir uygulamadır. Çünkü bağımsız denetim çalışmalarında
    yaygın olan uygulama, finansal tablolardaki hataların düzeltilmesi denetim
    raporu hazırlanmadan önce yönetimden talep edilmektedir.
    Olumsuz görüş veya görüş belirtmekten kaçınılması durumunda genel
    kurul, söz konusu finansal tablolara dayanarak, özellikle açıklanan kar
    veya zarar ile doğrudan veya dolaylı bir şekilde karar alamamaktadır. Bu
    durum bağımsız denetim raporunun etkisini ve işletme açısından önemini
    ön plana çıkartmaktadır. Bu yönüyle işletmeler, böyle bir olumsuz tablo
    ile karşı karşıya kalmamak için bağımsız denetçilerin yönlendirmelerine
    uymak durumundadırlar.
    Olumsuz görüş veya görüş belirtmekten kaçınılması durumunda yö-
    netim kurulu, görüş yazısının kendisine teslimi tarihinden itibaren dört iş
    günü içinde, genel kurulu toplantıya çağırır ve görevinden toplantı günüde
    geçerli olacak şekilde istifa eder. Genel kurul yeni bir yönetim kurulu se-
    çer. Bu ifade, yönetimin sorumluluğunun ne kadar fazla ve ağır olduğunu
    ortaya koyması bakımından önemlidir. Finansal tabloların doğru, gerçek
    ve dürüst resim ilkesine uygun şekilde hazırlanıp sunulmasının tüm sorumluluğu
    işletme yönetimine aittir. Sorumluluğun yerine getirilmemesi
    veya eksik getirilmesi durumunda yaptırımı oldukça ağır şekilde uygulanmaktadır.

Sayfa 257/964 İlkİlk ... 157207247255256257258259267307357757 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •