Sayfa 26/1003 İlkİlk ... 1624252627283676126526 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 201 - 208 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. Petrol fonu olması çok iyi bir fikir. Petrole yatırım yapma fikri çok cazip. Fon çeşitliliği adına muhteşem. Ama hepsi o kadar maalesef. Petrolün getirisini bile yakalayamayacak, götürüsünü de misli ile yansıtacak kadar bastan savma bir fon. Petrol bazlı olan envai mutual fona bakmıştım geçmişte yurtdışında. getirisi bütün muadillerinin en altında her periyotta istisnasız eşit kur ile bakınca.
    Bu fonun yıllık %50 yapması için petrolün %70 yapması lazım. yıllık 20 puanı cepten neredeyse.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

2. Ben neredeyse tüm fonlarını 12-13 senedir aynı kişinin yönettiği bu büyük özel bankaya mail atmıştım. Tüm kategorilerdeki fonlarınız hiç bir uzmanlaşma olmadan aynı kişi tarafından yönetiliyor ve her fonunuz kendi alanındaki kıstasların benchmarkların gerisinde kalıyor. İyi niyetle fon çeşitliliğiniz artarken bu durum hiç dikkatinizi çekmiyor mu diye mail atmıştım.

Bana yatırım fonu nedir, internet şubeden nasıl alınır , mobil uygulama nasıl indirilir falan temalı ilgisiz bir otomatik cevap gelmişti
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3. *erdoğan: Yüksek faizle yatırım, üretim, istihdam, ihracat yapabilir miyiz, mümkün değil, öyleyse bizim bu noktada çok daha dikkatli olmamız lazım, yüksek faize yatırımcımızı ezdirmememiz gerekiyor

Yüksek faiz değil, reel faiz istemişti piyasa. Ama anlaşılan faiz artırımı olmayacak.

4.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Ben neredeyse tüm fonlarını 12-13 senedir aynı kişinin yönettiği bu büyük özel bankaya mail atmıştım. Tüm kategorilerdeki fonlarınız hiç bir uzmanlaşma olmadan aynı kişi tarafından yönetiliyor ve her fonunuz kendi alanındaki kıstasların benchmarkların gerisinde kalıyor. İyi niyetle fon çeşitliliğiniz artarken bu durum hiç dikkatinizi çekmiyor mu diye mail atmıştım.

Bana yatırım fonu nedir, internet şubeden nasıl alınır , mobil uygulama nasıl indirilir falan temalı ilgisiz bir otomatik cevap gelmişti
    hocam doğal olarak kızıyoruz da, asıl kabahat onlarda değil. dün yazmıştım 6 aylık getirisi dahi eksi olan ais fonunda dahi 19 milyon para yatıyor ki daha bir ay falan önce 25 milyonluk fon büyüklüğü vardı. sürçü lisan edersem affedin ama bu insanlar kerizlemesine oraya para yatırıp ta ulan bunca zaman geçmiş, halâ nasıl eksi oluyor diye fonu satmayınca sizin gibi gerçek yatırımcıya da kibarca "hadi ordan" deyip geçiyorlar. çünkü ihtiyaçları yok. adamlar gerçek yatırımcıya hitap etmiyorlar ki normal bir cevap versinler. bilmeden araştırmadan laf olsun diye para yatıran onca insan varken korkarım ki böyle devam edecekler.

5. Erdoğan konuşuyor, borsa düştü, dolar arttı. Konuşmalarında yüksek faiz vurgusu var. Yarına düşük bir faiz artışı ihtimalini de göze almak gerekiyor mesajı alıyorum ben.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

6.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    *erdoğan: Yüksek faizle yatırım, üretim, istihdam, ihracat yapabilir miyiz, mümkün değil, öyleyse bizim bu noktada çok daha dikkatli olmamız lazım, yüksek faize yatırımcımızı ezdirmememiz gerekiyor

Yüksek faiz değil, reel faiz istemişti piyasa. Ama anlaşılan faiz artırımı olmayacak.
    doların ateşini harlamaya başlıyoruz anlaşılan. yüksek faize ezdirmeyeceğiz ama çok daha yüksek enflasyon, fakirlik, borç batağı vs. bunlara ezdirmiş oluruz halkımızı. kaç gündür aklı başında insanları dinliyorum, bu kez aynı hatalar yapılmaz diyorlar. yapılacak olsaydı ekonomi bakanı ve merkez bankası başkanı değişmezdi. bu adamlar liyakatlı insanlar, bunları konuşmadan göreve başlamamışlardır deniyor. Allah korusun hepimizi. Anadolu ajansı uygulaması kurulu telefonumda. bildirim sesi gelince korkudan her taraflarım titriyor artık cümbür başkanımız bir şey mi dedi diye. çünkü her dediği bildirim olarak geliyor. inşallah bu kez hata yapılmaz. aksi durumda bir daha kimse buraya bir cent dahi dolar getirmez. Marmara çırası gibi yanarız Allah muhafaza

7. Sıtmaya razı edecekler anlaşılan, beklentileri düşürmeye çalışıyor olabilir Reis, zaten piyasa en iyisini fiyatladı, böyle olumsuz bir açıklama üstüne 400-500 bekleyen bile, 200'e razı olur.

8.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    *erdoğan: Yüksek faizle yatırım, üretim, istihdam, ihracat yapabilir miyiz, mümkün değil, öyleyse bizim bu noktada çok daha dikkatli olmamız lazım, yüksek faize yatırımcımızı ezdirmememiz gerekiyor

625 baz puan artış öncesi de böyle konuşuyordu.

Sayfa 26/1003 İlkİlk ... 1624252627283676126526 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •