Sayfa 26/85 İlkİlk ... 1624252627283676 ... SonSon
Arama sonucu : 674 madde; 201 - 208 arası.

Konu: YGGYO Yeni Gimat Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

1. Doğuş Holding MarkAntalya'nın bulunduğu Muratpaşa ilçesindeki ufak çaplı AVM'sini 3 yıl bekledikten sonra % 24 zararla 10 milyon TL'ye elden çıkarmış.

10 katlı 92 bağımsız bölümlü AVM'nin fotoğrafı aşağıdaki linkte. Şirket burayı alsaydı bir itirazım olmazdı. Fiyatına göre Markantalya'nın bu AVM'den 100 kat daha büyük olması lazım. Fotoğrafa bakın ve 100 kat büyüklüğü tasavvur edin, mümkün değil.

https://www.emlaknews.com.tr/haberle...-satti-320129/
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

2.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Vallahi batan ya da güç kaybeden şirketlerin hepsinin başında da vizyon sahibi kişiler vardı. Bir hataları tarih olmaları için yetti de arttı.

Alırlarsa kaça alırlar, finansman nasıl sağlanır o zaman daha net şeyler söyleme fırsatımız olur. Ama bugün buradan gördüğüm iş mantıklı bir işe benzemiyor.

İş GYO'da krize rağmen borcunu artırdığında herkes bir bildiği var diyordu, ben yanlış karar deyip kriz ortamında borcu olmayan pagyo'ya geçtim. 4 ay içinde pagyo'yu % 25 karla elden çıkardım, işgyo hala nominal olarak 1,5 seneki fiyatının altında (Temettü, bedelsiz düzeltmelerine rağmen). Sorsanız ben kimim İşgyo'nun ayda 10 dolar alan yöneticileri kim? Ama sonuca bakın haklı olan benim.

Pagyo'dan da buraya geldim, özkaynak karlılığı daha iyi diye. Ama böyle bir karar YGGYO'yu sıkıntıya sokar, ondan eminim. Bu işin tek oluru var, ucuza alınır ve diğer bir kaç GYO ile ortak alınır, yani finansman yükü altına girilmez o zaman ok. Aksi takdirde kaç yıllık avm'ci olmalarının hiç bir kıymeti yok. Finansman yükü altında ezilirken bu melekelerin faydası olmaz şirkete.
    Tamam ben söylerim senin dediğin gibi yaparlar...ya neyi tartışıyorsun aynı gemideyiz..işş iyi olur diyelim
    Birde kaçırdığın noktalar şirketin yaklaşık 1/3 hissesine sahip kişiler yönetimde Yani işgyo daki maaşlı elemanla karşılaştırma merak etme senin kadar düşünürler ..kendi ayağına sıkmazlar..ticaretin 9/10 u cesaret tir..Bakalım kim kaç tl ye alcak daha dur bakalım..yazılana göre 2.5 m dolar ise aylık geliri senelik 120 m yapar..170-180 ankamalldan ..300 m eder toplam..bana göre biçilen değer fazla uygun fiyata alındığı takdirde 5-6 senede borcu biter
    Benim fikrim 1 milyarın altında bir rakama gider

Bana göre biçilen değerler fazla özellikle Pagyo
    Birikincisi ihale muhammen bedelin sanırsam %50 altından açılacak..genellikle bu tip icra ve ihale satışlarında yüksekten açmak isterler...bu yüzden markantalyanın değeride yüksek

3.  Alıntı Originally Posted by deep voice Yazıyı Oku
    Tamam ben söylerim senin dediğin gibi yaparlar...ya neyi tartışıyorsun aynı gemideyiz..işş iyi olur diyelim
    Birde kaçırdığın noktalar şirketin yaklaşık 1/3 hissesine sahip kişiler yönetimde Yani işgyo daki maaşlı elemanla karşılaştırma merak etme senin kadar düşünürler ..kendi ayağına sıkmazlar..ticaretin 9/10 u cesaret tir..Bakalım kim kaç tl ye alcak daha dur bakalım..yazılana göre 2.5 m dolar ise aylık geliri senelik 120 m yapar..170-180 ankamalldan ..300 m eder toplam..bana göre biçilen değer fazla uygun fiyata alındığı takdirde 5-6 senede borcu biter
    Benim fikrim 1 milyarın altında bir rakama gider

Bana göre biçilen değerler fazla özellikle Pagyo
    Birikincisi ihale muhammen bedelin sanırsam %50 altından açılacak..genellikle bu tip icra ve ihale satışlarında yüksekten açmak isterler...bu yüzden markantalyanın değeride yüksek

Normal bir zamanda olsak YGGYO hakim ortaklarının tecrübesine sizin gibi güvenirdim. Mutabık olmadığımız nokta ülkenin içinde bulunduğu ekonomik kriz durumu. Kriz dönemlerinin en büyük riski likiditeden kaynaklananlardır. borcunuz varsa elinizdeki mülkü kaybetmenize neden olabilir. Kriz durumu demek çıkışın ne zaman olacağını görememek demektir, gelecek yılların doluluk oranını görememek demektir.

Beş altı yılda borç biter demişsiniz, bu da 1.5 ya da 1.8 milyar tl'ye takabül eder. Ucuza alınırsa toplam ödemenin bu rakamlara ulaşmaması gerek. (sanırım birazı finanman giderleri ama yine de fazla gibi) Bana göre yıllık kiranın 7-8 katı alım bedeli için uygundur, kriz olmasaydı 10 kat da olabilirdi. Bence YGGYO ana ortakları rahat olsun, piyasada bu parayı verebilecek kimse kalmadı, ihalede ciddi rakiplerin olacağını da sanmıyorum. GYO'lar içinde net nakdi olan başka şirket yok, ya borçlular ya da son kuruşa kadar temettü ödüyorlar) Kira geliri yıllık 120 mio tl ise 800-850 milyon TL arasında bir fiyat şirketi sıkıntıya ve riske sokmaz. Gerekirse 2-3 yıl temettü almayız, bu süre sonunda krizden de çıkmış oluruz zaten. 3-4 yıl sonra 2 AVM'nin kirasından gayet güzel temettü öderler.

Aynı gemide olduğumuzun ben de farkındayım. Sanal ortamda ses tonu veremediğimiz için mesajlar daha sert algılanıyor, doğal olarak. Ben konuyla ilgili yazdıklarınızdan memnunum. Cevaplarımı da bu çerçevede değerlendirin lütfen. Saygılar..
    Winter is coming...

4. Teşekkürler..Krizi fırsata çevirebilirsen fark yaratabiliyorsun.
    Markantalya nın yönetimi dillere destan seviyede vasat şu an..Antalya nın tam ortasında bir yer..konum olarak güzel aynı Ankamall gibi.
    Önemli olan iyi analiz yapmak..bende yöneticlerin bunu yapacağına inanıyorum..birde yönetimdeki insanları biraz tanıyorsam bir çok kez elekten geçirirler bir iş yaparken..balıklama atlamazlar..dediğin gibi bana göre maksimum rakam 800-850 olmalı .Bana kalırsa daha az ...
    Zaten YGGYO 1-2 senedir AVM alma planları var..Birde bir kaç sene önce MarkAntalya ile görüşüldüğünün dedikoduları gelmişti..yaşanan olaylar malum olay askıya alınmıştı..Son genel kurulda ''kimse 8-9 yada 10 senede kendini amorti edecek şekilde kimse yerini satmıyor.birçok avm ile görüşüyoruz.bu yüzden bir miktar kendi hissemiz ve bir miktar yaklaşık %4 Pagyo aldık'' diye konuşuldu..8-9 amorti edecek paradan fazlasını vermezler kanımca..

Yatırım tavsiyeside değildir

5. Ankamall ın borsadaki piyasa değeri yaklaşık 1.300 milyon

MarkAntalya nın muhammen bedeli 1.280 milyon demişler
    daha birde %18 kdv var

Ankamall MarkAntalya nın kiralanabilir alan olarak 2 katından fazla
    tabi geliride

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

6.  Alıntı Originally Posted by deep voice Yazıyı Oku
    Ankamall ın borsadaki piyasa değeri yaklaşık 1.300 milyon

MarkAntalya nın muhammen bedeli 1.280 milyon demişler
    daha birde %18 kdv var

Ankamall MarkAntalya nın kiralanabilir alan olarak 2 katından fazla
    tabi geliride

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu
    Aynen...

Bizimkiler Antalya'da tatil yapmaya karar vermiş herhalde, bu koşullar altında başka bir amaçları olamaz çünkü.

Şaka bir yana, satın alma kararı bugünkü hareketin nedeni değilse, bedelsiz hikayesi mi var acaba arka planda?
    Winter is coming...

7.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Aynen...

Bizimkiler Antalya'da tatil yapmaya karar vermiş herhalde, bu koşullar altında başka bir amaçları olamaz çünkü.

Şaka bir yana, satın alma kararı bugünkü hareketin nedeni değilse, bedelsiz hikayesi mi var acaba arka planda?
    İhalenin 5 Haziran tarihinde gerçekleştirileceği, olası bir pazarlığın da 6 Haziran tarihinde yapılacağı belirtildi.(BLOOMBERG.COM)

“Kurulâ€un ihaleye pazarlık usulü ile devam edilmesine karar vermesi halinde pazarlık, 08/06/2018 tarihinde saat 11:00’da “Fonâ€un Büyükdere Cad. No:143 Esentepe/İstanbul adresindeki Asma Kat Konferans Salonunda yapılacaktır.(TMSF.ORG.tr)

bugün ve yarın bilgi odasının kullanılması ve tesis ziyareti var..
    Ne düşünüyorlar ne planlıyorlar ..önceden konuşulan planlanan birşeyler varmı bilmiyoruz tabi ama,
    Benim şahsi fikrim bedelsizi paraya harcama durumları olmadan vermezler..
    Şartlar uygun olursa bence attraksiyon olabilir..Tabi bu fiyatlara değil yarı fiyatı uygun benim için
    Yatırım tavsiyeside değil

8. Bende dediğin düşüncedeyim AVM ler arasından alıcı sayısı oldukca az
    Ben ihale olmassa pazarlığın fiyat olarak oldukca alttan biteceğini düşünüyorum..bu tip icra vb satışlarda genelde fiyat şişirilir.zaten bahsedilen fiyat su anki aktif piyasada fazla ..örnek ankamall ın işlem gören değerine bakalım..yani borsa değerine
    Sanırsam %50 altından açılacak ihale yanlış bilmiyorsam.

Yatırım tavsiyeside değildir

Sayfa 26/85 İlkİlk ... 1624252627283676 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •