Sayfa 260/932 İlkİlk ... 160210250258259260261262270310360760 ... SonSon
Arama sonucu : 7451 madde; 2,073 - 2,080 arası.

Konu: #OltayaTakılanlar

1.  Alıntı Originally Posted by goktug Yazıyı Oku
    Bu notu bekliyordum Sn. İzci'den çok borcu var çünkü önemli bir kısmı da döviz cinsinden yanlış bilmiyorsam Aktur Araç muayene istasyonunu sattı. Bunun bilançoya yansıması nasıl olacak merak ediyorum borç azaltmazsa özkaynakları erimeye devam edecek bu da mecburi sermaye azaltımına gidilmesi demek. Ben daha iyi bir bilanço bekliyorum. Menderese bir puan kanaat notu versek hocam. Seviyorum bu hisseyi tekstil haricinde ciddi enerji yatırımları var
    Kap haberlerine bakarken şunu gördüm bu arada. İştiraklerinden Akça Enerji ve Tan Elektriği devralarak şirket bünyesinde birleştirmiş hem de bütün aktif ve pasiflerini. Bu ne demek şirket erimiş bitmiş özsermayesini bu hamleyle artırmak istiyor ki sermaye azaltımı yapmak mecburiyetinde bırakılmasın açıklanacak bilançoyu çok merak ediyorum. Sn İzci mevcut haliyle hisseye 1 puan vermekte çok haklı haklı ama açıklanacak bilançoyu çok merak ettim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Dostlar bu not işinin mutlaka bilimsel bir dayanağı var. Bu hususta Naçizane olarak izcan dostunuza güvenin. Fazla açıklama yapmayışımın sebebi ise; 19 kriter almış bir hisseye olumsuzluk yüklemek istemediğimden dir. Sonuç olarak Sistem Teknik sinyalini çakmış, bize düşen de değerlendirmek isteyenlere engel olmamak lazımdır.
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
     Alıntı Originally Posted by izci Yazıyı Oku
    Dostlar bu not işinin mutlaka bilimsel bir dayanağı var. Bu hususta Naçizane olarak izcan dostunuza güvenin. Fazla açıklama yapmayışımın sebebi ise; 19 kriter almış bir hisseye olumsuzluk yüklemek istemediğimden dir. Sonuç olarak Sistem Teknik sinyalini çakmış, bize düşen de değerlendirmek isteyenlere engel olmamak lazımdır.
    ağbey bunu daha önce bende yazdım Tolga ağbide
    3 ayda bir gelen veri ile teknik veri arasında çok fark var
    kimse kimseye kırılmaz darılmaz merak etme

arkadaş ne güzel yazmış bilmem neyi satmış bilmem ney olmuş deye

dediğim gibi her hissenin temeli tekniği beklentisi speği farklıdır
    herkes aynı şeyi bilse aynı şeyi görse kim zarar edecek kim kar edecek

bak bu gün alkim amcam çok güzel şeyler söyledi ama buna rağmen
    alan kadar satanda oldu...borsa bir inanma sanatıdır
    en çok inan imana gelir
    Bir Anda Sabah Olmaz Ebeda
    :

Abi sizi çok iyi anlıyorum. Ben sizin yerinizde olsam sizin de yapmış olduğunuz gibi gördüğümü söylerdim. Riski varsa muhakkak belirtmelisiniz tabii. Bazı hisseler yoluna devam etse de tablodan da anlaşılacağı gibi kısa vade tepkileri için bu hisseler...

Temel Analize uyumlu daha uzun vadede sinyal veren senetler bulmak lazım ama bunu haftalık ya da aylık gelen sinyaller karşılar mı onu bilmiyorum. Önümde bana en yakın uzun vadeli girilebilecek senet daha önceden de bahsettiğim HALKB. Bu senedin temelinde ve fiyatında uyuşuyoruz sanırım. Tekniği de 1-2 haftaya tamamdır. O zaman HALKB gibi hisselerde uzlaşacağız...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Tolga bey, Banka hisseleri bir Mali sektör hissesi dir. Bu tür hisselerin çarpanları Sanayi sektörü hisseleri ile aynı olamaz. Bu gerçeği göz ardı edemeyiz. Aslında bizim için en güzeli "Üreten Eller" lazımdır.
    " Bir avuç toprak, biraz da suyum ben.. Neyimle övüneyim, işte buyum ben..'' Yunus Emre

Tolga bey, Banka hisseleri bir Mali sektör hissesi dir. Bu tür hisselerin çarpanları bir Sanayi sektörü hisseleri ile aynı olamaz. Bu gerçeği göz ardı edemeyiz. Aslında bize en güzeli "Üreten Eller" lazımdır.
    Haklısınız abi benim o ayırımı yapacak bilgim yok. Ben sadece grafik olarak bakıyorum, sizin perspektifiniz daha anlamlı... Ve umarım sizin açınızdan da değerlendirilebilecek hisseler buluruz.

7. Mndrs 3.26 -27 üzeri 3.40 rakamını izleyelim yarın bakalım.

Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

Mndrs 3.26 -27 üzeri 3.40 rakamını izleyelim yarın bakalım.
    Teşekkür ederim abi.

Sayfa 260/932 İlkİlk ... 160210250258259260261262270310360760 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •