Sayfa 262/653 İlkİlk ... 162212252260261262263264272312362 ... SonSon
Arama sonucu : 5218 madde; 2,089 - 2,096 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by kraft Yazıyı Oku
    Bence en sağlıklısı, büyük hisselerde spk her yıl değerleme hesaplamalı..
    Değerlemenin açıklandığı gün, hisse hesaplanan değerleme fiyatından açılmalı.
    Bak o zaman hiçbir hisse gerçek değeri altında satış görürmü? Hiçbir hisseyi aşağıya bırakmazlar
    Borsalarda kimi kazanir, kimi kaybeder.

Kaybedenlerden, kazananlara dogru bir kazanc hareketi olur.

Hisseleri asagi birakmazlarsa, kim hangi parayi kazanacak ?

Sabancının yapacagı en iyi sey Halka acıklık oranını dusurmek olur.Bu oran 20 yi gecmemeli ki kagıdı kontrol etmek kolay olsun,Boyle likit kolay satılır ve cok olması fiyatı hele yabancı agırlıklı hissede cok asagı cekiyor.Halka acıklık az olan hisselee bakın.Fiyatlar katladi.Kent mesela.Bankalardan TKB,Qnb vb.Umarım bu borsanın acılısından bu yana bankaların genelden boyle ayrısıp acınası fiyatlara dustugu,endeks ile korelasyonu kopardıgı donemden ders alırlar.Bunun bir daha olmaması icin bir seyyapmaya baslarlar.YTD

3. Halka açıklık oranı halka arz edilirken zaten sirket sahibi tarafından belirlenmis. Kim sirketini riskli bir oranda halka açar ki? Ayrıca halka açarken yabancı para yatırınca iyi de satarken mi kötü? Esas sorunu çoğu yatırımcı görmüyor. Açığa satış engellendiğinde Tüpraş topiğinde açığa satışın doğru bir uygulama olmadığını söylemiştim ama birçok kişi serbest piyasa koşullarında açığa satış olmalı diye itiraz etmişti. Ancak bugün geldiğimiz noktada görüyoruz ki Bistde açığa satış yapanlar aynı zamanda viob da short pozisyon açarak 1 e 10 kazanıyor.

Yine diyorum elinde hisse olmayan açığa satıyorsa derdi yatırım yapmak değil birilerini çarpmaktır.

Eğer açığa satış illaki olacaksa şöyle bir kural getirebilir: örnegin bir hissede açığa satış yapacak yatırımcı yılbaşından bu yana portföyünde en fazla ne kadar o hisseden bulundurmuş ise o kadar veya belli bir oranı kadar açığa satabilsin.

4. Bildiğim kadariyla açığa satış sadece kurumlar araciligiyla oluyor.Yani benim gibi bireysel yatırımcılar banka hesabından direk aciga satış yapamazlar.
    Bazi Bankalar ve kimi aracı kurumlar arka odada beraber çalışıyorlar.Cezalar bunun ispatidir.Algoritmali al sat programları kullanıldığını biliyoruz.Herşey planlandığı üzere çalışıyor.
    Borsa ala vere işidir.Caycı bu işin kitabını yazmıştır.
    Şu borsadaki dönen ala vere bazen insanı hayrete bile düşürmektedir.
    Sabancilara diyeceğim bir şey yok.Akilli insanlar elbette bu işlerden en çok onlar kârlı çıkacaklardır.Her zaman olduğu gibi.
    Yazdiklarim kişisel görüşümdür.Kimseye saygısızlık etmek istemem.Ytd

Xxx cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Gerialım yönetim de konusuldugunu duydum, biraz daha asagı gelsin diye bekliyorlar. O zaman acıkcular terse gelsinde hep beraber izleyelim

Zarar rekoru kıran havacılık sektörü yuzde 5 yukarıda karını arttıran bankalardan ak ekside. Sonra borsada mantık ara. YTD

7. benden pes ! buraya kadarmış. 15 yıldır borsadayım ve geçmiş yılları tek tek hesapladım. reel de her yıl nasıl para kaybedilir çok iyi öğrendim. hemde öyle böyle değil. bu konuda çok büyük konuşuyorum, bir daha kesinlikle borsa yatırımı yapmama kararı aldım. gider inek koyun alır otlatırım, hisse senedi almam bir daha. borsanın da B sini ne duymak neden görmek istiyorum. hadi bana eywallah... YTD

Niye insanlar yatırımlarını dolara götürüyor altına götürüyor niye borsaya getirmiyor diye bir geyik yapan olursa direkt akbank fiyat grafiğini yedirmek lazım. Ülkedeki borsa borsa değil ki kumarhane.
    Burada atıp tuttuğum yazıp çizdiğim hiç bir şey yatırım tavsiyesi değildir.
    Borsada öğrendiğim tek şey SAkının, SAkındırın...

Sayfa 262/653 İlkİlk ... 162212252260261262263264272312362 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •