Sayfa 269/1002 İlkİlk ... 169219259267268269270271279319369769 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 2,145 - 2,152 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Yok altin yok
    DT.%68
    ÖST %12
    FİN.BON. %6
    TERS.REP.%6
    VİOP. %3.43
    YAT.FON.KATİLMA ( YPK) %4.56
    VAR.DAY.MNK.KİYM.%0.32
    Nitelikli yatirimci olmadigim halde
    Ovba ndan serbest fon almis gibiyim
    Ve bu %4.56 serbest fon bugun -0.920 göturusunden dolayi bana hallice zarar ettirdi. Demem oki %100luk dagilimin
    %4.56 si diger 95.50 yi siliyor ve eksi getiriyor cok ilginc bi durum

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    altin filan da varsa onun da eksi etkisi olabilir
    ornek TPC -1% getirmis, neyse bugun ilk gun bakalim diger gunler nolcak

benim borclanmalar dun alim yapildi bugun pozitif MK ortalama 49+
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Kendi adıma yazacak olursam riskli fonlara yanlış zamanda girdiğimi kabul ediyorum, belki bir çok kişi dolar ve borsalarda ki artışa kanıp benim gibi yaptı, dolar 12-16 arasındayken, abd borsası da en yüksek seviyelerdeyken yabancı hisse ve döviz içeren fonlardan aldım, bist 2100 ve üzerindeyken hisse içeren değişken fonlardan aldım, tabi düşüş ihtimaline karşı portföyün 1/4 kadarıyla girmiştim ama her düşüşte alım yaptığım için 3/4 oranına kadar çıktım. Şimdi de elimde kalan miktarı kullanıp aylarca bekleyeyim mi yoksa zararına satayım mı karar veremedim.

İşten çıktığım için bu ara youtube araştırması yaptım. Borsa için iyi konuşuyorlar. Bist 2100'ü tekrar yakalar gibi. Bende de TTE var zarar büyük. Ama tutacağım. Yatırım tavsiyesi değildir.

4. Yani senin portfoyun 3/4 u yerli degiskenlerde oyle anliyorum dogrumu
    Bende 20 aralik carpilmasinda %80
    Yerli degisken ve katilim vardi
    3 gunde bist salter kapattiginda toplam 19k zarar bunun 13k si kardandi ve 3 uncu gun hepsini sattim
    6k zararla bir ayda borclanmalarla topluyorum.tabi 10 gun geriye gittim
    Ha bu arada yerli degiskenleri satmasaydim takip eden 10 gunde 13.k zarari cikarirdi.rahstlikla ama panik psikolojisi iste ya dahada giderse deyip zarar kes yaptim.
    Bende durum bu
     Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Kendi adıma yazacak olursam riskli fonlara yanlış zamanda girdiğimi kabul ediyorum, belki bir çok kişi dolar ve borsalarda ki artışa kanıp benim gibi yaptı, dolar 12-16 arasındayken, abd borsası da en yüksek seviyelerdeyken yabancı hisse ve döviz içeren fonlardan aldım, bist 2100 ve üzerindeyken hisse içeren değişken fonlardan aldım, tabi düşüş ihtimaline karşı portföyün 1/4 kadarıyla girmiştim ama her düşüşte alım yaptığım için 3/4 oranına kadar çıktım. Şimdi de elimde kalan miktarı kullanıp aylarca bekleyeyim mi yoksa zararına satayım mı karar veremedim.

5. 20 aralikda sen buralardamiydin
    Borsa icin hep konusurlar ama nasil carpildiginii anlamazsin.2 gun -5 ler gorduk
    5 yildir bu islerin icindeyim.direk hisse alip satmadim hep degisken fonlarla ugrastim hepsi verdigini fazlasiyla aliyor ana paradan bile goturuyor.
    TTE iyi fondur insallah zarari kurtarirsin.Su ortamda bu enflasyonda
    Az gelsin öz gelsin mantigindayim .ortam cok riskli
    Daha bugun kiytirik borclanma fonu bile carpti ne diyeyim ki.
     Alıntı Originally Posted by Econfin Yazıyı Oku
    İşten çıktığım için bu ara youtube araştırması yaptım. Borsa için iyi konuşuyorlar. Bist 2100'ü tekrar yakalar gibi. Bende de TTE var zarar büyük. Ama tutacağım. Yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Yani senin portfoyun 3/4 u yerli degiskenlerde oyle anliyorum dogrumu
    Bende 20 aralik carpilmasinda %80
    Yerli degisken ve katilim vardi
    3 gunde bist salter kapattiginda toplam 19k zarar bunun 13k si kardandi ve 3 uncu gun hepsini sattim
    6k zararla bir ayda borclanmalarla topluyorum.tabi 10 gun geriye gittim
    Ha bu arada yerli degiskenleri satmasaydim takip eden 10 gunde 13.k zarari cikarirdi.rahstlikla ama panik psikolojisi iste ya dahada giderse deyip zarar kes yaptim.
    Bende durum bu

Şöyle diyeyim potföyün toplam 3/4 ü (yay,ytd,ıpj,ijb,ijz,ijc,ijp,gzl,gzy,gzh,afv,mjb) (otj,kub,kıs) ve 8 çeşit yerli değişkende, kalanı da borçlanmalar ve ppf de, 20 aralıkta panik yapmayıp çoğunda alım yaptım buna rağmen zarar çıkmadı. Bunların dışında hisse olarak da zararlar var ama o ayrı konu tabi.

7. Yazdin fonlar populer fonlar bunlarin getirisi amerika endeks oynakligi ve icerde kur korumali nin dolari sikistirma durumu 20 Aralik gibi olsa amerika yabancilar guzel getirirdi
    Mrkz kuru cok sikistiriyorlar
    Hakkinda hayirlisi.zararini kurtarmani cok isterim.
    Cok siki takip etmen gerekiyor.
    Ozellikle bist ve degiskenlere,
    Degiskeniz deyip bizim gibi seyreden fon yoneticisi cok
     Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Şöyle diyeyim potföyün toplam 3/4 ü (yay,ytd,ıpj,ijb,ijz,ijc,ijp,gzl,gzy,gzh,afv,mjb) (otj,kub,kıs) ve 8 çeşit yerli değişkende, kalanı da borçlanmalar ve ppf de, 20 aralıkta panik yapmayıp çoğunda alım yaptım buna rağmen zarar çıkmadı. Bunların dışında hisse olarak da zararlar var ama o ayrı konu tabi.

8.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    MT yi aradi esim, dedi bu ziraat bankasinin basak fonu MJB alamiyoruz ziraatten ama diger bankalardan alabiliyoruz nedir durum dedi. Karsidaki ustun bilgili MT su cevabi verdi, onun borsa ile alakasi var..

hay 1000 kunduz,
    guldum ve buraya yazmak istedim...
    gülüyoruz ağlanacak halimize..ben de ziraatte karşılaştım bunla. fonlarımda bloke var satamıyorum dedim, ankaraya yazdım bekle 1-2 güne çözülür dedi, zarar edersem nolacak dedim, el cevap yatırım fonu faiz gibi bişey gardaş beşeycik olmaz(konuşmayı abartmıyorum şive böyle). hisse yatırım fonu benimkiler faiz değil dedim, hisse dediğin borsamı o istanbulda demezmi: ) sen iktisat mezunu olamazsın dedim mezuniyetimle ilgili bilgi vermiyoruz burda diyor. açıkçası lise mezunu olduğuna bile inanmamıştım. malesef liyakat artık sıfır. lan bari akrabanı alacaksan bu işlerle az biraz alakası olsun be: ) komedi filmi haline de getirmeyin yani. yandaş eş dost ne bulmuşlarsa doldurmuşlar devlet kadrolarına. sgk'ya gidin durum aynı, herif geçmiş hizmetlerimi ihya etmek istiyorum deyince ne dediğimi anlamamıştı. halkbankta da durum farklı değil viopta robotik işlem açmak istiyorum deyince viop derken neyi kastettiniz bizde zaten robot felan yok demişti: ) ah ulan cahil seçmen bize bu günleri yaşattınız ya..bu gidişle allah size öyle dersler verir ki kabadayılığa değil zekaya ihtiyacımız olduğunu zor yoldan öğrenirsiniz..

Sayfa 269/1002 İlkİlk ... 169219259267268269270271279319369769 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •