Sayfa 27/301 İlkİlk ... 1725262728293777127 ... SonSon
Arama sonucu : 2408 madde; 209 - 216 arası.

Konu: DARDL Dardanel Önentaş Gıda San.

1. Yemezler oblak bulut çok bariz belli ifadelerinden kime hizmet ettiğin bulursun satılık hisse her fiyattan alıcıyız 😎bu kadar belli etme kendini

2. Ben Çanakkaleliyim Dardanel'i çok severim ürünlerini her markete gittiğimde alırım, nickim bile Dardanel'den geliyor 1998'den beri de borsadan Dardanel'i takip ederim. Aylarca sırasının kapalı kaldığını da bir daha açılmayacak dediklerini de çok okudum, çok gördüm. Ama Niyazi Önen bunların hepsini atlattı. Sırası ara ara kapansa bile bir şekilde borsaya geri dönmeyi başardı Dardanel. Gün geldi Japonlarla ortak oluyor dendi, gün geldi Ülker alacak dendi, gün geldi tüm alacaklı bankalarla anlaşmaya varıldı dendi ama hiçbiri gerçekleşmedi. Son durumda bile gelinen noktada insanın bu yüzden içinde soru işaretleri kalmıyor değil... Niyazi Önen neden 25.000.000 sermayeli Dardanel Enez ile Dardanel Önentaş'ı birleştirmiyor aklım almıyor. Neden Niyazi Önen gıda sanayi aş diye bir şirket var aklım almıyor. Neden Dardanel Önentaş Dardanelspor' a ortak anlamıyorum.. ton tvde bile hissesi var...

Ama son birkaç yıla bakacak olursak Dardanel'de önemli gelişmeler oldu, ortaklık arayışlarına son verdi,şirkete iyi idareciler aldı, ürünlerini eskiden Migros'ta bulamazken artık rahatlıkla alabilir oldum. Dahası fabrikası çalışıyor, ham madde alımında rekorlar kırıyor, patronu tahsisli sermaye arttırımıyla şirketine sahip çıkıyor. Fabrikanın arazisini değerlendirip borçlarını ödemeye çalışıyor.. Dahası bu şirket Çanakkale merkezdeki fabrikasında çoğunluğu kadın bine yakın insanı çalıştırıyor, dörtle çarpsak 4000 kişinin karnını doyuruyor, Çanakkale merkez o kadar büyük bir yer değil ve iş imkanları da o kadar çok yok o yüzden Dardanel Çanakkale için önemli ve hükümette bunun farkında...

Kısacası Niyazi Önen 1995-2000 yıllarındaki hatalarından ders çıkarmış durumda (bu tarihler arasında grubun hızlı büyümesinden dolayı , makarnadan salçaya, kadar her ürünü çıkarıyordu Dardanel, dahası Ton tv Dardanel air gibi yatırımlar için bankalardan şu an ödemek için uğraştığı kredileri çekmişti)

Benim elimden Dardanel yok ama dediğim gibi hep takip ederim ve takip edeceğim... size de tavsiyem bundan önce ki yıllarda olsaydı araştırın, inceleyin ama çok ama çok temkinli olun derdim... şimdiyse elinizde hisse varsa kaptırmayın ve sabırla bekleyin... Rakibi olan Kerevitaş her an batabilir ama Dardanel Niyazi Önen'deki bu inat olduğu sürece batmamak için elinden gelen her şeyi yapar...

Son karar sizin yazdıklarım beni bağlar sakın Dardanel'e gönül bağı olan bu adamın yazdıklarını okuyup gaza gelmeyin,yatırım yapmayın... Sorumluluk kabul etmem

3. INVESTOPEDIA 02 08 2017, 10:25 Güncelleme: 10:36
    Değer yatırım, şirketlerin hisse senetlerinin iç değerlerinden daha düşük bir oranda iken alınarak yapılan yatırım stratejisidir. Bu durum bazı şirketlerin sadece hisselerini normal değerinin altında satmasında kaynaklanmaktadır.

Değer yatırımcıları aktif olarak piyasada değerlendireceğine inandıkları hisse senetleri aramaktadırlar. Bu stratejiyi kullanan yatırımcılar, piyasanın iyi ve kötü haberlere tepki gösterdiğini ve bunun da şirketin uzun vadeli temelleri ile uyuşmayan hisse senedi fiyat hareketleriyle sonuçlandığından dolayı fiyat düştükçe kâr etme fırsatı verdiğine inanmaktadırlar.

Değer düşüklüğüne uğrayan hisse senetleri, yatırımcının hata yapmasından dolayı ortaya çıkar. Değer yatırımcıları ise düşük piyasa defter değeri oranı, ortalamanın altında fiyat-kazanç oranlarına ve / veya daha yüksek temettü getirilerine sahip hisse senetleri seçerek bu mantıksızlıktan kâr sağlamaya çalışırlar. Bu rakamlar bir şirketin içsel değeriyle karşılaştırılır ve daha sonra karşılaştırma değeri yeterince yüksekse değer yatırımcısı yatırım yapar.

Değer yatırımının dünyadaki en büyük savunucusu Berkshire Hathaway yatırım şirketinin CEO'su Warren Buffett’tir. Kendisi “İyi bir şirketi ucuz fiyata almak ucuz bir şirketi iyi fiyata almaktan daha karlıdır” demektedir.

Değer yatırımcısı piyasa çabucak kar etmeyi düşünmez, bunun tam tersi temelinde güçlü iş modelleri yatan şirketlere yatırım yapmayı tercih eder.

4.  Alıntı Originally Posted by oblakbulut Yazıyı Oku
    herkezin kurban bayramını kutlarım tunahan piyasa ve borsa ile ilgili baya bilgilisin ancak dardaneldeki bilgilerin yüzeysel hele arsa ile ilgili bilgin çok zayif arsanın 20%lik kısmı zaten mutahitin elinde yani en az 3 dört yılda burda insaat biter bu dan dardanel şirketine pek bir para girişi olmaz kalan %80 kısmıda ne zaman insaat olur muamma arsa 100 bin metre kare degil kesinlikle bu sartlarda 9 ay bilançosuda kredi mailyeti ile -250 milyon olur burada sence bu şirket sana göre gözaltından nasıl çıkar sen nasıl umutlusun kafana ton balıgı düşmediyse sizin piyasa bilginize saygım var burada en fazla 2 aydır dardanel hissesi taşıgını düşünürsek keşke burada esikidardanelciler hisselerini eger satmadılarsa 7/8 senlik ler bir şeyler yazsada bilgilensek sizin kilerle onların fikirlerini çarpıştırsak güzel olurdu
    Siz herkes den bilgilisiniz masaallah biraz da siz tecrübelerinizi aktatarsanız bizler aydınlansak..
    O %20 'lik kısım 20.000 metrakare değil mi ? Sizin hesabınız ile 80.000 metrekare daha mı var 😊.. ?
    Gözaltından nasıl çıkar ??? Yazdım ya.
    Kaynak M.Şimsek.
    Faaliyet karı yazıp finansal zarar yazan şirketlere kolaylık sağlanacak.
    Anladığım siz karamsarsınız peki bu forumda işiniz ne 😊
    Dardanel iki aydır taşıyorum doğru çünkü ben kafamda taşlar yerine oturunca pozisyon alırım.
    Elinde 23 mln K olan (........) ve bu pozisyonu değiştirmeyip üzerine ekleyen niye böyle birşey yapar.
    Sunu da yapabilir di.. Bir iki haber patlar çek yukarı ver verebildiğin kadar eee öyle birşey de yok..
    Oblak, hisse alırken sadece temel teknik bakılmaz, bunun yanında 3/4 tane daha indikatörüm var 😊 Yazardım ama senin işine yaramıyor nasılsa.. 😊
    Saçma sapan polemik yapılmadığı sürece herkes'in yorumuna saygım var..
    Unutmayın yem olmamak için biz küçüklerin gerçek somut verilerle bilgi paylaşımı yapmamız lazım..
    Sonuç olarak 2011 Kasım zirvesini takip edicem ve hacimi hele bir orayı kırsın ve teyit versin sonraki hedeflere bakarız.
    Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir yazdıklarım.
    Her koyun kendi bacağından asılır..
    Sağlıcakla..

5. Genel bir soru sormak isterim..
    110 mln hasılat verisi var iken, hammaddesi neredeyse sadece balık olan bir işletme neden "34 mln 'luk h.madde girişi yapar..!

6. DARDANEL, TARİHİNİN EN BÜYÜK HAM MADDE ALIMINI YAPTI

Çanakkale'de faaliyet gösteren Dardanel fabrikaları, bir ilke daha imza attı.

Dardanel, Tarihinin En Büyük Ham Madde Alımını Yaptı
    09 Ağustos 2017 Çarşamba 17:38

Çanakkale'de faaliyet gösteren Dardanel fabrikaları, bir ilke daha imza attı. Dardanel, Hint okyanusunda doğal yöntemler ile avlanan 6 milyon Euro değerindeki hammaddeyi satın alarak Çanakkale" de bulunan Dardanel fabrikalarında işlemek üzere gemi ile Çanakkale kepez limanına getirdi.

6 milyon Euro değerindeki ton balığı Dardanel fabrikalarındaki soğuk hava depolarına taşınırken, bu denli yüksek bir hammadde alımı Dardanel" in yılın ikinci yarısında günlük işleme(üretim) kapasitesini arttıracağı anlamına geldiği kaydedildi. Çanakkale merkezde bulunan fabrikalarında kuruluşundan buyan en büyük hammadde alımını yaparak hammaddesini soğuk hava depolarını muhafaza eden Dardanel, kısa bir süre sonra günlük üretim kapasitesini de arttıracak. Çanakkale ekonomisine, istihdama ve özellikle de kadın istihdamına katkıda bulunan, Çanakkale merkezde bulunan tek fabrikası olan Dardanel'de çalışanların yüzde 80" i bayan. Kapasite artırımından dolayı, fabrika, yeni bayan istihdamı için arayışa girecek. Dünya genelinde 35" ten fazla ülkeye Dardanel güvencesi ve markası ile doğal ürünler ihraç eden Dardanel, Avrupa'da ve orta doğuda aranan, bilinen ve güvenilen bir marka haline geldi.

7. En son haberimiz buydu 9 ağıstos tarihli. Mehmet önen şöyle diyordu bir röportajında bakabilirsiniz ton tv de var biz 6 milyonluk bir hammadde alımından 30 milyon tl lik üretim yapıyoruz diyordu. Oranlayın son alışını! Demekki yüksek bir sipariş almış olmaları gerekiyorki bu alımları yaptılar. Yada bu yıl ton balığı maliyeti düşük olduğundan stok yapıyorlar. Her bakımdan olumlu. Gelecek yıl fiyat artarsa yüksek kar yazar. Zaten kar marjı yülsek olan bir ürün. Bildiğim işçilik ücretleri fazla bu sektörde.

Sayfa 27/301 İlkİlk ... 1725262728293777127 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •