Sayfa 270/1002 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320370770 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 2,153 - 2,160 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    işte sıkıntı orda,
    bu 60 tan geliyor. 20 den yukarı döner dedin daldın diyelim
    pat geldi
    10 a
    zarar
    al sana %100 zarar.
    bunu görmek bence riskli.
    temeli yok tekniği yok. üretimi yok, ihtiyaç değil.
    değersizi değerlendirmekten daha saçma bir şey.
    %50 zarar olur o zaman
    Parayı sıfırlarsa %100 gider tabi.

Şu anki paralarda öyle aslında karşılığı yok.
    Defter değerinin bilmem kaç katı üstünde satılan şirket hissesinin de bir kısmının karşılığı yok.

Yani benim demem şu ki coindir bu, düşer de çıkarda
    Ama bu iş artık dünya piyasasına girdi silinmez.

Bu arada 1 kuruş coinim yokken bana ne oluyor da coinciymiş gibi coini savunur duruma düştüm onu da anlamadım şimdi.

2. Sn. Myfinans çok güzel yazmış.
    Tüm piyasalar gibi düşüyor, çıkıyor. Ama coinlerin tek farkı muazzam volatilite olması. Belki daha yeni oluşmuş piyasalar olduğu için. Dalga boyları çok yüksek.
    Bir de üstüne genelde yatırımcıları daha toy , para piyasalarında yeni insanlar. Mesela ekşisözlük'te 3 günde bir düzenli ''bitcoin çöküşü'' diye başlıklar açılıyor.
    Ama alışacaklar zamanla. Kış ve kar dünya için neyse, düşüş de tüm finansal enstrümanlar için öyle. Doğal yani. Hep olacak.
    Bir de tabi bu piyasaların çoğu ( vadelileri ) ''zero sum game'' şeklinde işliyor. Yani toplamı sıfır oyun. Bir okey masasında kumar oynanması gibi. Mutlaka kazanan kadar kaybeden de oluyor. Ama üzülenin sesi çoktur, sevinen genelde içinde tutar. Piyasalar hep böyledir.
    Çevremde bu coin işinden varını yoğunu kaybeden de var, devlet memuruyken istifa edip şimdi karayiplerden bana yazan da
    Ben de coin piyasalarında 3-4 yıldır trade ediyorum. ( forekste 10 yılı buldu, hisse senedi viopta 16-17 yılı aştı)
    Diğer piyasalara göre burada oldukça yeni sayılırım.

Ama coinler bir gün yok olsa bile blockchain teknolojisi artık dünyaya girdi ve bu teknoloji dijital paralardan ibaret değil.

Yine de eski kafalıyım ve merkeziyetsiz finans bana mümkünmüş gibi gelmiyor bir türlü. Bakalım zaman ne gösterecek.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3. Daha önceki Coin düzeltmeleri çerezdi. Çünkü marketcap ler küçüktü.

Geçen ay CoinMarketCap 2.6 TRILYON$ idi.

Bugün 1.3 TRILYON$.

Bu kayıp piyasayı darmaduman eder. Zirvede iken malı servis ettiler, Elon Musk, yani Global JetFadıl gibi figüranlar reklamı iyi yaptı.

Şimdi şu soruyu sorun. Bu kaybolan buhar olan 1.3 TRILYON$ kendisi ile birlikte hangi diğer piyasaları çökertir?

Yoksa diğer piyasalar buharlaşan 1.3 Trilyon$ parayı iplemez mi?

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    Sn. Myfinans çok güzel yazmış.
    Tüm piyasalar gibi düşüyor, çıkıyor. Ama coinlerin tek farkı muazzam volatilite olması. Belki daha yeni oluşmuş piyasalar olduğu için. Dalga boyları çok yüksek.
    Bir de üstüne genelde yatırımcıları daha toy , para piyasalarında yeni insanlar. Mesela ekşisözlük'te 3 günde bir düzenli ''bitcoin çöküşü'' diye başlıklar açılıyor.
    Ama alışacaklar zamanla. Kış ve kar dünya için neyse, düşüş de tüm finansal enstrümanlar için öyle. Doğal yani. Hep olacak.
    Bir de tabi bu piyasaların çoğu ( vadelileri ) ''zero sum game'' şeklinde işliyor. Yani toplamı sıfır oyun. Bir okey masasında kumar oynanması gibi. Mutlaka kazanan kadar kaybeden de oluyor. Ama üzülenin sesi çoktur, sevinen genelde içinde tutar. Piyasalar hep böyledir.
    Çevremde bu coin işinden varını yoğunu kaybeden de var, devlet memuruyken istifa edip şimdi karayiplerden bana yazan da
    Ben de coin piyasalarında 3-4 yıldır trade ediyorum. ( forekste 10 yılı buldu, hisse senedi viopta 16-17 yılı aştı)
    Diğer piyasalara göre burada oldukça yeni sayılırım.

Ama coinler bir gün yok olsa bile blockchain teknolojisi artık dünyaya girdi ve bu teknoloji dijital paralardan ibaret değil.

Yine de eski kafalıyım ve merkeziyetsiz finans bana mümkünmüş gibi gelmiyor bir türlü. Bakalım zaman ne gösterecek.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    %50 zarar olur o zaman
    Parayı sıfırlarsa %100 gider tabi.

Şu anki paralarda öyle aslında karşılığı yok.
    Defter değerinin bilmem kaç katı üstünde satılan şirket hissesinin de bir kısmının karşılığı yok.

Yani benim demem şu ki coindir bu, düşer de çıkarda
    Ama bu iş artık dünya piyasasına girdi silinmez.

Bu arada 1 kuruş coinim yokken bana ne oluyor da coinciymiş gibi coini savunur duruma düştüm onu da anlamadım şimdi.
    üstadım 20 TL ye aldığınız bir şeyi 10 TL ye satarsanız % 50 mi yoksa %100 mü zarar edersiniz?
    karşılıksız para coinler,
    muhatap yok çünkü,
    kaydi para teminatı devlet var.
    2 farklı sistem..
    neye göre düşeri olmayan para coinler.

5.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    üstadım 20 TL ye aldığınız bir şeyi 10 TL ye satarsanız % 50 mi yoksa %100 mü zarar edersiniz?
    %50 zarar olur. geri kazanmanız için %100 kazanmanız gerekir.
    Bir üründe %100 kaybetmek demek paranın sıfırlanması demektir.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    %50 zarar olur. geri kazanmanız için %100 kazanmanız gerekir.
    Bir üründe %100 kaybetmek demek paranın sıfırlanması demektir.
    20 tl nin 10 tl ye düşmesi %100
    20 tl nin 15 tl ye düşmesi %33 tür
    geri kazanmak başka bir şey.
    20 tl ye aldığını 10 tl ye verirsen zararın %100 dür

7.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    karşılıksız para coinler,
    muhatap yok çünkü,
    kaydi para teminatı devlet var.
    2 farklı sistem..
    neye göre düşeri olmayan para coinler.
    sn regal %50 olurda.
    Boşverelim coini falan.

Ben çok çok aktif yönetilen ve dövize dayalı bir fon istiyorum.
    Serbest fon demeyin niteliksizim.

8.  Alıntı Originally Posted by regal1 Yazıyı Oku
    20 tl nin 10 tl ye düşmesi %100
    20 tl nin 15 tl ye düşmesi %33 tür
    geri kazanmak başka bir şey.
    20 tl ye aldığını 10 tl ye verirsen zararın %100 dür
    Hocam temel matematik anlatamayayım şimdi. Lütfen ama. Nasıl biliyorsan öyledir o zaman.

Sayfa 270/1002 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320370770 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •