Sayfa 271/1002 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321371771 ... SonSon
Arama sonucu : 8014 madde; 2,161 - 2,168 arası.

Konu: Viop XXXVIII

1. Örtülü kur sabitlemesi var, 2001'den önceki sistemde yükselen bir kur tablosu vardı şimdi düşen gizli bir tablo olacak gibi.

TCMB kur farkını karşılayacak deniyor.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2.  Alıntı Originally Posted by Ex2000 Yazıyı Oku
    Yarından sonra düzelir dedi.
    Yabancı satışı var biraz dedi ama ben kağıtlarda aşırı bir yabancı satışı göremedim.
    Ben tedbirli olmak isterim, yarın alırsın öbür gün düşer. Yabancı satışı bitince satacak kimse kalmayacak diye anladım belki kamu alıma başlayacak. Özel bir bankacı teşekkür mesajı göndermiş yepyeni bir güne uyandık demiş.

3.  Alıntı Originally Posted by ENGRANDMASTER Yazıyı Oku
    YOH..
    Ben lönk fırsatı ararım.
    akçay direk spot alım fırsatı arar.
    Bozkurt aynı gün hem lönk hem cort yapabülü
    İşler değişti, tl si olana yok neyin denmiş, salarım yılanoğlunu belli olmaz. tıssss

7.202,88 Since 26 Aralık 2023
    11.252,11 Since 18 Temmuz 2024

4.  Alıntı Originally Posted by Ex2000 Yazıyı Oku
    Yarından sonra düzelir dedi.
    Yabancı satışı var biraz dedi ama ben kağıtlarda aşırı bir yabancı satışı göremedim.
    ak yatırım yabancı değil mi sence?
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Alıntı Originally Posted by mert45 Yazıyı Oku
    Şimdi bu hesaba göre Benjamin şortlamak için gene fırsat kolluyor muyuz!?
    2023 Ocak vade 16 TL..biraz daha bekleyip uygun yerden bence longlanır..aç gözlü olmadan kapkapçıların hesabı patlatmasına müsade etmeyecek kadar..artı Amerika 3 faiz artıracak seneye..buna karşılık bizimkiler sözlü müdahale mi edecek?..para basma enflasyon sarmalına girdik devam da edeceğiz..artı bizimkilerin ekonomik salvolarına kimse güvenmez..
    Ne içindeyim zamanın ne de büsbütün dışında; yekpare geniş bir anın,parçalanmaz akışında bir garip rüya rengiyle uyumuş gibi her şekil,rüzgarda uçan tüy bile benim kadar hafif değil.

6. Doları tl ye çevirirsen zaten dolar düşer..o zaman millet nasıl enflasyon oranında faiz alabilecek..bir de düşmüş doları kim tl ye çevirirki..burda hileli bir oyun var yani hileli bir zar var.vatandaşı zar atmaya zorluyorlar.zarı attığı an kaybetmiş olacak

7. Dün Sn.Cumhurbaşkanı bankalara talimat verdik,proje getiren iş adamlarını mutlaka destekleyin dedi ama proje takip edilecek,Kredi alınıp başka yerde harcanmayacak dedi.
    Şayet piyasalar stabil hale dönerse,faizler makul oranlara düşerse (%5 cıvarı)teşviklerle desteklenirse,kendimce güzel yeni yatırımlar yapacağım,üretim, ihracata ve iç piyasaya yönelik olacak,300 kişiye istihdam yaratacağım.(Böyle hayallerim var)

Bu ülkede sadece güvene ve devamlılığa ihtiyaç var.

YTD

8.  Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    Doları tl ye çevirirsen zaten dolar düşer..o zaman millet nasıl enflasyon oranında faiz alabilecek..bir de düşmüş doları kim tl ye çevirirki
    Benim anladığım 12'den bozdun vade sonunda 30 oldu 30 alacaksın, ama 10 a düşer ise 12 TL alacaksın. Sonraki vadede 10'dan başlanacak o yüzden uzun vade bağlamak daha karlı olur.

İsrail ve Brezilya uygulamış. Sıfır maliyetli call opsiyon dendi.

Sayfa 271/1002 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321371771 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •