Sayfa 271/992 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321371771 ... SonSon
Arama sonucu : 7935 madde; 2,161 - 2,168 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - I

1.  Alıntı Originally Posted by ParabolEgrisi Yazıyı Oku
    Altını bilmem de dolarda pek bir hareket olacağını düşünmüyorum. Piyasa TCMB'nin faizleri 400 baz puan düşüreceğini fiyatladı zaten, daha fazla düşürürlerse belki biraz hareket olur ama sanmıyorum.
    Aynı şekilde S-400 konusunda yaptırım olmayacağını, enflasyonun ekime kadar düşeceğini de fiyatladı piyasalar. Kısa vadeli değil uzun vadeli düşünelim kasım ayıyla beraber enflasyon tekrar artışa geçeceği henüz konuşulmuyor.

2. bist-30 137.000 görebilirse, oradan çok ciddi satış bekliyorum. Önümüzdeki 2 hafta çok kritik.

3.  Alıntı Originally Posted by GrandturkInvest Yazıyı Oku
    Dolarda 5.52 diptir, buralara gelirse kaçırmayın!
    Dolarda 5.52 değil de 5.20'ler belki dip olabilir...

4. tekrar edelim, önümüzdeki 12 ila 14 ay içerisinde 40% faizleri görme ihtimalimiz çok yüksek.

5.  Alıntı Originally Posted by greenmevduat Yazıyı Oku
    Keşke 1 ay önce 23,75 vakifbanta enflasyona bağlı 1 yıllık stopajsız hesapta bağlasaydım parayı kafam rahat olurdu...şimdi işin yoksa mt lerle oran pazarlığı yapıp dur...şaka gibi...
    Aynı orandan 500 gün bağladım.
    Dolar çıksa da düşse de Kafam rahat.
    2 yıl önce nakit kullanmak yerine 0,98 ile bir konut almıştım.
    Onun parasını faizde değerlendiriyorum.
    TL ye yatırım, yıllık yüzde 12 ile aldığım evin taksitlerini yüzde 24 faiz kazancı ile ödeme olanağı verdi.
    O nedenle kullanmasını biliyorsan, TL hiç de illüzyon değildir, kriz dönemlerinde servetini ikiye katlamak için çok güzel fırsatlar verir.
    1990 larda bunun çok örnekleri vardı.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

6. Abi sen yetkili bir abiye benziyorsun bunu not aldım olur olmaz ama kulağımıza küpe olsun.
     Alıntı Originally Posted by GrandturkInvest Yazıyı Oku
    tekrar edelim, önümüzdeki 12 ila 14 ay içerisinde 40% faizleri görme ihtimalimiz çok yüksek.

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Aynı orandan 500 gün bağladım.
    Dolar çıksa da düşse de Kafam rahat.
    2 yıl önce nakit kullanmak yerine 0,98 ile bir konut almıştım.
    Onun parasını faizde değerlendiriyorum.
    TL ye yatırım, yıllık yüzde 12 ile aldığım evin taksitlerini yüzde 24 faiz kazancı ile ödeme olanağı verdi.
    O nedenle kullanmasını biliyorsan, TL hiç de illüzyon değildir, kriz dönemlerinde servetini ikiye katlamak için çok güzel fırsatlar verir.
    1990 larda bunun çok örnekleri vardı.

sizin aldığınız faiz yıllık yüzde 24 aylık değil ama hesabınız tekrar yapın tam öyle değil,
    onu bende düşünmüştüm ama bana uymamıştı. 5 yıl sonra bankanın almış olduğu toplam faiz 250 bin gibi bi rakamdı, oysa ben 5 yıl sonra siz banka mecduatınız bunu karşılayacakmı?

8. Bu aralar oran paylaşan hiç olmuyor çok tuhaf değil mi?

Sayfa 271/992 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321371771 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •