Onemli Gunler Banner
Sayfa 272/1002 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322372772 ... SonSon
Arama sonucu : 8014 madde; 2,169 - 2,176 arası.

Konu: Viop XXXVIII

1. Herkes doları bozarsa dolar yükselmezki, düşer..doları bozmazsa dolar yükselir..yani vatandaş oyuna girdiği an kaybedecek.. hileli bir oyun..dolar düşerse yani ek faiz vermeye gerek kalmazsa hazineye yük binmemiş olacak..dolar düşmezse oyun tutmamış olacak ve devlet borcun altında iflas edecek..Hileli oyunu vatandaş görürse doları bozmaz..
     Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Benim anladığım 12'den bozdun vade sonunda 30 oldu 30 alacaksın, ama 10 a düşer ise 12 TL alacaksın. RSonraki vadede 10'dan başlanacak o yüzden uzun vade bağlamak daha karlı olur.

İsrail ve Brezilya uygulamış. Sıfır maliyetli call opsiyon dendi.

2. Yabancı değil de yerli desteklenir ise faiz kazancı yurt içinde varlıklara gider, yabancı her zaman ana para ve faizi yurt dışına çıkarmak ister.

Stopajların sıfırlanması vs daha iyi olur.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3. İyi niyetli olsalardı, doları 18 tl den alıyorum derlerdi..şu durumda dolar bozmak pek mantıklı değil..yüksek maliyetli olanlar var, ayrıca 18 görüldüyse heleki abd nin faiz arttıracağı zamanlarda ve yüksek enflasyonda tekrar o seviyelerin görülmesi zor değil

4.  Alıntı Originally Posted by KARADUMAN Yazıyı Oku
    İyi niyetli olsalardı, doları 18 tl den alıyorum derlerdi..şu durumda dolar bozmak pek mantıklı değil
    Bu konuda haklısınız,böyle bir düşünce varsa daha erken açıklanmalıydı.(dolar 9-12 cıvarında)
    Belki de farklı sebepler ile oldu,bilemiyoruz.
    P.tesi Konuşmasında ve öncesinde Sn.Kılıçdaroğlu'na ve Tusiad'a seslendi.

5. Hakkaten 1.7 milyar dolar ile bu kadar nasıl düşüyor hayret..bu işte de bir numara var

6. Enflasyonu ithalat ile önlemeye çalışma programları yabancıya bağımlılık yaptı. Yurt içi rekabeti geliştirmek lazım. 2001 sonrası program hatalı devam ettirldi döviz kurunun düşük tutulmasına çalışıldı, Derviş onu kademeli yükseltecekti, ama liberallerden filan destek sağlayalım diye tüketim desteklendi.

Ayşe Teyze'nin 1 milyonu var onun faizi ile geçiniyor, ona ayda veya 3 ayda bir sağlam faiz verilir ise vadeyi sonsuza bile çeker. Eskiden İngiltere'de konsol isimli sonsuz vadeli bonolar varmış belki hala devam ediyordur, ara ara bunları kamu satın alıp sonlandırmış. Şimdi 100 yıl filan yapıyorlar maksimum.

Ben mesela aylık 150KW elektirk, 100 litre benzin, 100 yumurta vs bir sepete endeksli uzun vadeli tahvil çıkarırdım ölünce belirli bir miktar endeks tutarı varislerine verecek şekilde olabilir, sigorta sistemi de devreye girer. Diyelim ayda bugünün parası ile 5000 TL ödeyecek şekilde ve bir kişi sadece 1 tane alabilir derdim. Süper emeklilik vs çıkarıldı ama onlar sistemi iyice bozdu.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

7. Sen 18 i göstermişsin..12-14 den sana kolay kolay dolar satmazlar..hileli oyunun başlangıcı yanlış oldu..allah şaşırttı belki

8. 260 milyar dolar sahiplerinden dolar bozmayı beklemesinler..çünkü 18 den sonra 1.7 milyar dolar ile 12 ye inmiş dolar var..bundan sonraki dolar almaya niyetli olanlar için hileli oyun cazip olabilir..ha tekrar 18 olursa çözülme olabilir

Sayfa 272/1002 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322372772 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •