Onemli Gunler Banner
Sayfa 272/1003 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322372772 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 2,169 - 2,176 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    üstadım hafta sonu bahsettiğiniz ve yakında açılacak olan qinvest portföy katılım fonunun ktm'ye alternatif olarak görülebileceğini belirtmiştiniz. qinvestin değişkenleri de çok başarılı biliyorsunuz. bu fon, eib ve eic'in katılıma uyarlanmış hali gibi de düşünülebilir mi? ne dersiniz?
    Bence düşünülebilir, tabi eib ve eic konvansiyonel bankacılık ürünlerini içeriyor, yeni açılacak fon ise katılım esaslı ürünler içeren bir fon olacak.

PDD izahnamesine baktığımızda,

Fon’un yatırım stratejisi: Fon portföyünün tamamı devamlı olarak Türk Lirası ve Döviz cinsi kira sertifikalarına, gelir ortaklığı senetlerine, gelire endeksli senetlere, katılma hesaplarına, altın ve diğer kıymetli madenler ile bu madenlere dayalı sermaye piyasası araçlarına, Borsa İstanbul tarafından hesaplanan katılım endekslerinde bulunan şirketlerin ve Danışma Kurulu tarafından katılım esaslarına uygunluğu onaylanmış olan yerli ve yabancı şirketlerin ortaklık payları ile borsa yatırım fonu katılma paylarına, Türkiye’de kurulu yatırım fonu katılma paylarına, gayrimenkul yatırım fonu katılma paylarına, girişim sermayesi yatırım fonu katılma paylarına, varlığa dayalı menkul kıymetlere, vaad sözleşmelerine, gayrimenkul sertifikalarına ve Kurulca uygun görülen diğer faize dayalı olmayan para ve sermaye piyasası araçlarına yatırılır.
    Fon portföyüne yapılacak işlemler borsada veya borsa dışında Tebliğ ve Kurul’un ilgili düzenlemelerinde yer alan esaslara uygun olarak yapılır. Fon Portföyüne yapılacak kira sertifikası ve kıymetli maden işlemlerinde aynı gün valörlü ve/veya ileri valörlü işlemler dahil edilebilir.
    Fon toplam değerinin %80’i ve fazlası yerli ve/veya yabancı ihraççıların yabancı para cinsinden para ve sermaye piyasası araçlarına yatırılamaz.
    Fon portföyü, işbu izahnamenin I ve II numaralı eklerine göre Qinvest LLC ile Kurucu arasında imzalanan sözleşme çerçevesinde oluşturulan “Danışma Kurulu†tarafından uygun görülen araçlardan oluşturulacaktır.
    Asgari ve Azami sınırlamalara baktığımızda, önemli varlıklar olan, Hisse senedi, tl kira, döviz kira, altın'da 0 ile 100 arasında geniş özgürlük tanınmış, ne derece kullanırlar bilemem.

Fonun eşik değeri “ BIST-KYD 1 Aylık Kar Payı TL Endeksi †şeklinde belirlenmiştir.
    Eşik değeri düşük tutmaları nedeniyle, beklentimi yüksek tutmuyorum. Yatırımcı Bilgi Formunda, Risk ve Getiri Profili "4" olması nedeniyle beklentim KT Portföy'ün KTM ile rekabete girebileceğini düşünüyorum. Değişken fon kategorisinde, katılım olarak benim gördüğüm bir KTM vardı, sanırım Azimut GLS fon'da var ama, içeriğinde hisse senedi bulundurmuyor olması lazım, eşit ağırlıklı döviz ve TL cinsi kira sertifikaları taşıyor. Albaraka Rbk katılım fonu'da var ama bu fonu ben değişken katılım olarak değil, döviz kira sertifikası fonu olarak görüyorum.

Özetle PDD Qinvest Katılım Fonu, faiz hassasiyeti olup, orta vadede orta risk alabilecek durumda olanlara, piyasalara fazla vakit ayıramayacaklara, katılım bankalarının kar payı getirileri üzerinde makul bir getiri hedefleyenlere bir alternatif olacağını düşünüyorum.

2.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Hocam çözüme ulaşamama ve bekletilme konusunda kesinlikle haklısınız ama 3-5bin liraya gece gündüz çalışan emekçi arkadaşlardan da beklentimi minimumda tutmaya çalışıyorum şahsen. Sizi tatmin edebilecek bilgi ve tecrübe zor Bunu finansal bir kuruluşun operasyon ekibine yakın temasta çalışan biri olarak söylüyorum.

Güvenlik konusunda aktardıklarınız ayrıca ilgimi çekti, bildiğim kadarıyla menkul değerler mkk’da saklanıyor. Banka hesabımızın hacklenmesi gibi kullanıcı hatasından başka bir tehdit öngörünüz var mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Aşağıda matac'ın da dediği gibi aslen durum. Ancak benim mevduatım, dövizim başka birikimlerim de aynı bankada. Elbette çalışan arkadaşlarla ilgili bir yargım yok. Herkes işini yapmaya çalışıyor. Sadece genel durum tespiti olsun diye söyledim. Yani kişisel olarak olası bir dijital dolandırıcılığa, pishing'e ya da başka tür bir tuzağa karşı işlem kısıtları ile mümkün olduğu kadar önlem almaya çalışıyorum hepsi bu.
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

3.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    ...( ekstra güvenlik önlemleri alıyorum, eft sınırı 300 tl koydum, sadece kayıtlı pc'den işlem olsun, erişim zamanı günde sadece belirlediğim bir saat vs. gibi )
    Sn. hellistheothers eft sınırı koyduğunuzda, tekrar arttırmak isterseniz müşteri iletişim merkezinden işlem kolay oluyor mu?

4.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Sn. hellistheothers eft sınırı koyduğunuzda, tekrar arttırmak isterseniz müşteri iletişim merkezinden işlem kolay oluyor mu?
    yok hocam kolay olmuyor, neredeyse imkansız oluyor bir kere denedim beceremedim. çok uzun sürdü, pes ettim öyle kaldı
    Burada yer alan yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

5.  Alıntı Originally Posted by hellistheothers Yazıyı Oku
    yok hocam kolay olmuyor, neredeyse imkansız oluyor bir kere denedim beceremedim. çok uzun sürdü, pes ettim.
    Tahmin etmiştim, bende kurcalarken ilk zamanlarda düşürmüştüm limiti, yükseltmek için şubeye gitmek zorunda kalıp kendime tatlı bir fırça atmıştım.

6.  Alıntı Originally Posted by tradestop Yazıyı Oku
    Tahmin etmiştim, bende kurcalarken ilk zamanlarda düşürmüştüm limiti, yükseltmek için şubeye gitmek zorunda kalıp kendime tatlı bir fırça atmıştım.
    zaten son zamanlarda bir üst kademeye geçti, artık baglanıp bekletmiyor, 0850 222 00 00 hiç bağlanmıyor bile

7. Aslında isterseniz bir ara kurum ara yüzleri ile birlikte, tutarları buzlayarak ekran görüntülerimizi paylaşabiliriz. Açıkçası ben de diğer kurumlarda işler nasıl diye merak ediyorum.

Ben İşbankası üzerinden işlem yapıyorum. Maliyet, miktar, toplam değer, kar bilgileri olan bir ana sayfa var. Sevmediğim özellikleri interaktif değil ve fonları kendi banka sistemindeki numaralar üzerinden takip ediyor. Örneğin atıyorum TKF fonu bulmak istiyorsunuz, sistemde 814*** gibi bir kodla takip ediliyor, ya önce kurumu seçip, onların içerisinden doğru fonu bulmaya çalışacaksınız, ya da bu numarayı bilip gireceksiniz. Tefas kodu olsa yönetmek daha kolay olurdu. Çok büyük dert mi diyebilirsiniz ama açıkçası aynı kurumun benzer isimde fonlarını karıştırıp almışlığım var ve bunu 2 gün sonra fon hesaba geçince fark etmiştim. Kurumla görüşüp TEFAS kodlarını kullanmayı önermiştim, klasik dikkate alacağız bilgisi geldi, ama planları içerisinde midir bilemiyorum.

Bir de daha interaktif bir ara yüz hoş olurdu. Bugünlerde cep telefonu banka uygulamalarında gayet revaçta biliyorsunuz, bu ay şu kadar harcama yaptınız, şu kadar hesabınıza para geldi, atıyorum şu kadarını gıda harcamasına harcadınız gibi. Fon portföyünün ana ekranında böyle interaktif bir arayüz olabilirdi. Atıyorum portföyünüz geçen aya göre şu kadar karda, portföyün %şu kadarı altın fonlarında, yüzdeleri şudur vb. gibisinden. Söylemesi kolay biliyorum, ancak yazılımcı, BT'ci arkadaşlar varsa aramızda arka planda pek çok şeyi değiştirmeleri gerektiğini biliyorlardır ve bunun o kadar da kolay ve hemen yapılamayacak bir şey olduğunu söyleyeceklerdir. Ama sonuçta 10-20 yıl önce nerden nereye geldik, bu tarz interaktif uygulamalar da ilave müşteri memnuniyeti olarak dönecektir ilerde.

8. Ziraat gercekten enterasan. Mesela MAC fonu icin 890 adet minimum alim miktari koymuslar.
    yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir.

Sayfa 272/1003 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322372772 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •