Sayfa 276/340 İlkİlk ... 176226266274275276277278286326 ... SonSon
Arama sonucu : 2716 madde; 2,201 - 2,208 arası.

Konu: CWENE - CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi AŞ

1. ben artik bu isi tek basina cw bazinda dusunmuyorum sektore yonelik hareketler var hep boyleydi boyle de olmaya devam edecek gibi.. Dolayisiyla Kapmis, bilancoymus sokmuyor bunlar bi anlam ifade etmiyor. astor, eu, gesan cok iyi bilanco acikladilar bizden farklari yok. Turk borsasi garip bi yer, degisken bir dolasim sistemi var, belli periyotlarda belli sektorleri ihya edip belli sektorleri asagi cekiyorlar. Oysa bu dogru degil, benim firmamin isi gucu iyiyse hisseye yansimali ama oyle olmuyor ne yazik ki gitti mi hep birlikte dustu mu hep birlikte.. Sektor olarak degil hisse olarak ayrisma olmali.. atiyorum niye soke uluunu tasisin ya da niye gesan astoru asagi ceksin.. Sacmalik..

2. Enerji sektörü yeni popüler olan bir sektör...Taşlar ve tahtalar daha oturmadı...
    Hisseler evet beraber hareket ediyor.
    Ama gıdalar da öyle mesela..
    Çelikler de,havacılar da...vs vs.
    Yani sektörel olarak tahtaları alıyor piyasa yapıcı...
    Bugün biraz Twitter okudum. İnsanlar hisselerini satmaya başlamış...
    Tahta spekülatörleri bu havayı kullanıp mal toplayacaktır..

3. iste öyle olmamali.. sektorel degil firmasal
    ayrismalar olmali ki deger yatirimcisi olabilelim..bugun kontr orneginde oldugu gibi.. yeni fabrika aciyolarmis yanlis anlamadiysam ve ayristilar..

Diger turlu bu aralar gida gidiyor, analiz
    yapmadan salla bi gida git al.. yarin salgin cikti, firma nedir necidir diye bakmadan git bi ilac firmasi al..

isi buraya getiren bas aktor de bofa ve city..
    borsaya yabanci para girisi oluyor diye bu
    durumla yuzlesiyoruz. Ne yazik ki...

4. Baska bir forum sitesinde yaptigim bir yorumu burada da paylasmak istiyorum:

Simdi yapmak istedigim bir kiyas var arkadaslar. Ana aktorlerimiz Alfas ve bizim Cwene.. Dilerseniz dikkate alin dilerseniz almayin fakat ne alakaysa benim CW'yi tercih etmemdeki ana etken Alfas'i gozlemliyor olusumdu. Alfas'in hisse gelisimine gercekten de hayran kalmistim. Cw ilk arz oldugunda ayni sektor ve ayni isi yapiyor olmalari, Cwnin de Alfas gibi icinin bos olmadigini dusunmem beni bu hissede yatirimci yapti.. Simdi size Alfas'a ait tarihsel verilerden bahsetmek istiyorum. Alfas 2022 Kasim ayinda 58,50 TL fiyatla arz olmus. 22.12.2022 de bir zirve yakalamis 326 TLden. yani cok kisa bir surede. Sonra ne olmus biliyor musunuz, 08.02.2022 tarihinde 170 TLye kadar geri cekilmis. Bunu tekrar etmek istiyorum. 326 TLden yaklasik bir bucuk ay gibi bir surede 170 TLye geri cekilmis.. Yuzdesini hesaplamak isteyen varsa buyursun yaklasik iki kati kadar sanirim..

Sonra Alfas 24.03.2023te tekrar 388 seviyelerine cikip 10.05.2023te 243 TLye kadar dusmus.. Bu süreçler tanidik geliyor mu? Son döneme ait olarak ise 14.08.2023te 870 TL görmüş ve şu anda 745 TL.. Genel olarak bastan sonra bir hesap ettigimizde Kasım 2022de 58,50 TLden arz olan Alfas, arzinin uzerinden henüz 1 yıl dahi gecmemisken yaklasik 13 kat gitmiş. Sene sonu hedef rakamlari 1000 civari diyen de duydum 1200 diyen de.. Böyle kalsa dahi bence 13x bu süre için müthiş..

Cw bir Alfas olur mu, hisse öyle gider mi bunu bilemeyiz fakat benim cikis noktam buydu ve Alfasa ait tarihsel verileri gordukce de o doneme ait yatirimcilarin bizimle benzer yollardan gectigini, dirayetli ve sabirli kalanin kazandigini gorebiliyorum. Dönemsel olarak elbette enflasyon, paranın durumu ve akışı, sosyo politik, jeo politik krizler vs farkettirir. Ama totale vurdugumuzda neden olmasin sorusu beni surekli mesgul ediyor. Kaldi ki degil 1 yil daha uzun yillar tutmak istiyorum. Belki de bu kiyasi yapmak bir hatadir bilmiyorum. Duygu ve dusunce yonelimim basindan bu yana boyleydi ve sizlerle de paylasmak istedim. Dedigim gibi bunlarin tamami bana ait dusunceler olup; al sat ya da tut minvalinde yatirim tavsiyeleri degildir. Basta yatirimci arkadaslar olmak uzere; ki onlara her zaman saygim vardir, Hepinize bol kazancli gunler dilerim.

Not: Bahsettigim verilere ulasmak isteyenler alfas'a ait tarihsel verileri soyledigim zaman dilimleri dahilinde inceleyebilirler.

5. Kıymetli bir çalışma olmuş....

https://twitter.com/svkiidvcii/statu...kAS4HlhKQ&s=19

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,953
    bu isi kim almis olabilir ?

Gümüştaş Güneş Enerjisi Santrali Projesi ile İlgili ÇED Süreci Başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü web sitesinde yayınlanan ilanda konuya ilişkin şu bilgiler verildi:

ANKARA ili KALECİK, ilçesi AKBÖRK MAHALLESİ, 127 ADA, 38 PARSEL mevkiindeki MUHAMMET GÜMÜŞTAŞ ÇİMENTO HAZIR BETON NAK. İNŞ. TUR. AKARYAKIT SAN. VE TİC. A.Ş. tarafından yapılması planlanan GÜMÜŞTAŞ GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ (3,67 MWm - 4,30 hektar) projesi ile ilgili olarak ANKARA Valiliğimize sunulan P.T.D. Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği'nin 16. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır. İlgililere ve kamuoyuna duyurulu
    Saving-Accumulation-Investment
    In God We Trust

7. Bugünde 294 ten döndü nereye kadar yarına kadar baskılarsın anca ya sonra bu zamam zarfında 270 lere Bi dokunuş yapar son yükselişin %50 düzeltmesi yapılmış olunur sonrası...
    Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

8. Belkide 270 lere indirmeye cesarette edemez
    Yazdıklarım beni bağladığı gibi al sat tut tavsiyesi de değildir

Sayfa 276/340 İlkİlk ... 176226266274275276277278286326 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •