Sayfa 276/999 İlkİlk ... 176226266274275276277278286326376776 ... SonSon
Arama sonucu : 7990 madde; 2,201 - 2,208 arası.

Konu: Viop - XXI

1. bir düşse şu borsa da viop rahatlasa ..
    118.500 pzts
    119.400 salı
    118.700 çarşamba kapattık.

kapanışa bakarsan pzts den yukarıdayız sanki biri ölmüş havası var şırşır olacak deniyor..
    artık düzeltme bist te yapılmıyor bankalarda yapılıyor gibi. önceden bankalarda yapılınca endekste o şekilde etkileniyordu artık etkilenmiyor başka hisselerle yerine konuyor ama belki ama lokomotiflerde düzeldik zaten. bist de yazan rakamı yabancı yatırımcı ne kadar önemsiyor ya da önemsemiyor bilemeyiz ama onların ağırlıkta olduğu hisselerde düzeltme falan değil yıkım oldu.
    AKBANK ta neredeyse 20 kademe alttayım düzeltildik zaten

viop ta zaten işlemi yaptı bugün - 600 puana varan gap geldi..
    +900 den - 600 e kadar. Viop açısından düşse kısa ya da para vermeyecek açacak makası sonra yolu tayin edeceğiz .
    dün + kapatırken nasıl long lar - yazdıysa yarın da tersi olacağını düşünüyorum geri çekilmelerde..

pala işini biliyor.. 134.800 e ortalama long devam. bir tek pzts günü açılışta geride bıraktığı boşluk azrail gibi duruyor gibime geliyor
    134.300 ü zorlayıp geçemeyip 132.900 den cuma kapattık. boşluklu atladık orayı bugün görse diye çok istedim bitsin gitsin diye olmadı. seansta geçilemeyen alt ve üstler boşlukla geçilecek bakalım ne tarafa..

Viop gram altında 1% vergi var mı?

Forumda veya internette bulamadım. 100 kontrat açtığım gibi 500 lira zarar yazdı. Geç olduğu için danışmana soramıyorum. Şimdi uyku da tutmaz. Yanıtınız için peşinen teşekkürler.

İyi geceler,
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

Ekgyo iyi mallanmışlar yukarıdan
    yarın yeşil olursa borsa
    hissesi belli oldu
    açıkçıların anahtarı alınacak
    bu arada robotlar sıkıntı yaratıyor bir yasak daha gelebilir düşüşlerin engellenmesi adına

4.  Alıntı Originally Posted by Zinedrimed Yazıyı Oku
    İyi akşamlar dostum,
    Bugün ki Garan ve Akbank arzlarıyla ilgili fikrin var mı?
    Çok acımasızca sattılar...

Dostum bugünkü satış gerçekten hunharcaydı, son dönemlerde ağır satış gördük de, böylesini değil...

İki bankadan 0,6 MİLYAR TL para çekildi bugün, dile kolay...

Hunharca satmalarına mı üzüleyim, böylesi bir satışa rağmen %2 bile düşmediklerine mi sevineyim, inan karar veremedim...

Şu konu çok açık ki 1 yıl ve öncesine kadar bu montanda bir satış olsa %7-8' den aşağı düşmezdi...

Piyasa dinamiklerinin değiştiği herkesin malumu, belki öbür başlıktan hatırlarsın 8-9 ay önce bunları dile getirmiştim, piyasa yapıcımızın değiştiği ile ilgili...

Öte yandan bankalardaki bu satışlara rağmen düşmemesini de olumlu buluyorum, spot ya da düşük kaldıraçla, düşük risk ve beklentiyle, stres yapmayacaksa, pozisyon alınabilir...

Bu satışlar öyle ya da böyle bittiğinde, endeksin son hareketine bankalar mutlaka katılacaktır...

Tabi şunu da belirteyim ben bu şartlarda kesinlikle pozisyon açmam bankalarda, ne şort ne long...

Hareketin başladığını hissedersem 30 kademe yukarıdan girerim gerekirse...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    13,443
     Alıntı Originally Posted by @yörük@ Yazıyı Oku
    Sn abka,
    korelasyonu nasıl hesap ediyorsunuz?
    Teşekkürler, selamlar...
    ne zaman sat verirse aynı anda VOB DA DA işlem yapıyorum.mesela saatlik sistem 14:00 da sat verdi ve bar kapandı,sinyal kesinleşti. hemen o anda vobda işlem yaparım.

6.  Alıntı Originally Posted by Zinedrimed Yazıyı Oku
    İyi akşamlar dostum,
    Bugün ki Garan ve Akbank arzlarıyla ilgili fikrin var mı?
    Çok acımasızca sattılar...
     Alıntı Originally Posted by Verge Yazıyı Oku
    Akbankı ne zamandan beri takip ediyorsun bilmiyorum ama bir ara CREDİT hunharca satıyordu, o zamanları hatırlıyor musun...

Bu satış bana onun devamı gibi geldi, muhtemelen çok büyük bir fon ( black rock, fidelity) tarzı bir fon topyekün bir çıkış yapıyor gibi...

Kağıt her ne kadar teknik olarak alıma müsait görünse de bu montanlarda satışlar zamanlamada epey bir öteleme yaratabilir...

Tabi hiçbirşey olmayabilir de bunu yarın ve ilerleyen günlerde daha net görebiliriz...
    Bu yorumu 25/06' da laguna için yapmıştım, diğer başlıkta kaldı...

Bu yorumdan sonra bir forumdaş OPPENHEİMER isimli bir fonun tümden çıkış yaptığını söylemişti...

Bu satış devam ettiği sürece yükseliş ötelenecektir, hiç boşuna formasyon, teknik uğraşmaya gerek yok...

Velev ki pozisyon alınsa da kesinkes stopa riayet etmek lazım...

7.  Alıntı Originally Posted by Verge Yazıyı Oku
    Bu yorumu 25/06' da laguna için yapmıştım, diğer başlıkta kaldı...

Bu yorumdan sonra bir forumdaş OPPENHEİMER isimli bir fonun tümden çıkış yaptığını söylemişti...

Bu satış devam ettiği sürece yükseliş ötelenecektir, hiç boşuna formasyon, teknik uğraşmaya gerek yok...

Velev ki pozisyon alınsa da kesinkes stopa riayet etmek lazım...
    Aynen öyle, kapanışa kadar deli gibi sattılar...
    Yarın ordino bitmemişse bir tur daha atarlar...
    Böyle büyük satışlar beni çok rahatsız ediyor, Akbank özelinde olsa aile de satış yaptı ve tahtayı bozdu zaten diye bahane ararım ama aynı gün hem Garan hem Akbank’ı deli gibi satınca insan yine bir fonun tümden satışını düşünüyor...

Bu arada yukarıda atılan takozun üst band direnci 137.100 civarı gibi...
    Bakalım ne yöne sert kıracak...

Sayfa 276/999 İlkİlk ... 176226266274275276277278286326376776 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •