Sayfa 278/417 İlkİlk ... 178228268276277278279280288328378 ... SonSon
Arama sonucu : 3329 madde; 2,217 - 2,224 arası.

Konu: POLTK - Politeknik Metal

[QUOTE=ismail82;3520658]Tahtada şu an hacimli yükseliş var 7300 lot ,fiyat 57,15, peki soruyorum buda mı gol değil?[/QU

İşlem konusunda epey katkı yaptım bugün, hatta son mesajımdan sonra 55 lere düşünce yine yaptım.
    Yine düşerse yine yaparım. Diğer hissem yukarı yaptıkça ondan çıkıp POLTK de risk alabiliyorum çok şükür.
    Tutmazsa tutmasın ne yapalım, bir hisseden aldığımı diğerinde vermiş olurum.

2.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku

İşlem konusunda epey katkı yaptım bugün, hatta son mesajımdan sonra 55 lere düşünce yine yaptım.
    Yine düşerse yine yaparım. Diğer hissem yukarı yaptıkça ondan çıkıp POLTK de risk alabiliyorum çok şükür.
    Tutmazsa tutmasın ne yapalım, bir hisseden aldığımı diğerinde vermiş olurum.
    Tabii siz daha iyi bilirsiniz ama Tek hissede işlem yapmanızı önermem.
    Umudumuzu tek bir yere bağlamak çok riskli.. Bol Kazançlar

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    Tabii siz daha iyi bilirsiniz ama Tek hissede işlem yapmanızı önermem.
    Umudumuzu tek bir yere bağlamak çok riskli.. Bol Kazançlar

Batuhan
    Haklısınız.

POLTK ile ilgili kafamda netleşmeyen konu :üretim kapasitesi artırıldı, kalite artırıldı. Yurtdışı pazarlara açılma hedefi vardı ....
    Fakat bilançoda izleri bile göremedik.
    Acaba bizim göremediğimizi birileri görebildi mi? Bu yüzden mi demeden edemiyor insan.

Bizim umutla beklediğimiz hususlar faaliyet raporlarında (İlgili bölümlerden alıntılar aşağıda) bahsediliyor. Ancak bilançoda yansımalarını hala göremedik. Acaba teknik şartnamelere uyum süreci mi yaşanıyor?
    Şirketimiz maalesef çok ketum.
    2018
    ilk altı aylık dönemde Politeknik’in mevcut ürün portföyünün Avrupa ve Asya piyasalarına
    uyum sağlayacak şekilde geliştirilmesi için, farklı uygulama ve düzenlemeler yapılmış daha
    sofistike ekipmanlara da yatırım yapılarak yeni bir araştırma geliştirme laboratuvarı ve yeni bir
    kalite kontrol laboratuvarı faaliyete geçirilmiştir. Bu bağlamda Ar-‘de çalışan personel sayısı
    10 olmuştur.
    Ar-Ge’de çalışan elemanların zamanlarının yaklaşık %40’lık bir kısmını aynı zamanda satış
    sonrası teknik hizmet veren teknik satış mühendislerine destek vermek için harcamaktadır.

Yatırım Faaliyetleri
    Yurtiçinde alüminyum yüzey işlem sektörünün sürekli olarak büyümesi ve yurtdışında ise
    Coventya’nınPoliteknik’inhakim ortağı haline gelmesiyle birlikte Avrupa ve Asya pazarlarına
    satış imkanı doğması nedeniyle mevcut imalat tesislerimizde kapasite artışına gitmek ve
    yatırım yapmak ihtiyacı doğmuştur. 1 Haziran 2017 tarihli Genel Kurul Toplantısı’nda alınan
    karara istinaden, yüzey işlem kimyasal ürünlerinin üretimi amacıyla yaklaşık 600.000 Euro
    olacak şekilde 2018 yılında yatırım yapma kararı alınmıştır. Bu bağlamda mevcut alüminyum
    yüzey işlem kimyasallarının kapasitesine ilave olarak 7 adet yeni mikser yatırımı sonrasında
    genel metal yüzey işlem kimyasalları üretimi içinde yaklaşık 6.000 ton /yıl yeni kapasite
    yaratılmıştır. Yatırımımız 25.10.2018 tarihi itibari ile tamamlanmış olup yeni mikserler
    faaliyete geçmiştir.

5.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    POLTK ile ilgili kafamda netleşmeyen konu :üretim kapasitesi artırıldı, kalite artırıldı. Yurtdışı pazarlara açılma hedefi vardı ....
    Fakat bilançoda izleri bile göremedik.
    Acaba bizim göremediğimizi birileri görebildi mi? Bu yüzden mi demeden edemiyor insan.

Bizim umutla beklediğimiz hususlar faaliyet raporlarında (İlgili bölümlerden alıntılar aşağıda) bahsediliyor. Ancak bilançoda yansımalarını hala göremedik. Acaba teknik şartnamelere uyum süreci mi yaşanıyor?
    Şirketimiz maalesef çok ketum.
    2018
    ilk altı aylık dönemde Politeknik’in mevcut ürün portföyünün Avrupa ve Asya piyasalarına
    uyum sağlayacak şekilde geliştirilmesi için, farklı uygulama ve düzenlemeler yapılmış daha
    sofistike ekipmanlara da yatırım yapılarak yeni bir araştırma geliştirme laboratuvarı ve yeni bir
    kalite kontrol laboratuvarı faaliyete geçirilmiştir. Bu bağlamda Ar-‘de çalışan personel sayısı
    10 olmuştur.
    Ar-Ge’de çalışan elemanların zamanlarının yaklaşık %40’lık bir kısmını aynı zamanda satış
    sonrası teknik hizmet veren teknik satış mühendislerine destek vermek için harcamaktadır.

Yatırım Faaliyetleri
    Yurtiçinde alüminyum yüzey işlem sektörünün sürekli olarak büyümesi ve yurtdışında ise
    Coventya’nınPoliteknik’inhakim ortağı haline gelmesiyle birlikte Avrupa ve Asya pazarlarına
    satış imkanı doğması nedeniyle mevcut imalat tesislerimizde kapasite artışına gitmek ve
    yatırım yapmak ihtiyacı doğmuştur. 1 Haziran 2017 tarihli Genel Kurul Toplantısı’nda alınan
    karara istinaden, yüzey işlem kimyasal ürünlerinin üretimi amacıyla yaklaşık 600.000 Euro
    olacak şekilde 2018 yılında yatırım yapma kararı alınmıştır. Bu bağlamda mevcut alüminyum
    yüzey işlem kimyasallarının kapasitesine ilave olarak 7 adet yeni mikser yatırımı sonrasında
    genel metal yüzey işlem kimyasalları üretimi içinde yaklaşık 6.000 ton /yıl yeni kapasite
    yaratılmıştır. Yatırımımız 25.10.2018 tarihi itibari ile tamamlanmış olup yeni mikserler
    faaliyete geçmiştir.
    Fabrika alani kucuk. Kiralik. Zaten 7 bin ton uretim vardi. 6 bin ton ile %100 bile artmiyor. Ama buna karsilik fiyat 10 kata yakin artiyor yillar icinde. Neden?

Yurtdisina satisi yok denecek kadar az firmanin. Bir yerde okumustum, urunlerin niteligi ve icerigi uzun sureli sevkiyatlara cok uygun degil, bu nedenle yakin bolgeler tercih edilir diye. Bu ayri bir soru isareti.

Firma genelde aluminyum uzerine calisiyor. Insaat sektoru ortalama 4-5 yil cok yavaslayacak. Satislar ic pazara bagli olarak dustu. Kar da eridi. Dolayisiyla beklenti nereden, ben goremiyorum.
    ...

Avrupa ve Asya pazarlarina açılmaktan çok net bahsediliyor.
    Kimyasal ürün olduğu için bir takım belgeler sertifikasyon eksiklikleri olabilir . Bu yüzden özellikle Avrupa bölgesinde ihracat yapma güçlüğü olabilir. Benimki sadece mevcut bilgiler üzerinden yorum çıkarma . Bir bilgi yok yani.
    Uluslararası ticarette kullanılan belgeler öyle hemen alınamıyor.
    Yok insan sağlığı yok çevre yok güvenlik vs.
    Umarım bilançoda göremediğimiz ihracatın, yapılamamasınin böyle prosedür le ilgili sebepleri vardır.
    Eğer öyle değilse Coventya niye aldı ki demeden edemiyorum. Hedef sadece yurtiçi miydi yani?
    ---_--------------_
    Bugün 60 üstü güzel olurdu ama değil mi?

7. Ben de bu şirketin hissesini yüklü toplayanlarin ileride yapacağı iş hacmine yönelik bir beklenti oldugu için topladigina inanmak istiyorum çünkü çok sağlam olur o zaman bir de aklıma gelen son komple teorisi acaba sahipleriyle beraber senedi yavaş yavaş yükseltip iş hacmini de zaman için de artırıp acaba şirketi satma planları mi var diye de düşünmeden edemiyorum. Siz ne dersiniz bu konuda?

Alıntı Originally Posted by dogruhisse Yazıyı Oku
    Ben de bu şirketin hissesini yüklü toplayanlarin ileride yapacağı iş hacmine yönelik bir beklenti oldugu için topladigina inanmak istiyorum çünkü çok sağlam olur o zaman bir de aklıma gelen son komple teorisi acaba sahipleriyle beraber senedi yavaş yavaş yükseltip iş hacmini de zaman için de artırıp acaba şirketi satma planları mi var diye de düşünmeden edemiyorum. Siz ne dersiniz bu konuda?
    Politeknik genç bir şirket ama Şirketi satın alan COVENTYA 1927 den beri faaliyette olan bir şirket olduğu görülüyor..
    Şirketi satma planları olacağını düşünmüyorum. Aksine onları bu şirketi almaya yönelten bir şey var ama ne? Fabrika kiralık zaten. Geriye politeknik adına tescilli ürün çeşitleri kalıyor.

Sayfa 278/417 İlkİlk ... 178228268276277278279280288328378 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •