Sayfa 278/777 İlkİlk ... 178228268276277278279280288328378 ... SonSon
Arama sonucu : 6213 madde; 2,217 - 2,224 arası.

Konu: $$$$$$$$$.........dolar.........$$$$$$$$$

1. Söylentiye göre Avrupa Merkez bankası italyan tavhillerini yükselmesine göz yumacakmış, desteklecekmiş, sebep lega 5star hükümetinin butçeyi ucurmak istemesi. Bir şekilde vazgeçirmek istıyorlar. Böyle bir yol izlense eur-usd ne olur ?

Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Söylentiye göre Avrupa Merkez bankası italyan tavhillerini yükselmesine göz yumacakmış, desteklecekmiş, sebep lega 5star hükümetinin butçeyi ucurmak istemesi. Bir şekilde vazgeçirmek istıyorlar. Böyle bir yol izlense eur-usd ne olur ?
    Bildiğim kadarıyla İtalya borç/GSMH oranı %130'un üzerinde ve bankalarının kötü kredileri 400 milyar Euro civarında..benim kanaatim belki hemen değil ama bir süre sonra İtalyan bankacılık sisteminde kriz kaçınılmaz olur..bulaşıcı etkilerini düşünürsek Fransa bankacılık sistemi vb..durumlar hiç hoş olmaz..bence pek cesaret edilecek bir şey değil..

Ayrıca Draghi İtalyan olmasına rağmen geçen sene AB'den çıkmak istiyenler borçlarınıda ödesinler demişti ..ECB tahvil alımlarını kastediyordu sanırım..

Sonuçta olarak bence zor bir ihtimal, Yunanistan örneği ortada..ancak tabiki sarsıntılar yaşanmaz anlamında değil..

3. Rte ve meclis öyle yada böyle bir sekilde seçimi kazanırsa vay haline ülkenin kazığın boyu uzayacak yine külhanbeyi söylemleri yine hukuksuzluklar alıp başını gidecek eyy Amerika eyyy mb.dedikçe dolar uçacak ta uçacak üstune bir de faiz indirimine de giderse siz o zaman görün dolaresi. .

Go Johnny Go..

ECB toplantı tutanaklarından;

Ekonomik faaliyette gözlenen yavaşlamaya rağmen, Avro Bölgesi ekonomisinin altta yatan gücüne ve enflasyonun Yönetim Konseyi'nin hedefine yakınsamasına olan güvenin değişmediği belirtilen tutanaklarda, ''Çekirdek enflasyon düşük seviyelerde kaldı ve henüz yukarı yönlü bir eğilimin ikna edici işaretlerini göstermedi." açıklaması yapıldı.

Tutanaklarda, varlık alım programının ise aylık 30 milyar avro seviyesinde Eylül 2018 sonuna kadar süreceği ve Yönetim Konseyi'nin enflasyon hedefi kapsamında gerek görmesi durumunda programın bu tarihin de ötesinde devam edebileceği anımsatıldı.

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Gözlerim şaşı beş görüyor zannettim..Alaman 10 yıllıklarda 0,40 , -%14,53..

İspanya ve İtalya'dan dolayı güvenli liman olmuşlar(US 10 yıllıklar 2,93 , -%1,54)..neyse bu bizim, daha doğrusu EM'lerin sorunu değil..herkes rahat olsun..

Ancak parite 1,1652..
    Normalde ortada iyiki bir panik yok..yoksa panik ister İtalya, İspanya yüzünden olsun, ister EM'ler sebebiyle olsun, sonuçta dolarda bir güvenli limandır..unutmamak lazımdır..

Geçen günlerde FT'de şu başlıklı bir yazı vardı:

''US stock futures slide with Turkey, Italy volatility in focus''

Üzerinde düşünmek gerek..

7. Gundwane üstad yeni bir analiz bekliyoruz senden

Sayfa 278/777 İlkİlk ... 178228268276277278279280288328378 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz