Sayfa 279/1002 İlkİlk ... 179229269277278279280281289329379779 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 2,225 - 2,232 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    burgan da serbest dovız fon fpz gordum alinabiliyor, myfinans ne diyor acaba bu fonla ilgili ?
    Çok başarılı gibi durmuyor.
    "Fonun yatırım stratejisi, Fon toplam değerinin en az %80’i devamlı olarak Hazine Müsteşarlığı tarafından döviz cinsinden ihraç edilen borçlanma araçları ve kira sertifikaları ile yerli ihraççıların döviz cinsi para ve sermaye piyasası araçlarına yatırılacaktır. Fon toplam değerinin azami %20’si yabancı ihraççıların para ve sermaye piyasası araçlarına ve/veya Türk lirası cinsi para ve sermaye piyasası araçlarına yatırılabilir." denilmiş.
    Bir nevi IPV gibi.

Dayanak varlığın çoklu varlık olması ve bunu sınırsızca değiştirebilmesi fona esneklik sağlar.
    Tam buna uyan bir fon bulamadım.

Bir parça GBC uyuyor bu duruma.

2.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Gerçi bu başlık kripto para başlığı değil ama genede bir iki şey yazayım.
    Her finansal enstrüman çıkarda düşerde
    Siz tepeden alırsanız zarar edersiniz tabiki.
    Ama tam tersini yapanlar servet edindiler, çevremizde bu zenginlerden bol miktarda var.
    Mesele şu nerde alıp nerde satacağını bileceksin.

Aynı durum 2017'de de olmuş.Zirveden alan %70 kaybetmiş 2017'de
    https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-44480105
    Ama bir türlü bitmemiş bu kripto piyasası.

Aynı şey gene olacak belki 20 bin dolar seviyesine gelecek, belki burdan tekrar dönecek.
    Çok peşin hüküm verip coin bitti, coin firmaları göçtü dememek lazım demiştim
    Görüldüğü gibi kripto gene canlandı
    1 günde %18 değer kazandı bitcoin.

Bizlerin alışık olmadı şey şu ki bu piyasa çok volatil.
    Uygun yerden alın %18 1 günde geliyor.
    Ama tersi de mümkün tabi

Bitcoin 100 bin dolardan 90 bin dolara düştüğünde de aynı şeyler söylenecek belki de. Bitti bu coinler, batıyorlar gibi.

Dip not :1 kuruşluk coinim yoktur, yanlış anlaşılmasın.

Dip not 2: Girdiyi yazana kadar + %20 olmuş.

3.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    İş Tarım Serbest Fonu ne zaman işleme başlıyor?
    7 Haziran diye biliyorum

4. Değerli arkadaşlarım. Yaklaşık 2 yıldır ppf ile başladığım sonrasında hisse yoğun fonlarla devamı gelen fon geçmişim mevcut. Buradaki arkadaşlarımdan çok şey öğrendiğime inanıyorum. Her bir arkadaşa bilgilerini paylaştıkları için teşekkür ederim. Ancak sanırım eksik bildiğim bir durumla bugün karşılaştım. Şöyleki , yaklaşık 2 ay önce yüzdece ve miktar olarak büyük zarar ile çıkmak zorunda kaldığım biri hisse yoğun ,ikisi değişken fonlardan 1 ay önce değişken fonlardan 2 sini yeniden aldım ve ayrıca daha önce almadığım yeni 1 değişken fon ile toplam 3 fonum bulunmaktaydı. Geçen hafta tümüne satış verdim. Gelelim esas meseleye zararına çıktığım fondan kesilmesi gereken yüzde 10 stopaj birinden hiç kesilmemiş diğerinden az bir oranda kesinti olmuş. Daha önce hic almadığım fondan ise normal yüzde 10 stopaj alınmış. Benim bildiğim dönemlik olarak kar/zarar stopajlar hesaplanıyor ve varsa dönem sonunda iade ediliyordu. Yeni bir uygulamamı yoksa benim bilgi eksikliğim mi mevcut?

5.  Alıntı Originally Posted by montoya61 Yazıyı Oku
    Değerli arkadaşlarım. Yaklaşık 2 yıldır ppf ile başladığım sonrasında hisse yoğun fonlarla devamı gelen fon geçmişim mevcut. Buradaki arkadaşlarımdan çok şey öğrendiğime inanıyorum. Her bir arkadaşa bilgilerini paylaştıkları için teşekkür ederim. Ancak sanırım eksik bildiğim bir durumla bugün karşılaştım. Şöyleki , yaklaşık 2 ay önce yüzdece ve miktar olarak büyük zarar ile çıkmak zorunda kaldığım biri hisse yoğun ,ikisi değişken fonlardan 1 ay önce değişken fonlardan 2 sini yeniden aldım ve ayrıca daha önce almadığım yeni 1 değişken fon ile toplam 3 fonum bulunmaktaydı. Geçen hafta tümüne satış verdim. Gelelim esas meseleye zararına çıktığım fondan kesilmesi gereken yüzde 10 stopaj birinden hiç kesilmemiş diğerinden az bir oranda kesinti olmuş. Daha önce hic almadığım fondan ise normal yüzde 10 stopaj alınmış. Benim bildiğim dönemlik olarak kar/zarar stopajlar hesaplanıyor ve varsa dönem sonunda iade ediliyordu. Yeni bir uygulamamı yoksa benim bilgi eksikliğim mi mevcut?
    Zararına çıktığınız fondan stopaj kesilmez.
    Tam tersine bir miktar iade alırsınız.

Siz daha önce zararına çıkıp sonra aynı fonu 2. defa alıp bu defa kar elde edip tekrar sattığınız fonun karından mı kesilmemiş diyorsunuz.

Konu tam anlaşılamadı, netleştirebilirseniz daha doğru bilgi verilebilir.

6. Siz daha önce zararına çıkıp sonra aynı fonu 2. defa alıp bu defa kar elde edip tekrar sattığınız fonun karından mı kesilmemiş diyorsunuz.
    Kısmen kesilmiş diyelim. Daha önce
    hiç almayıp ilk defa yeni aldigimdan tam kesilmiş. Daha önceki yaptigim zararına satıştandır tam kesilmemesi diye düşünüyorum. Ancak uygulama boylemiydi emin değilim.

7.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    6362 SAYILI SERMAYE PİYASASI KANUNU
    MADDE 103 (1) Bu Kanuna dayanılarak yapılan düzenlemelere, belirlenen standart ve formlara ve Kurulca alınan genel ve özel nitelikteki kararlara aykırı hareket eden kişilere Kurul tarafından yirmi bin Türk Lirasından iki yüz elli bin Türk Lirasına kadar idari para cezası verilir.
    Ancak, yükümlülüğe aykırılık dolayısıyla menfaat temin edilmiş olması hâlinde verilecek idari para cezasının miktarı bu menfaatin iki katından az olamaz.

Çok zorlarsak bu maddeye göre İPC kesebilirler.
    Teşekkürler.

8.  Alıntı Originally Posted by abelardousa Yazıyı Oku
    Nasıl beceriyorlarsa, eib bugün de eksi yazmış, defansif diye tutuyordum,
    son bir aydır kaçıyorum bu fondan parça parça,
    oradan çıktıklarımı döviz bazlı KUB GBC TCA ağırlıklı olmak üzere,
    ARE TLE ve GBG ye aktardım/aktarıyorum kademeli olarak.
    Kaç getirmiş bizimle paylaşabilir misiniz?

Sayfa 279/1002 İlkİlk ... 179229269277278279280281289329379779 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •