Sayfa 279/1011 İlkİlk ... 179229269277278279280281289329379779 ... SonSon
Arama sonucu : 8084 madde; 2,225 - 2,232 arası.

Konu: Viop XLVI

1.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    .. ve ülker tavan kilit

üstüste 5 nokta tavan serisi bekliyorum
    olmaz deme çağrı, olmaz olmaz
    Seans kapanmadı, ya anektarı bulur da tersten kilitlerse?

2. Hacimli vadeliler

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3. Bence dolar bazlı bakmanın da anlamı kalmadı.

Çünkü dolar 1 yıldır aynı seviyede. Oysa 1 yıldır %84 enflasyon var.

1 yıl önceli TL ile şimdiki TL'nin alım gücü aynı değil. Ama dolar karşılığı aşağı yukarı aynı.

Bu da 2,5 dolar, 3 dolar diye yanıltıyor bence..
    Yatırım tavsiyesi değildir.

SPOT, Y/F, YapıKredi Yatırım ve BofA gibi büyük kurumlar satıcı tarafında, gene piyasa alıcı tarafında, bakalım gün sonu ne olacak!

5. eskiden ntvde ekodiyalog programı vardı, mahfi eğilmez programın maskotuydu- deniz gökçe ve asaf savaş bunla hep dalga geçerdi.. bu ne zaman hazine müsteşarlığı yapmış diye baktım, 28-şubat darbesiyle refahyol devrilip yerine anasol-d hükümeti kurulunca bunu müsteşar yapmışlar.. kendisi şöyle anlatıyor -yapısal reformları yapmayacaklarını anlayınca ben de istifa ettim 6 ay sonra" diye

işin aslı şöyle, refahyol hükümeti 17 ay kalmıştı işbaşında ama bütçeyi nerdeyse denklemişti, en klas hareket bütün kamu hesaplarını "tek hesap" altında birleştirmesi idi.. çünkü mesela bir kamu şirketi olan telekomda nakit fazlası oluyor, telekom bu fazlayı yüzde 72 ile gecelik repoya yatırıyordu özel bankaların birinde.. buna mukabil mesela bi başka devlet şirketi olan ereğli işletme sermayesi yapmak için özel bankalardan borçlanıyordu yüzde 228 kredi faiziyle- hatta bu 3 özel banka interbank, finansbank ve demirbank idi.. tek hesap altında birleşince hepsi, bu tezgahlar döndürülemez olmuştu

mahfinin 6 aydaki tek icraati bu tek hesap uygulamasının kaldırılıp eski düzene dönmek oldu, bu icraat kartel medyasında yoğun alkışlar ve bravolarla karşılanmıştı

6.  Alıntı Originally Posted by cash_is_king Yazıyı Oku
    Bence dolar bazlı bakmanın da anlamı kalmadı.

Çünkü dolar 1 yıldır aynı seviyede. Oysa 1 yıldır %84 enflasyon var.

1 yıl önceli TL ile şimdiki TL'nin alım gücü aynı değil. Ama dolar karşılığı aşağı yukarı aynı.

Bu da 2,5 dolar, 3 dolar diye yanıltıyor bence..
    Bravo, ince bir detayı yakalamışsın arkadaşım... Şuan doların değeri 30tl civarlarında hesap edersek endeks30'un 2 dolar bile etmeyeceği açıktır...Yani olası bir kur atağında endeks 30 un 3 dolsr olması için bile en az yüzde 50 çıkması gerekecek...

yarın bimin 1,35 tl temettüsü var. pala oradan da az mazut takviyesi yapar
    audentes Fortuna iuvat

8. Pala Bozkurt beyimizi yatırmış bir elinde pala şehadet getir diye bağırıyordu.

Sayfa 279/1011 İlkİlk ... 179229269277278279280281289329379779 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •