Sayfa 279/290 İlkİlk ... 179229269277278279280281289 ... SonSon
Arama sonucu : 2317 madde; 2,225 - 2,232 arası.

Konu: GOLTS - Göltaş Çimento

1. hisse de çok ciddi manipülasyon yapılıyor maalesef spk uyuyor örnek verecek olursak geçenlerde tüm çimentolara soruşturma açılmıştı ve bunun bildirimini her aşamasında yaptılar şahsen sözlü savunmalarını da dinledim ortada ciddi bir şey yoktu saçma sapan whatsapp konuşmalarıyla soruşturma açılmış soruşturma sonuçlandı ve kapa bildirim atmadılar tamamen tesadüfen konya çimentonun kap bildiriminden okudum hemen yatırım ofisini aradım neden bildirim atmadınız diye ve bana haberin olumlu oldugunu bu sebeple bildirim atmadıklarını ifade ettiler tekrardan görüşeceğiz vs deseler de o bildirim gelmedi konya çimentoda ceza almadı fakat bildirimini yaptı ceza alan çimsa oyak zaten attı. Bir diğer mesele geri alım bildiriminin atılması veya vergi dairesine sunulan bilanço sonucu yaşanılan düşüş gibi bir çok örnek verebilirim maalesef bu hissede yatırımcı olmak çok zor Allah kolaylık versin

2. Çimento üretimi artıyor yurtiçi satışlar büyüyor
    Çimento sektörünün çatı birliği TÜRKÇİMENTO, 2023 yılının ilk yarısına ilişkin üretim ve satış rakamlarını açıkladı.
    Sektörün yüzde 94’ünü temsil eden TÜRKÇİMENTO üyelerinin 2023 yılı Ocak Haziran döneminde toplam üretimi geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 7,7’lik artışla 36,7 milyon tona yükseldi. 2023 yılı 6 aylık döneminde iç satışlar da yüzde 14,4 artışla 28 milyon tona ulaştı. 2023 yılı Ocak-Haziran döneminde, üretilen çimentonun yaklaşık yüzde 21,8’i ihracata konu oldu.

Sektör, 2023 yılına, 2022 yılı Ocak ayının baz etkisiyle, iç piyasada artış ve ihracatta düşüş ile başlamıştı. Mart ayında yaşanan artış, Nisan’da bayramın etkisiyle dursa da Mayıs ayında devam etti. Haziran ayında yine Bayram sebebiyle iç satış büyümesi hız kaybetti. Bölgesel olarak bakıldığında iç satışlarda tüm bölgelerde artış yaşandı.

“İkinci yarı beklenti yüksek, kapasite yeterliâ€

Türkiye Çimento Sanayicileri Birliği (TÜRKÇİMENTO) Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yücelik, inşaat sektöründe yaşanan küçülmenin de etkisiyle sektörün 2022 yılını iç ve dış satışlarda tonaj olarak daralma ile tamamladığını hatırlatarak, “2023 yılının ilk yarısında üretim ve iç satışta artışlar yaşadık.

Ancak işçi ücretleri ve enerji fiyatlarındaki artışlardan sektörümüzün etkilenmemesi mümkün değil. Yılın ikinci yarısında ilk yarıya kıyasla daha farklı ve olumlu bir resmin ortaya çıkmasını bekliyoruz. Yaşadığımız deprem felaketiyle tetiklenen kentsel dönüşüm çalışmaları ve devam etmekte olan alt yapı projeleriyle ülkemizde çimento ihtiyacını artıracağını öngörüyoruz.

Bilindiği gibi çimento sektörünün büyümesini en çok etkileyen unsurlar, konut sektörü ve alt yapı yatırımlarıdır. Bu yatırımları karşılayabilecek üretim kapasitesine fazlasıyla sahip bir sektörüz.†İhracatçı Birlikleri’nin geçici verilerine göre, 2023 Ocak-Ağustos döneminde çimento sektörünün toplam ihracatı değer bazında geçen yılın aynı dönemine göre %19,3 oranında gerileyerek 870 milyon dolara indi. Toplam ihracat miktarı ise 8 aylık dönemde %31,7 oranında azalarak 13,4 milyon tona geriledi.

3.  Alıntı Originally Posted by Kepetto Yazıyı Oku
    Çimento üretimi artıyor yurtiçi satışlar büyüyor
    Çimento sektörünün çatı birliği TÜRKÇİMENTO, 2023 yılının ilk yarısına ilişkin üretim ve satış rakamlarını açıkladı.
    Sektörün yüzde 94â€â•ünü temsil eden TÜRKÇİMENTO üyelerinin 2023 yılı Ocak Haziran döneminde toplam üretimi geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 7,7â€â•lik artışla 36,7 milyon tona yükseldi. 2023 yılı 6 aylık döneminde iç satışlar da yüzde 14,4 artışla 28 milyon tona ulaştı. 2023 yılı Ocak-Haziran döneminde, üretilen çimentonun yaklaşık yüzde 21,8â€â•i ihracata konu oldu.

Sektör, 2023 yılına, 2022 yılı Ocak ayının baz etkisiyle, iç piyasada artış ve ihracatta düşüş ile başlamıştı. Mart ayında yaşanan artış, Nisanâ€â•da bayramın etkisiyle dursa da Mayıs ayında devam etti. Haziran ayında yine Bayram sebebiyle iç satış büyümesi hız kaybetti. Bölgesel olarak bakıldığında iç satışlarda tüm bölgelerde artış yaşandı.

“İkinci yarı beklenti yüksek, kapasite yeterliâ€

Türkiye Çimento Sanayicileri Birliği (TÜRKÇİMENTO) Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Yücelik, inşaat sektöründe yaşanan küçülmenin de etkisiyle sektörün 2022 yılını iç ve dış satışlarda tonaj olarak daralma ile tamamladığını hatırlatarak, “2023 yılının ilk yarısında üretim ve iç satışta artışlar yaşadık.

Ancak işçi ücretleri ve enerji fiyatlarındaki artışlardan sektörümüzün etkilenmemesi mümkün değil. Yılın ikinci yarısında ilk yarıya kıyasla daha farklı ve olumlu bir resmin ortaya çıkmasını bekliyoruz. Yaşadığımız deprem felaketiyle tetiklenen kentsel dönüşüm çalışmaları ve devam etmekte olan alt yapı projeleriyle ülkemizde çimento ihtiyacını artıracağını öngörüyoruz.

Bilindiği gibi çimento sektörünün büyümesini en çok etkileyen unsurlar, konut sektörü ve alt yapı yatırımlarıdır. Bu yatırımları karşılayabilecek üretim kapasitesine fazlasıyla sahip bir sektörüz.†İhracatçı Birlikleriâ€â•nin geçici verilerine göre, 2023 Ocak-Ağustos döneminde çimento sektörünün toplam ihracatı değer bazında geçen yılın aynı dönemine göre %19,3 oranında gerileyerek 870 milyon dolara indi. Toplam ihracat miktarı ise 8 aylık dönemde %31,7 oranında azalarak 13,4 milyon tona geriledi.
    Mızrak çuvala sığmayacak, buda gidecek ins

4.  Alıntı Originally Posted by Kepetto Yazıyı Oku
    Mızrak çuvala sığmayacak, buda gidecek ins
    yaptığı kapasite artışları ile milyarlık karlar geldiği zaman 18 sermaye ile daha ne kadar baskı altında tutacaklarını göreceğiz...

Diğer % 55.49
    Gölyatirim Holding A.Ş. % 30.72
    Ismail Tarman %13.79

tarman listeden çıksa hisse 2000 tl olur.

5.  Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    yaptığı kapasite artışları ile milyarlık karlar geldiği zaman 18 sermaye ile daha ne kadar baskı altında tutacaklarını göreceğiz...

Diğer % 55.49
    Ismail Tarman %13.79

tarman listeden çıksa hisse 2000 tl olur.
    Oranlar değişmiş :

Diğer % 62.70
    Ismail Tarman %6.25
    Hisse geri alım %0,33
    Saygılar...

6.  Alıntı Originally Posted by Kartal Yazıyı Oku
    Oranlar değişmiş :

Diğer % 62.70
    Ismail Tarman %6.25
    Hisse geri alım %0,33
    teşekkürler sn kartal

7. İSO 500 listesine 2022'de 2021 listesinde yer almayan 10 Borsa İstanbul şirketi girdi26/09/2023 11:58:23
    İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) bugün açıkladığı 2022 yılı İSO Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesine, payları Borsa İstanbul'da işlem gören ve 2021 yılı listesinde yer almayan şirketlerden 10 tanesi girdi.

Listeye CW Enerji 227'nci sıradan giriş yaptı. Kent Gıda 260'ncı sırada yer alırken, Qua Granit 264'ncü, Boğaziçi Beton 294'üncü ve Koza Polyester 354'ncü sıradan girdi.

Göltaş Çimento listede 415'nci, Europap Tezol 431'inci, Europen Endüstri 440'ncı, Erciyes Çelik Boru 452'nci ve Ulusoy Elektrik 462'nci sırada kendilerine yer buldular

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

8. iso 500 arasında ilk 400 gireceksin, sermayenin 18 miş. olacak,
    geçmiş yıl karları 800 mil aşkın olacak , bedelsiz grubunun en ucuzu olacaksın... diğer çimentoların fezaya gittiği yerde, sana can çekiştirecekler...

Sayfa 279/290 İlkİlk ... 179229269277278279280281289 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •