Sayfa 280/1011 İlkİlk ... 180230270278279280281282290330380780 ... SonSon
Arama sonucu : 8084 madde; 2,233 - 2,240 arası.

Konu: Viop XLVI

1.  Alıntı Originally Posted by KaraKemal Yazıyı Oku
    eskiden ntvde ekodiyalog programı vardı, mahfi eğilmez programın maskotuydu- deniz gökçe ve asaf savaş bunla hep dalga geçerdi.. bu ne zaman hazine müsteşarlığı yapmış diye baktım, 28-şubat darbesiyle refahyol devrilip yerine anasol-d hükümeti kurulunca bunu müsteşar yapmışlar.. kendisi şöyle anlatıyor -yapısal reformları yapmayacaklarını anlayınca ben de istifa ettim 6 ay sonra" diye

işin aslı şöyle, refahyol hükümeti 17 ay kalmıştı işbaşında ama bütçeyi nerdeyse denklemişti, en klas hareket bütün kamu hesaplarını "tek hesap" altında birleştirmesi idi.. çünkü mesela bir kamu şirketi olan telekomda nakit fazlası oluyor, telekom bu fazlayı yüzde 72 ile gecelik repoya yatırıyordu özel bankaların birinde.. buna mukabil mesela bi başka devlet şirketi olan ereğli işletme sermayesi yapmak için özel bankalardan borçlanıyordu yüzde 228 kredi faiziyle- hatta bu 3 özel banka interbank, finansbank ve demirbank idi.. tek hesap altında birleşince hepsi, bu tezgahlar döndürülemez olmuştu

mahfinin 6 aydaki tek icraati bu tek hesap uygulamasının kaldırılıp eski düzene dönmek oldu, bu icraat kartel medyasında yoğun alkışlar ve bravolarla karşılanmıştı
    Yiğidi öldür hakkını yeme derler...

Adamlar o Ekodiyalog programında sadece ekonomi değil futbol, voleybol, magazin, moda, sağlık vs her şeyi halka anlatiyorlardı.....Dünya iktisat bilimine Televole gibi değerli bir terminoloji kazandıran ekonomist hocalarımızdır....
    Sonra Türk halkı üzülmesin, keyifleri kaçmasın diye 2001 kriz aniden vurup delinceye kadar kötü gidişat ile ilgili önceden tek bir olumsuz yorum yada uyarı yaapmadılar.....kahkaha, şamata ve şakaların tavana vurduğu çok keyifli bir programdı (!!)....

Dünyada böyle dopdolu bir ekonomi programı yapabilen kaç tane ekonomist vardır...?

2. ekonomist tavsiyesi bence Ufuk Akçiğit.
    Cehapenin son zamanlarda yaptığı en doğru iş bu adamı toplantıya davet etmektir.

ekonomist dediğin adam siyasete bulaştı mı öngörüler yatmaya başlar.

Benim gösterge cakailer gelecek diyor. Conilerin enflasyonu yüksek mi gelecek acaba?

4. Tepede hisse olmaz, dipte para olmaz derler.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

5.  Alıntı Originally Posted by ALPER Yazıyı Oku
    Benim gösterge cakailer gelecek diyor. Conilerin enflasyonu yüksek mi gelecek acaba?
    Ben artık korelasyon kurmuyorum. Enflasyon yüksek gelse ve anlık %2 aşağı bassa, kapanışı %3 yukardan yapamaz diyebilecek 1 tane adam var mı burada?
    Tamamen kontrollü ve seçime kadar ana yön yukarı...Mağdur yaratarak seçime girmez...Karşısına çıkacak yabancı da yok. Olan mallar büyük çoğunluğu çakılı olan yabancı lotları...

6.  Alıntı Originally Posted by ALPER Yazıyı Oku
    Veriyle basar, sonra fışkırtarak alırlar.

Wishful thinking de olabilir söylediklerim.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Ben artık korelasyon kurmuyorum. Enflasyon yüksek gelse ve anlık %2 aşağı bassa, kapanışı %3 yukardan yapamaz diyebilecek 1 tane adam var mı burada?
    Tamamen kontrollü ve seçime kadar ana yön yukarı...Mağdur yaratarak seçime girmez...Karşısına çıkacak yabancı da yok. Olan mallar büyük çoğunluğu çakılı olan yabancı lotları...
    Kesinlikle aynı fikirdeyim. Düzeltmelerin en babası iki gün sürüyor. Ben de öyle bir daldırır çıkartır diye dedim.

SPOT, piyasa bu satışları ne kadar karşılayabilir görelim!

Sayfa 280/1011 İlkİlk ... 180230270278279280281282290330380780 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •