Sayfa 281/1230 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331381781 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 2,241 - 2,248 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. @Desperado,

Bu arada KPMG filan, risk analizi vs iyi bildiğin konulardır...İki hisse, ikisi de otomotiv, ikisinin iş modeli benzer, ikisi de koç kağıdı...nerdeyse tek kağıt sayılırlar...bu nasıl bir risk anlayışı, yoksa ben mi diversification işini çok abartıyorum

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    @Desperado,

Bu arada KPMG filan, risk analizi vs iyi bildiğin konulardır...İki hisse, ikisi de otomotiv, ikisinin iş modeli benzer, ikisi de koç kağıdı...nerdeyse tek kağıt sayılırlar...bu nasıl bir risk anlayışı, yoksa ben mi diversification işini çok abartıyorum
    Cok abartmıyorsun, heran bi kazık yeme ihtimaline karşı önlem alıyorsun. Burası Türkiye en güvendiğin hissede adamı öperler. Minumum 5 ve bist 100 hissesi olmalı.

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    @Desperado,

yok, senin yaptığın doğru...

ben ikisi arasında aktif pair trade yapıyorum, o yüzden ikisi de koç ikisi de otomotiv ikisi de düzenli temettü veren uzun vadeli trendi yukselen kağıtlar; ikisi arasında fiyatlar değiştikçe geçiş yaparken patron/sektör/iş yaptıkları pazarlar/ithalat-ihracat dengesi vs vs gibi olası etkileri de minimize etmek açısından... sadece birini tutmaya nazaran 2 kat fazla oluyor getirisi bunların arasında geçiş yaptıkça, extra riski extra getiri ile dengeliyorum o şekilde ama bu sene toaso cıvıttı biraz, frotoya nazaran çok düşünce nerdeyse tamamen toaso'ya geçmiş oldum...

"hocanın dediğini yap, yaptığını yapma" derler...benim yaptığımı ben kimseye tavsiye etmem o yüzden...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

4.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    yok, senin yaptığın doğru...

ben ikisi arasında aktif pair trade yapıyorum, o yüzden ikisi de koç ikisi de otomotiv ikisi de düzenli temettü veren uzun vadeli trendi yukselen kağıtlar; ikisi arasında fiyatlar değiştikçe geçiş yaparken patron/sektör/iş yaptıkları pazarlar/ithalat-ihracat dengesi vs vs gibi olası etkileri de minimize etmek açısından... sadece birini tutmaya nazaran 2 kat fazla oluyor getirisi bunların arasında geçiş yaptıkça, extra riski extra getiri ile dengeliyorum o şekilde ama bu sene toaso cıvıttı biraz, frotoya nazaran çok düşünce nerdeyse tamamen toaso'ya geçmiş oldum...

"hocanın dediğini yap, yaptığını yapma" derler...benim yaptığımı ben kimseye tavsiye etmem o yüzden...
    Bu tarz bir pair-trade Eregl ve Ismdr için de uygulanabilir sanki fakat sadece fiyat oranıyla mı uygulamak lazım bilmiyorum. Bir şeyleri daha dahil etmeliyiz gibi geliyor ama nasıl sorusuna şu anda somut bir cevabım yok.

5.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Bu tarz bir pair-trade Eregl ve Ismdr için de uygulanabilir sanki fakat sadece fiyat oranıyla mı uygulamak lazım bilmiyorum. Bir şeyleri daha dahil etmeliyiz gibi geliyor ama nasıl sorusuna şu anda somut bir cevabım yok.
    Cevabı yok cünkü :D

6.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Cevabı yok cünkü :D
    Aklımda bir iki opsiyon var da pratikte çalışıyor mu onu bilmiyorum. Tek ve net bir cevabı yoktur belki de görece daha doğru cevaplar vardır sanki.

7.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Aklımda bir iki opsiyon var da pratikte çalışıyor mu onu bilmiyorum. Tek ve net bir cevabı yoktur belki de görece daha doğru cevaplar vardır sanki.
    Nobel alırsın calışırsa, sanırım son nobellerden biri o tarz bi konuydu...Piyasa yönünü bilmenin imkansızlıgı..

8.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Nobel alırsın calışırsa, sanırım son nobellerden biri o tarz bi konuydu...Piyasa yönünü bilmenin imkansızlıgı..
    Piyasanın yönünü tahmin etmekle eş değer değil ya pair-trading, o konuda nice matematiksel metodlar kullanıyorlar. Sn Desperado'nun dediği gibi sahibi aynı, sektörü aynı, temettü geçmişleri aynı hisseler arasında bir orana veya oranlara bağlı olarak pozisyonlanmayı ayarlamak.

Piyasanın yönünü tahmin etsem zaten o makaleyle Nobel almaya çalışmam.

Sayfa 281/1230 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331381781 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •