Sayfa 281/639 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331381 ... SonSon
Arama sonucu : 5112 madde; 2,241 - 2,248 arası.

Konu: DEVA - Deva Holding

1.  Alıntı Originally Posted by UZMAN1974 Yazıyı Oku
    Nereye kadar yapacak bunları, piyasada mal kalmadi.%8 var bizlerde.illa patlayacak

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    %33 favok marjı olan başka şirketmi var bistte ya elbet ederine gidecek..

2. Vizyonsuz philipcapital 1 haftada 400 bin lot satarak kagıdı baskılıyor bitsede malı kurtulsak baskısından

3.  Alıntı Originally Posted by rodrigo44 Yazıyı Oku
    Vizyonsuz philipcapital 1 haftada 400 bin lot satarak kagıdı baskılıyor bitsede malı kurtulsak baskısından
    186 bin lotta bugun sattı. yeni alıcılar vizyonludur umarım hakettiği yerlere taşırlar genilac piyasa değeri 20 milyar tl deva piyasa değeri 12 milyar tl. şirket olarak genilac devanın getir götürünü yapar ancak hisse olarak devayı 2ye katlamış.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,127
    ��Suudi Arabistan Gıda ve İlaç İdaresi (SFDA)'ni temsilen Türkiye'yi ziyaret eden heyetin, süt ürünleri sektöründe 5 firmaya verdiği ihracat vizesine istinaden; Şirketimiz Suudi Arabistan ile süt ve süt ürünleri ihracatı yapmaya başlayacak
    ------------------------------------------
    Bu haber sonrası Petun ve P.süt.e talep geldi ve tavan kapattılar.
    Talep eden , Arabistan Gıda ve İlaç idaresi olduğuna göre acaba hissede bu haberden etkilenmiş olabilirmi.?--ytd..

5.  Alıntı Originally Posted by omerby Yazıyı Oku
    ��Suudi Arabistan Gıda ve İlaç İdaresi (SFDA)'ni temsilen Türkiye'yi ziyaret eden heyetin, süt ürünleri sektöründe 5 firmaya verdiği ihracat vizesine istinaden; Şirketimiz Suudi Arabistan ile süt ve süt ürünleri ihracatı yapmaya başlayacak
    ------------------------------------------
    Bu haber sonrası Petun ve P.süt.e talep geldi ve tavan kapattılar.
    Talep eden , Arabistan Gıda ve İlaç idaresi olduğuna göre acaba hissede bu haberden etkilenmiş olabilirmi.?--ytd..

Devanın uluslararası pazarlarına baktıgımızda 2022 yıl sonu faaliyet raporunda

Okyanusya %1
    Afrika %16
    Balkanlar %8
    BDT %12 (bagımsız devletler toplulugu Rusya Ukrayna Belarus)
    Avrupa %37
    Uzakdoğu %2
    Amerika%3
    Ortadoğu%21 (suudi arabistan bunun içinde türkiye ile ilişkileri daha önce kötüydü şuan düzeltiyorlar devanın satışlarına olumlu yansıyacaktır bence)

6.  Alıntı Originally Posted by rodrigo44 Yazıyı Oku
    Öyle evet Philipcapital istediği gibi at koşturuyor alıcıyı bulunca affetmedi kar satışı yaptı. Ancak sirket Özkaynaklarini büyüttükce gelistikce karlılığı arttıkça kabına sığmaz bir hal alir gelir biride cizer alir o Philipin malini. Ben tahtaya değil şirkete odaklı orta vadeli yatırım yapıyorum o yüzden bugunku düşüşü değil 10 milyar tl üstü ciroyu düşünüyorum (12 aylık bilancoda)sirket büyüdükce hisseye elbet yansıyacaktır diye düşünüyorum. Ytd
    Philipcapital 900 bin lot mal sattı mallarının bitmiş olabileceğini düşünüyorum ama alıcıda kendileriyse grup işiyse ayrı

7. https://www.cphi-online.com/46/resou...0List-June.pdf

Çok önemsediğim bir liste. haziran 2023 tarihli .. fırsatım olduğunda molekül bazında detaylı inceleyeceğim.. liste, deva'nın Avrupa ürün standartlarına uygun olarak geliştirdiği ve Avrupa'da satışa sunduğu veya hazırladığı yeni ve eski ürünleri içeriyor. burdaki kritik bilgi, "yeni ürünler" kısmıdır. eski ürünleri zaten biliyorduk..

1-diyabet alanında pek de hacmi olmayan az sayıda ürünümüz vardı. görüyoruz ki diyabet alanında çok milyar dolar global ciroları ürünleri geliştirmiş durumdayız.. yeni bir tedavi alanına anlamlı ciro potansiyeli ile giriş yapmaktadır.. tebrikler devargeye..

2-en alt sayfada, Amerika FDA sunduğu yeni dosyalar var. uzun zamandır ABDde yeni ruhsat alamıyorduk. çünkü GMP denetim engeli vardı (4 yıl evvelki uyarı mektubu). Yakın zamanda yapılan FDA denetimiyle o engeli sıfır eleştiri ile geçmişlerdi (KAP yayınlayarak bildirmişlerdi). bu tablonun dibinde de AFDde hangi ruhsatları başvuru aşamasında olduğunu görüyoruz. Amerika pazarı tek başına büyük fark yaratacak bir pazardır: Dünya nüfusunun sadece %4ü ile, ilaç pazarının %35ten fazlasını oluşturuyor.

fırsat bulduğumda "yeni ürünleri" ürün bazında inceleyeceğim.

BİST fiyatlaması ise 2 dolar civarı bir seviyle başka kanaldan yayın yapmaya devam ediyor.. bakalım bu anlamsız fiyat ve ticari performans/potansiyel ayrışması ne kadar devam edecek?!..

8.  Alıntı Originally Posted by rodrigo44 Yazıyı Oku
    Philipcapital 900 bin lot mal sattı mallarının bitmiş olabileceğini düşünüyorum ama alıcıda kendileriyse grup işiyse ayrı
    son takas durumunda 800k lot var, PC de...dün-bugün de 400k sattı..yani normal şartlarda 400k lotu kalmış olmalı.

ama ben PC nin kağıt üzerinde baskılayıcı bir unsur olduğunu düşünmüyorum...çünkü hep kağıdı yukarı doğru trade etti, yani piyasa alırken satmaya, satarken almaya çalıştı...bir nevi piyasa yapıcı rolündeydi.

gerçi birileri onu bypass edip kağıdı götürmek istediyse, belki bu "engel" ortadan kalktığında daha hızlı hareket ederler.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 281/639 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331381 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •