Sayfa 282/1001 İlkİlk ... 182232272280281282283284292332382782 ... SonSon
Arama sonucu : 8001 madde; 2,249 - 2,256 arası.

Konu: PARA PİYASASI FONLARI ( & Mevduat faizi karşılığı oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Tarila Yazıyı Oku
    Maşallah , Allah daha çok versin hocam
    Sağolasın hocam sana daha çok versin de harcayamadıktan sonra bir işe yaramıyor bankalarda dijital rakam olarak kalıyor.

2.  Alıntı Originally Posted by ozbek Yazıyı Oku
    Sn.admustafa tefastan kendimce dolara göre getirili tesbit ettiğim 3 fon hakkındaki düşüncelerinizi bilmek isterim.
    https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=TPZ
    https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=KIS
    https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=KUB

saygılar
    TPZ'nin %60'ı Devlet'e ait kira sertifikalarına, %40'lık kısmıda Sharjah Islamic Bank, Etihad Airways, Arab Petroleum Investments Corporation (APICORP), Dubai Islamic Bank, Equate Petrochemical gibi şirketlere ait kira sertifikaları. Kira sertifikaları hakkında bilgim yok ama fon döviz bazında reel getiri elde etmiş son bir ayda ve %12 gibi yükseliş gerçekleştirmiş Mayıs ayında.

KIS'te TPZ'ye benzer portföye sahip fakat %11'de katılım hesabı mevcut portföyde.

KUB biraz daha karışık hisse senedide içeriyor.

Diğer konuda da paylaştım TPZ yıllık bazda da en fazla getiren fon şu anda. Geçen sene Ağustos ayında dövizin tepe yaptığı noktasından bile yukarda gözüküyor değeri. Bunlar geçmiş performansı tabi gelecek performası nasıl olacak bilemeyiz. Kira sertifikaları hakkında kısa bir araştırma yaptıktan sonra TPZ üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Bir bilgi daha TPZ'de satış talimatının genel esaslarda tanımlanan işgünlerinde saat 12:30'a kadar iletilmesi halinde, talimatın verilmesini takip eden beşinci işgününde (genel esaslarda tanımlandığı şekliyle), satış talimatının genel esaslarda tanımlanan işgünlerinde saat 12:30'dan sonra verilmesi halinde ise talimatın verilmesini takip eden altıncı işgününde (genel esaslarda tanımlandığı şekliyle) yatırımcılara ödenir.

3.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku
    TPZ'nin %60'ı Devlet'e ait kira sertifikalarına, %40'lık kısmıda Sharjah Islamic Bank, Etihad Airways, Arab Petroleum Investments Corporation (APICORP), Dubai Islamic Bank, Equate Petrochemical gibi şirketlere ait kira sertifikaları. Kira sertifikaları hakkında bilgim yok ama fon döviz bazında reel getiri elde etmiş son bir ayda ve %12 gibi yükseliş gerçekleştirmiş Mayıs ayında.

KIS'te TPZ'ye benzer portföye sahip fakat %11'de katılım hesabı mevcut portföyde.

Diğer konuda da paylaştım TPZ yıllık bazda da en fazla getiren fon şu anda. Geçen sene Ağustos ayında dövizin tepe yaptığı noktasından bile yukarda gözüküyor değeri. Bunlar geçmiş performansı tabi gelecek performası nasıl olacak bilemeyiz. Kira sertifikaları hakkında kısa bir araştırma yaptıktan sonra TPZ üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Bir bilgi daha TPZ'de satış talimatının genel esaslarda tanımlanan işgünlerinde saat 12:30'a kadar iletilmesi halinde, talimatın verilmesini takip eden beşinci işgününde (genel esaslarda tanımlandığı şekliyle), satış talimatının genel esaslarda tanımlanan işgünlerinde saat 12:30'dan sonra verilmesi halinde ise talimatın verilmesini takip eden altıncı işgününde (genel esaslarda tanımlandığı şekliyle) yatırımcılara ödenir.
    Teşekkürler

4.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Ben de nkolay biraz atak yapınca fonları bozdurup oraya geçeyim dedim ama 750k sınırı varmış, onun için kalanı yine fonlara aktarmak zorunda kaldım. Anl için hesap açmaya değer mi bilemedim, çoğunluk FIL bir kısmı ile de OKT ve AHU aldım, yine günlüklerden iyidir diye.
    nkolayda eft limitini nasıl aşıyorsunuz transfer yaparken ?

teşekkürler.

syg,

5.  Alıntı Originally Posted by Pythagoras Yazıyı Oku
    nkolayda eft limitini nasıl aşıyorsunuz transfer yaparken ?

teşekkürler.

syg,
    Limiti 200k olarak duruyor şimdilik arttırmaya gerek olmadı çünkü kasım ayında 28 orandan aldığım bonolar hala hala duruyor zaten oradan da tefas fonları alınabiliyor. Ama limit arttırılıyormuş galiba bayramdan sonra müşteri hizmetlerini arayıp sorayım diyorum lazım olur.

6.  Alıntı Originally Posted by admustafa Yazıyı Oku

yılanoğlu ( benjamin , yeşil ) TL karşısında düştükçe TPZ aliiim desen , minimum işlem adedi 5000 ... fonun güncel fiyatı 2.29blabla fertig .... tek kalemde alış için 12.000 tl margarinlemen lazım yuvarlak hesap.... ocak 1 başlangıç mayıs dokuz tepesi yılanoğlu getirisi aşağı yukarı % 17 .... aynı dönemde TPZ % 29.60 gibi ( sittpoje düşülmüş net getiri ) ...
    Samurayların pirinç tarlalarındaki çay seramonilerinde , çay kaselerinin içine dalıp , suikast için vakit kollayan hain ninjalardık. Hamza Sütbıyık ( AKA Klaus Maximilian Kerpenter Münche ) - Mazardium EF87 ® madeni uzmanı

7.  Alıntı Originally Posted by HAMZA SÜTBIYIK Yazıyı Oku
    yılanoğlu ( benjamin , yeşil ) TL karşısında düştükçe TPZ aliiim desen , minimum işlem adedi 5000 ... fonun güncel fiyatı 2.29blabla fertig .... tek kalemde alış için 12.000 tl margarinlemen lazım yuvarlak hesap.... ocak 1 başlangıç mayıs dokuz tepesi yılanoğlu getirisi aşağı yukarı % 17 .... aynı dönemde TPZ % 29.60 gibi ( sittpoje düşülmüş net getiri ) ...
    Minumum alış miktarına bakmamıştım güzel bir bilgilendirme oldu teşekkürler Sn.Hamza

8.  Alıntı Originally Posted by ersunan Yazıyı Oku
    Limiti 200k olarak duruyor şimdilik arttırmaya gerek olmadı çünkü kasım ayında 28 orandan aldığım bonolar hala hala duruyor zaten oradan da tefas fonları alınabiliyor. Ama limit arttırılıyormuş galiba bayramdan sonra müşteri hizmetlerini arayıp sorayım diyorum lazım olur.
    Nkolay'da verilen faiz ilk günden itibaren gerçekleşiyor mu?
    Geçen bazı mesajlarda verilen oran alınan bononun vade sonu getirisidir, ilk günler okadar getirisi yok diye birşeyler yazılmıştı.
    Yani nkolay bono alınca ilk günden itibaren o faiz oranını hemen ve her gün düzenli olarak alabiliyormuyuz?Yoksa ininşli çıkışlı oluyor ama vade sonu verilen oran tutuyor gibi bir durum mu var?

Sayfa 282/1001 İlkİlk ... 182232272280281282283284292332382782 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •