Sayfa 282/788 İlkİlk ... 182232272280281282283284292332382782 ... SonSon
Arama sonucu : 6304 madde; 2,249 - 2,256 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Böyle giderse orada-burada.
    Gönderi
    28,622
    Maxi artık Tekfen 100 lira olmaz-olamaz de-mi-yo-rum.... Gerçek bir yeniden degerleme yapılırsa tekfenin defter degeri 50 liranın altına inmez...

2. Piyasa kurallarına uyulmadığı ortamda döviz net pozisyonları incelendiğinde zararları özsermayelerini (DD) aşabilecek THYAO, ZOREN, PGSUS, SASA, ULKER, AKENR vb. ile bazı sebeplerle bankalar/ilişkili tarafları için bedelli sermaye artırımları gerekebilir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    28,622
     Alıntı Originally Posted by Liberal Yazıyı Oku
    Piyasa kurallarına uyulmadığı ortamda döviz net pozisyonları incelendiğinde zararları özsermayelerini (DD) aşabilecek THYAO, ZOREN, PGSUS, SASA, ULKER, AKENR vb. ile bazı sebeplerle bankalar/ilişkili tarafları için bedelli sermaye artırımları gerekebilir.

Bunlar hapı yutmuş sayın Liberal. %100 devülasyonda işleri gerçekten zor....

4.  Alıntı Originally Posted by cemal31 Yazıyı Oku
    Maxi artık Tekfen 100 lira olmaz-olamaz de-mi-yo-rum.... Gerçek bir yeniden degerleme yapılırsa tekfenin defter degeri 50 liranın altına inmez...
    Ortak sirket su anda kapaniyoruz dese 2 milyar dolar eder bu da 6 Dolara denk gelir . O da 100 lira yapar , ne zaman mi olur dersek de patronlar adam oldugu zaman yonetim icraat yaptigi zaman olur . 1 milyar dolarlik bir yeni is , Yeni yatirim haberi ile . Bu dediklerimiz ne zaman olur dersen de hukumet gittigi zaman olur . Mevcut hukumet gitmeden bu devran donmeden ne yonetim kis uykusundan uyanir da ne de ortalikta gorunur.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    28,622
     Alıntı Originally Posted by Maximetu Yazıyı Oku
    Ortak sirket su anda kapaniyoruz dese 2 milyar dolar eder bu da 6 Dolara denk gelir . O da 100 lira yapar , ne zaman mi olur dersek de patronlar adam oldugu zaman yonetim icraat yaptigi zaman olur . 1 milyar dolarlik bir yeni is , Yeni yatirim haberi ile . Bu dediklerimiz ne zaman olur dersen de hukumet gittigi zaman olur . Mevcut hukumet gitmeden bu devran donmeden ne yonetim kis uykusundan uyanir da ne de ortalikta gorunur.
    Sahte bi diploma ayarlarsam cumhurbaşkanlığına adayım Maxi, benim neyim ESKİK ötekilerden.... Sloganım bile hazır, ENFLASYONU DÜŞÜR, FAİZ SKE SKE İNER....

6.  Alıntı Originally Posted by cemal31 Yazıyı Oku
    Kısa zamanda satım niyetiniz yoksa kimse sizin hissenizi açığa satamaz, lakin satış zamanı blokajı kaldırmanız gerekecektir. Blokaj koydugunuz hissenin blokajını anlık kaldırma durumu yok galiba, onunla ilgili belli saatler var diye biliyorum....Blokaj haricinde ÖDÜNÇ PAY SENEDİ SÖZLEŞMESİ yapın. Ben garantiye geçtim ama henüz bu ödünç pay işini halletmedim. Basitçe hissenizi kiralamış olursunuz, kira geliriniz olur ama kaç lotta kaç kuruş kira verirler o konuda bilgim yok...
    Çok teşekkür ederim ilginize

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    28,622
     Alıntı Originally Posted by faruk114 Yazıyı Oku
    Çok teşekkür ederim ilginize
    Ortak benimde tam bilgim yok. Araştırmak lazım konuyu...

8.  Alıntı Originally Posted by cemal31 Yazıyı Oku
    https://pbs.twimg.com/media/FG1GL4VW...png&name=small

Cuma günü 2.67 milyon lot tekfen açığa satılmış, ama dediğim gibi bu hergün olan bişey değil, açık pozisyona düşmüş ve hisseye ihtiyacı olan kurum bulmak çölde kutup ayusuna denk gelme ihtimali kadar olsa gerek. Belki bu tür teklif alan bir ortagımız bilgilendirme yapar...
    Cemal bey, bu tür tablolar yanıltıcıdır.

Yabancıların hisseleri Citibank, Deutsche Bank, HSBC, TEB vs. ile saklanırken işlemlerini FixAPI ile Bank of America Merrill Lynch, Credit Suisse vs. yapmaktadırlar.

Bu işlemler (sözleşmeler) reelde açığa satış değildirler.

Borsa İstanbul cevabı alttadır:

https://twitter.com/LiberalBorsa/sta...20951131123712

Sayfa 282/788 İlkİlk ... 182232272280281282283284292332382782 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •