Sayfa 282/1027 İlkİlk ... 182232272280281282283284292332382782 ... SonSon
Arama sonucu : 8215 madde; 2,249 - 2,256 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Sizi yine arayanlar oluyor meraktan. Benim Çeşme Urla arasında satılık arsalarım var hergün 10 telefon alırdım 2 haftadır bir Allah kulu aramadı. Bide derler bizim millet ekonomiden anlamaz. Krizi görüyor insanlar.

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Sn. hakem ve maharaj yazdıklarınız çok doğru. Piyasada çok iyi bir gözlemcisiniz. İzmir bornova ilçesi yeşilova semtinde 2+1 daire için 3 ay önce ilan verdim. 375 bin tl. istedim. Yüzlerce insan aradı ( çoğunluğu aynı bölgede evi olanlardı, fiyatı merak ediyorlardı ) hiç ama hiç kimse evi gezeyim bile demedi. O zaman ki dolarla şimdi ki dolara bakınca insanlar ev almıyor. Faiz için de durum aynı. Elinde parası olan döviz - faiz - altın varken ev işine bakmıyor.
    Kriz dedikleri şey, insanların aç kalması değilse eğer şu anda piyasa da kriz var.

Geç yapılan hareket istenen faydayı vermiyor . Mb `nın yaptığı bunca hareket sonrası Doların 4.50 li fiyatlara dahi inmemekte ısrar etmesi önümüzdeki aylarda enflasyon BONUSU olarak aziz insanlarımıza armağan olacaktır. İpin ucu kaçmış gibi görünmektedir umarım yanılıyorumdur ve Dolarda kalarak ben ve benim gibiler zarar eder ama ülke kara geçer. Tabi nasıl olacaksa !...

3. Ben daha 10 gün önce piyasası rahat 190 bin TL olan evimi sırf nakde döneyim ne olur ne olmaz diye 174.000 TL' ye sattım. Kira alıyorum diye kendimi rahatlatıyordum ancak son 2 ay kira alamayıp birde aidat borcu ödeyince dedim demek evden artık yatırım olmuyor karı realize edip nakde dönelim. Yani dolar artsın sevinen yok herkes kaybediyor. Ben tl ile kazanıyorum keşke 2 TL olsa ekonomik sağlam temellere dayalı olarak büyüse refah artsa eğer elime dolar geçerse ve yakmazsam adam değilim.

4.  Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    Ben daha 10 gün önce piyasası rahat 190 bin TL olan evimi sırf nakde döneyim ne olur ne olmaz diye 174.000 TL' ye sattım. Kira alıyorum diye kendimi rahatlatıyordum ancak son 2 ay kira alamayıp birde aidat borcu ödeyince dedim demek evden artık yatırım olmuyor karı realize edip nakde dönelim. Yani dolar artsın sevinen yok herkes kaybediyor. Ben tl ile kazanıyorum keşke 2 TL olsa ekonomik sağlam temellere dayalı olarak büyüse refah artsa eğer elime dolar geçerse ve yakmazsam adam değilim.
    demekki evinizin piyasası 190 bin değil 174 binmiş. nasılki "dolar aslında 5.50 ama ben 4.60 dan sattım" diyemezseniz diğer bütün yatırım araçları içinde aynısı geçerli. bişeyin fiyatını alıcı/satıcı anlaştıkları fiyattan belirlerler.

gayrimenkul likit olmayınca ve çoğu insan gerçeklerle satmak istediğinde yüzleşince maalesef böyle durumlar çok oluyor. misal beylikdüzünde sahibine göre sürekli katlanarak artan ev fiyatları

5. Yanlış ifade ettim her şey güzelken piyasası edebilecek ev demeliydim. Ama evet şuan ki koşullarda beklemeden ederi oydu ben beklemek istemedim. Kiracım bir tüccardı kendisi 1 büyük alacağını alamadığı için 2 aydır kirayı ödeyemedi ancak çok düzgün biriydi gitti araba sattı geç güç ödedi. Bir ticaret erbabının bu yaşadığı bile bence oldukça korkutucu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    "Çalışacak insan bulabilsek 46 değil 146 kişi daha alırız. İnanın fabrikada malı indirip içeri sokacak adam bile bulamıyoruz. Düşünün, mal indirip kaldırma en önemli iş haline geldi. Eskiden nitelikli eleman konusunda sorun yaşardık, şimdi niteliksiz elemanda da aynı sorun var. Türkiye'de işsizler var ama iş ile işgücü arasında bir uyumsuzluk söz konusu. Bu sıkıntı sadece bizim sektörde değil diğer sektörlerde de yaşanıyor. İnsanlar üretimde çalışmak istemiyor. Mesela geçen yıl tekstil fabrikaları öğrencisiz kaldı, gelmiyorlar...

Gülle sözlerine, "Artık işgücü ithal etme durumuyla karşı karşıyayız. Bu yasadışı olarak da yapılıyor zaten. Siz asgari ücretle çalışacak birini bulamayınca daha ucuza çalışan birileri gelip bu boşluğu dolduruyor. 60 yıl önce Avrupa'ya işgücü ihraç ettik ama belki de artık ithal etmeye başlayacağız." diyerek devam etti."

http://www.haberturk.com/100-isciye-...989052-ekonomi

Böyle kriz olmaz...

Aynı durum bizim şirkette de söz konusu.

Asgari ücretin % 50 fazlasına döküm işçisi bulunmuyor.

Giren bir ay çalışıp gidiyor.

Gencimiz rahat temiz iş arıyor.

Memuriyet için ilan versin devlet millet kuyrukta birbirini yiyor.

Alıntı Originally Posted by thejackalav. Yazıyı Oku
    Sn enki peso da yaşananlar fiyatlama olarak TL de yaşanarak 4,93 hedef fiyat ile gerçekleşti belki... Olamaz mı
    Biz 3.62/4,93 bandında hiçbirşey fiyatlamak yani... Ya fiyatlamışsak..
     Alıntı Originally Posted by HAKEM Yazıyı Oku
    Dolar düşecek demek için her ay bulmamız gereken 4 5 milyar doları bugün için misal 4.10 dan birilerinin size vermesi demek.E amerikan faizleri yükseliyor ,gözüken o ki önümüzdeki dönemde de artacak,bizim faizlerin zorla enflasyon altında tutulmaya çalışılması da devlet politikamız.Faizi artan dolayısıyla değeri artan bir şeyi kim neden ucuza satsın.Sizin grafikler ne diyor teknik olarak onu da merak ettim cidden .Bu arada ben teknikten falan hiç anlamam.
    Sene başında buralarda dillendirildi..FED faiz artışları, Trump ile ilgili konular, özelliklede QT ile piyasalar birgün yüzleşecekti..ve önden Junk olan şirket, ülke farketmez, buyuracaktı..şimdi işin gerçeği FED bu sene giderde, seneye faiz artışlarında nefesi kesilir diye düşünüyorum..şimdiden bazı FED üyeleri bile dillendirmeye başladı..

Neyse uzun yazmaya gerek yok..sn. thejackalav sizin tezinize göre doların 30 ay sabit kalması en azından aşağıdaki tabloya göre bile mümkün değil..daha X ile belirtilen yerlerdeyiz..sakın yanlış anlaşılmasın, dolar uçar kaçar demiyorum ama 30 ay sabit kalması mümkün değildir..hadi deseniz ki 2-3 ay belki anlarım..

8. http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/4...miyor-29370857

Bu arkadaş mı 146 kişi alacakmış. 2015' te biraz farklı düşünüyordu sanırım.

Sayfa 282/1027 İlkİlk ... 182232272280281282283284292332382782 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •