Sayfa 283/997 İlkİlk ... 183233273281282283284285293333383783 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 2,257 - 2,264 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

*albayrak: Türkiye'nin vazgeçilemez dinamiklerinin başında büyüme geliyor

*albayrak: Bu büyüme, enflasyon ve cari denge konusu ile eşgüdümlü gitmek zorunda

*albayrak: önümüzdeki 4 yıl dalgalanmalara karşı elimiz çok daha güçlü

*albayrak: Bu bakımdan çok daha konforlu ve güçlü konuşuyorum

*albayrak: Geçtiğimiz yıldaki kırılganlıklara göre çok daha konforlu bir alandayız

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

*albayrak: Dolarizasyona karşı çok daha net ve kararlı politika olacak, sürecinin önümüzdeki günlerde daha da normalleşeceğini düşünüyoruz

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

*jp morgan: Enflasyon dinamiklerinde iyileşme tcmb'ye faizleri bu yıl 150-200 baz puan daha indirmesi için alan sağlar

*jp morgan: Daha büyük faiz indirimi kredibilite üzerinde baskı yaratabilir

4.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Yılbaşına yakın ve sonrasında belli olur enflasyon ve işsizlik durumları...

Hele şu tarım ve turizm sezonu bir bitsin tamamen...Hala havalar sıcak...Tarlada ürün var ve turizmde de turist...Sezonluk işçiler dönemsel çalışıyo hala bu 2 sektörde...
    Söylediğiniz gibi hele bir durun şu tarım ve turizm sezonu bitsin az kaldı ben o zaman görirem bunları. a-dan z-ye herşeye %50-60 zam geldi işçi ve memura %3-4 bu kış çetin geçecek. Faizleri düşürerek ekonomiye canlandırmayı düşünüyorlar ancak nafile elektrik, doğalgaz benzin çay şeker vs. vs. zamlar aldı başını gidiyor. Banka faizlerini düşürerek gayrimenkul satışlarını canlandırmayı düşünüyorlar yani kısacası yine betonu düşünüyorlar. Bence akıllı olan kişi şu ortamda doları altınını satmaz gelecekte hem iç hem dış siyaset ve ekonomi iyiden iyiye ısınacak. Bence her düşüşü alım fırsatı olarak görüp, kademeli alımlar öneriyorum. Kendimde dahil dolar artık kankamız oldu unuttuk gitti. Zamanı gelince çıkacaklar ortaya...

5.  Alıntı Originally Posted by medwig Yazıyı Oku
    *albayrak: dolarizasyona karşı çok daha net ve kararlı politika olacak, sürecinin önümüzdeki günlerde daha da normalleşeceğini düşünüyoruz
    03 Ekim Perşembe 14:31 YURT İÇİ YERLEŞİKLERİN DÖVİZ MEVDUATLARI 27 EYLÜL HAFTASINDA 1 MİLYAR DOLAR ARTTI

yandınız bu dolarları alanlar !!!

6.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Sen ogretmensin sana nasil oluyorda vermiyorlar.

Senin en kotu ihtimalle - findeksinin 1850 altinda oldugunu varsayiyorum - 1.3x dan kredi alman lazim.

Eger mevcut kredin varsa ve aylik odemen maasinin yuzde 50 - 60 ina denk geliyorsa sana yeni kredi limiti acilmaz

Yapman gereken o kredileri yeni bir vadede yapilandirmak ve limit acilmasini saglamak.
    Vaktiyle bir kmhtan unutma, tel no ve adres değişikliği yuzunden 350 lira için sıkıntı yaşadım başkan. Edevletten de bakmayınca sicil nakavt oldu. Garanti harici bana kredi vermiyorlar hala it horozlar. Bak teb şu anda maaş bankamız. O bile vermiyor. Sırasıyla halk ve vakıf bir önceki maaş bankalarımız. Hiç biri vermiyor. Ama Garanti veriyor. Nasıl oluyor bilmiyorum ama veriyor. Hemde onlardan talep ettiğim miktarın daha fazlasını hiç sorun çıkarmadan veriyor.

7. Chp hdp ile ittifak yapsin da ölü akp yi costursun yine 7 haziran daki gibi
    Hdp muhalefete buyuk zarar veriyor kapatılsa akp oylari %30 daha duser

8. Bence de HDP ile parti olarak resmi bir ittifak asla yapılmamalı, kürt vatandaşlardan uzak ta durulmamalı...Haaa keyifleri ister oy verirlerse verme denmez...Kendileri bilir...Onların da hak, hukuk, adaleti kanunlar gereği ve elverdiğince sağlanır...Ama bölücülük aslaaaaaa tasvip edilecek bişey olamaz...

Sayfa 283/997 İlkİlk ... 183233273281282283284285293333383783 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •