Sayfa 286/821 İlkİlk ... 186236276284285286287288296336386786 ... SonSon
Arama sonucu : 6566 madde; 2,281 - 2,288 arası.

Konu: TTRAK - Türk Traktör

Dolar bazında yüzde 80 düşmüş bir hisse.elbette bu fiyatlarda cirmalatacak.

2. yatırımcısını mahvetti bu hisse ..hala da doymadı düşmelere..kolay kendine gelemez çok mal dağıtıldı..
    Buradaki görüşler kişisel görüşlerimdir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    7,923
    4 usd seviyesinde denge bulabilir ama usd 6.5-6.8 araligi olursa

bu arada kar konusunda fikrim degismedi 4-5 milyon kar bekliyorum.

kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir !

4. Maliyetim 33. Dolarda param var bozup bunamı girsem diyorum hem maliyette düşer.30 un altına hiç sarkmamıştı çok denedi ama hiç sarkmadı. Bu sefer baya yaklaştı ama. Yarın 29 ları görücez gibi

Bu tahta yeniden fiyatlanacak, şöyle ki 25-30 dolar bandındaki hisse fiyatı parasal genişleme ile açılan kredi muslukları ve doların düşük seyri ile ivmelenmiş muazzam yurtiçi satışlar sebebiyleydi . Artık ülkemizin yeni döneminde oluşacak yeni yurtiçi satışları görmek lazım, onun için ilkin ülkenin şuan ki olağanüstü durumun geçmesi sonra da 2 belki 3 bilanço dönemi görülmesi gerekir. Bu periyotta hisse haddinden fazla ucuzlayabileceği gibi haddinden fazlada pahalı hale gelebilir. Referansımız geçmiş yıllardaki yurtiçi satışlar ve oralardaki fiyat bandı olmalı bence ytd. Elinde çok uzun zamanı kapsayan üretim satış rakamları olan var mı?

6. bilançonun iyi gelmeyeceği hisseye verişten belli.şu bilanço gelsede bu ızdırap bitse,isterse zarar gelsin umurumda değil.işin cılkını çıkardılar artık.
    bundan 6 ay önce otokarda 2018 9 aylık bilanço gelmeden verdilerde verdiler.140 tl den 65 e düşürdüler zarar gelecek diye.bilanço geldi zarar.ve birkaç kademe sarkıttılar sonra anlamsız şekilde yükselmeye başladı ve yükseliş 115 tl ye kadar sürdü.inşallah ttrak ta öyle olur.
    YTD

7.  Alıntı Originally Posted by clasman02 Yazıyı Oku
    bilançonun iyi gelmeyeceği hisseye verişten belli.şu bilanço gelsede bu ızdırap bitse,isterse zarar gelsin umurumda değil.işin cılkını çıkardılar artık.
    bundan 6 ay önce otokarda 2018 9 aylık bilanço gelmeden verdilerde verdiler.140 tl den 65 e düşürdüler zarar gelecek diye.bilanço geldi zarar.ve birkaç kademe sarkıttılar sonra anlamsız şekilde yükselmeye başladı ve yükseliş 115 tl ye kadar sürdü.inşallah ttrak ta öyle olur.
    YTD
    Otokardaki yükselmenin anlamsız yere olduğunu düşünmüyorum. B A E den aldıkları çok yüksek adetlerde zırhlı araç ve Avrupa da çok ciddi otobüs ihaleleri kazandı bunların teslimatları sürüyor yabancı otokarın kasasına bu paranın gireceğini bildiği için çokta üç aylık bilançolara takılmadan alıma geçti .ttrak a da böyle bir ihale lazım malum ülkemizde daralan bir piyasa var hayırlısı bakalım YTD

8. mart ayı satışlarında ocak ve şubata göre iyileşme olması ve bu iyileşmenin nisanda da devam etmesi durumunda buraları dip yaptı diyebiliriz ve 40 üzeri hedef koyabiliri ov de...ancak nisan satışlarında sıkıntı olursa 25 ler konuşulabilir...

Şu ankara arsasına gelince:
    o fabrika oradan taşınmalı ve illa ki taşınacakta...
    ankaranın en değerli arsalarından biri olduğu muhakkak...en merkezi yer diyebilirim...ankarada en pahalı arsa metrekaresi ne ise o da o dur...
    ancak o bölge sanayi imarlı diye biliyorum....
    ticaret + konuta çevrilirse traktör falan düşünmeye gerek kalmaz emin olun...
    tabi ki bu ekonomik koşullarda böyle bir şey beklemeyin derim...
    ekonomik bir dinginliğe ulaşmamız lazım önce...
    ytd
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

Sayfa 286/821 İlkİlk ... 186236276284285286287288296336386786 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •