Onemli Gunler Banner
Sayfa 288/1003 İlkİlk ... 188238278286287288289290298338388788 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 2,297 - 2,304 arası.

Konu: Yatırım fonları vııı

1. TCMB başkanı söylenmesi gerekeni söyledi umarım uygulanması gerekeni uygular.

Önümüzde kur anlamında daha sakin bir dönem olur diye ümit ediyorum.

2. Serbest fonmuş bu ONN
    Nitelikli şartı filan yok mu direk alabiliyor musunuz herhangi bir kurumdan

Alıntı Originally Posted by Kandirildim Yazıyı Oku
    Günaydın

Risk almayı çok seven birisi olmadığım için portföyümü bunca zaman alttaki oranlarda ufak değişikliklerle tuttum.
    Ahu yu azaltıp, Eic nin ağırlığını biraz daha artırmak istiyorum.
    Son bir kaç aydır ONN kendi sınıfında en iyi performansı gösteren fon gibi duruyor. Ahu ile değiştirmeyi planlıyorum.

ahu 42%
    osd 31%
    eıc 26%

Sizlerden de bakış açımdaki yanlışlık yada strateji konusunda farklı düşünenler olabilir. Bu konuda yol gösteren fikir veren olursa memnun olurum.

3.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    SN tradestop, katılım tarafı çok ilginç olmaya başladı. katılım eksi 0.73 olmasına rağmen rbh artı 0.55 geliyor. kat50'nin eksisine rağmen de kpc güzel gelmiş. siz katılım hsyf tercihğinizi sadece elz'den yana mı kullanacaksınız, yoksa en azından iki fona bölme fikriniz oluyor mu? rbh'deki önceki aylardaki agrasif dalgalanma, durulmuş gibi görünüyor. kpc ile yakın moda geçtiler sanki. elz de olunca bende kararsızlık olmaya başladı. çok alternatif olması iyi ama karar verirken de kafa karışıklığı olabiliyor. siz ne dersiniz katılım fonlarımızın son performanslarına?
    Geleceği tahmin etmek gerçekten zor, sn Hayrani. Şuan Kısa Vade performansta son 1 aydır, Kpc'yi daha beğeniyorum. Rbh'de biraz durulmasına rağmen güzel bir performans gösteriyor. Mps halen düzelemedi.

Elz yeni bir fon. Ben uzun vade yatırım yaptığım için, Orta ve uzun vadede Katılım hisse fonlar konusunda Qinvest portföy şirketine güvenimden dolayı, hisse fona ayırdığım kısmını oraya taşıyorum.

Katılım hisse fon olarak, Rbh, Kpc ve Elz arasında da bir dağıtım da yapılabilir. Genelde aynı hisselere yatırım yapıyorlardır. Önümüzdeki kısa vadede Kpc ve Rbh bir tık önde olabilir. Selec, Konya, Albrk gibi son portföy dağılımlarına göre %10 civarına gelen hisselerde fon yöneticileri tarafından yapılacak değişiklikler fark yaratacak. Ytd

4. Akbank ve TEB üzerinden ELZ alamadım, ikisi de nitelikli yatırımcı beyanı istedi. Qinvest'e sordum, sorunun bankalarda olduğunu kendileri ile iletişime geçip düzelttirmem gerektiğini söylediler.

Hadi ben bir bankayı arayıp düzelttireyim de tek tek hepsini aramayacağıma göre Qinvest neden kendi düzelttirmeye çalışmaz anlamadım.

Teb yatırımı aradım, zor da olsa meramımı anlattım, IT ekiplerine iletelim sorunu dediler, işallah anlamışlardır derdimi.

5.  Alıntı Originally Posted by ozmania Yazıyı Oku
    Akbank ve TEB üzerinden ELZ alamadım, ikisi de nitelikli yatırımcı beyanı istedi. Qinvest'e sordum, sorunun bankalarda olduğunu kendileri ile iletişime geçip düzelttirmem gerektiğini söylediler.

Hadi ben bir bankayı arayıp düzelttireyim de tek tek hepsini aramayacağıma göre Qinvest neden kendi düzelttirmeye çalışmaz anlamadım.

Teb yatırımı aradım, zor da olsa meramımı anlattım, IT ekiplerine iletelim sorunu dediler, işallah anlamışlardır derdimi.
    Size katılıyorum, Qinvest'in bu işleri kendi halletmesi lazım. Müşteri hizmetlerine bu konuları izah etmek, gerçekten zor olabiliyor. Fon yeni olduğu ve eski özel bir fondan dönüşüm yapıldığı için böyle bir problem oluşuyor sanırım.

Qinvest ile telefonla mı görüştünüz bilmiyorum, birde şikayetinizi ve önerinizi isterseniz maille iletin derim.

6. Tabloda eksik veya hata bulursaniz lutfen uyariniz. Eger tabloya eklememi istediginiz hisse yogun fon olursa ekleyebilirim.

Kasim ayi portfoy dagilim tablosu;

https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing

Not: Tablomuz Cuma gecesi 23:59`da paylasima kapanacaktir. Lutfen bir kopyasini kaydediniz. Tablo , guncelledigim donem boyunca erisime kapanmadi. Bu durumun bizim (fon yatirimcilarinin) zararimiza oldugunu dusunuyorum. Bazi seyleri fazla dillendirmemek , goze sokmamak gerekli diye dusunmeye basladim.

Herkese bol kazanclar dilerim , saygilar.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,947
     Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Tabloda eksik veya hata bulursaniz lutfen uyariniz. Eger tabloya eklememi istediginiz hisse yogun fon olursa ekleyebilirim.

Kasim ayi portfoy dagilim tablosu;

https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing

Not: Tablomuz Cuma gecesi 23:59`da paylasima kapanacaktir. Lutfen bir kopyasini kaydediniz. Tablo , guncelledigim donem boyunca erisime kapanmadi. Bu durumun bizim (fon yatirimcilarinin) zararimiza oldugunu dusunuyorum. Bazi seyleri fazla dillendirmemek , goze sokmamak gerekli diye dusunmeye basladim.

Paylaşımınız ve emekleriniz için çok teşekkür ederim, size de bol kazançlar dilerim...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

8. Yerinde bir karar olduğunu düşünüyorum. Teşekkürler tabloda emeği geçenlere.
     Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku

Sayfa 288/1003 İlkİlk ... 188238278286287288289290298338388788 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •