Sayfa 288/312 İlkİlk ... 188238278286287288289290298 ... SonSon
Arama sonucu : 2579 madde; 2,297 - 2,304 arası.

Konu: AKGRT - Aksigorta A.Ş.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
     Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    CRDFA'yı hatırladım nedense. Bilen bilir orada da neler yaşadı millet. BorSA pişmanlıktır. BorSA'ya yatırım yaparSA KY, güvenir de parasının tamamını yatırırSA ayvayı sapıyla yer. Yıllardır bu düsturla ilerledim borSAda. Buna bir şans verelim dedim olurSA dedim ama o da olmadı. Demek ki neymiş, borSAda uzak durulacak SApla SAmanı karıştıracak durumlar varmış. Daha ne diyeyim.
    Biri böyle açıklarSA, kafalarda fikir oluşSA da, birileri yine de ağa yakalanabilir:-)
    Burada yer alan yorumlar, kişisel görüşlere dayanmaktadır. Bu nedenle, yatırım veya al/sat tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Alıntı Originally Posted by alikkkk Yazıyı Oku
    Aksigorta yabancı ortaktan devralinip Sabancı tekeline geçeceği haberinin çıktığı gün hisseden çıkış yaptım ve sayfada belirttim,daha da bulasmadim.. Ha onu da yapmadılar, zaten sektör olarak en dibe batan sektörlerden biri,prim artışı araç parça bedellerini yakalayamiyor, bedelsiz arkasina bedelli hareketi yatırımcıyi çok yorar,yabancı ortağa da ky da büyük kelek attılar..
    Doğru yaklaşım bu. Her sektörün iyi- kötü döngüsü vardır. İşler ne zaman toparlanır? Anca enflasyon üstü prim zamları yapabilirlerse. Enflasyonun arkasından değil önünden koşarlarsa

3. Bence fiyatta anomali var.

Hayatımda sigorta şirketi almadım, satmadım.

Ama bu fiyatta bir pislik var. Temelinden anlamam o nedenle az az almayı düşünüyorum batmayacak ise çok aşırı bir fiyatlama var normal değil.

4.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Bence fiyatta anomali var.

Ama bu fiyatta bir pislik var. Temelinden anlamam o nedenle az az almayı düşünüyorum batmayacak ise çok aşırı bir fiyatlama var normal değil.
    Haklı mı çıkıyoruz ne? Dur lan eccuk daha alsaydık...

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Bence fiyatta anomali var.

Batmaz elbette ama yatırımcısına kısa vade de bir getiride sunuyor diyemem. İşler toparladığında ederini bulur.

6. İşlerin ne zaman toparlar bilme şansımız yok. Bunun ucuz olduğunu biliyor isek almak güzel bir davranış.

12240 lot aldım bugün. 6120 ve katları şeklinde almam gerekiyor doğru mudur?
     Alıntı Originally Posted by wasaban Yazıyı Oku
    Batmaz elbette ama yatırımcısına kısa vade de bir getiride sunuyor diyemem. İşler toparladığında ederini bulur.

7. Arkadaşlar şu bedelli konusunda desteğinize ihtiyacım var. Yaptığım hesap doğru mu bilgisi olan birisinden destek rica ediyorum.
    Elimde 30600 lot var. Şirket 612m olan sermayesini 1612m e çıkartacak yani 1000m artış yapacak. Yani şirket elimdeki her lot için bana 1000/612 adet rüçhan verecek. Bu durumda 30600*1000/612 = 50bin adet Akgrt.R hesabımıza yatırılacak ve her bir rüçhan için 1TL para yatırmam gerekecek.

Diyelim ki hissenin bedelliden bir gün önceki fiyatı 2,50TL. 30600*2,5=76500TL yapıyor. 50binTL daha yatıracağım= 126500TL olacak. Elimdeki hisse sayısı ise 30600+50000=80600lot. Hissenin yeni açılış fiyatı = 126500TL/80600lot = 1,5694TL olacak.

1$=17,5TL kabul edersek 1lot AKGRT= yaklaşık 9cent olacak (0,0896$). Hisseyi bedelsiz sermaye artırımından önce 1lot=1,35$ seviyelerinden almışlığım var .

Bir hatam ve ya atlamış olduğum bir nokta var mı?

8. KAP: AKGRT [ ] AKSİGORTA A.Ş. Özel Durum Açıklaması (Genel)

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1048402
    Dosyalar:

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...824158648d7fc9

Özel Durum Açıklaması (Genel) 2022-07-27
    Dil Seçimi
    Dil seçimi
    Türkçe
    İngilizce
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi? Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi? Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi -
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı? Hayır (No)
    Bildirim İçeriği
    Açıklamalar
    Açıklama Tülabel lineheight-32px">0

Konuya İlişkin Özel Şartlar
    -
    Ek Açıklamalar
    Özerden Plastik Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("Özerden Plastik") paylarının zorunlu pay alım teklifi yoluyla Naci Tamer Özerden tarafından devralınmasına ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu ("SPK")'na yapılmış olan başvuru, SPK'nın 21.07.2022 tarih ve 38/1079 sayılı toplantısında olumlu karşılanmış olup, Pay Alım Teklifi Bilgi Formu onaylanmıştır.

Fiili pay alım teklifi süresi on (10) işgünüdür. Pay alım teklifi süreci 25 Temmuz 2022 Pazartesi günü başlayıp, 5 Ağustos 2022 Cuma günü saat 17.00'de sona erecektir.

Pay alım teklifi fiyatı 1 TL nominal değerli, 1 adet Özerden Plastik payı için pay devrine ilişkin sözleşmenin yapılmasının kamuya duyurulduğu tarih olan 28.04.2022 tarihinden önceki altı aylık dönem içinde oluşan günlük düzeltilmiş ağırlıklı ortalama borsa fiyatlarının aritmetik ortalaması alınarak hesaplanmak suretiyle 7,36 TL olarak belirlenmiştir.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun (II-26.1) sayılı Pay Alım Teklifi Tebliği 11/3-a maddesi uyarınca zorunlu pay alım teklifinden yararlanabilecek pay sahipleri ve pay tutarlarının belirlenmesinde, yönetim kontrolünü sağlayan oy haklarının iktisabının kamuya açıklandığı tarih olan 04.05.2022 tarihi esas alınarak Merkezi Kayıt Kuruluşu tarafından hazırlanacak liste kullanılacaktır.

Pay alım teklifi Bilgi Formu, Talep Formu ve sürece ilişkin Bilgilendirme Notu ayrıca www.ozerden.com.tr ve zorunlu pay alım teklifi yoluyla pay alımına aracılık edecek olan Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin www.ziraatyatirim.com.tr adreslerinde yayınlanmaktadır

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu'nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

Sayfa 288/312 İlkİlk ... 188238278286287288289290298 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •