Sayfa 289/726 İlkİlk ... 189239279287288289290291299339389 ... SonSon
Arama sonucu : 5802 madde; 2,305 - 2,312 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

1. Beş dakikalıkta sıkışma yukarı mı yoksa aşağımı patlar bakacağız.

2. Benim düşünceme göre dolar alımı azaltılacak ve vatandaşın parasi Türk şirketlerinde değerlendirileceği için iç piyasaya para girişi olacak ve borsamız daha canlı hale gelebilir. Iç piyasada dolaşan para arttıkça uretim artabilir, ticaret artabilir, şirketlerin kârları artabilir, enflasyon artışı yatayda kalabilir yada düşebilir, borsamiz zamanla daha da değer kazanabilir. Zaten hali hazirda piyasadaki yabanci orani da iyice azalmıştır. Bu saatten sonra pek yabanci çıkışı olmaz sanırım. Artık bizim hisselere de yerli yatirimcilar yön veriyor çoğuna. Bence devletimiz çok iyi bir karar almış. Vatandaş direk şirket kazancindan faydalanabilecek benim anladığım kadarıyla. Bu durum iç piyasada ki tüm yerli şirketlere her halükarda olumlu yansır benim görüşüm.
    Tavsiye içermez kendi düşüncem dır

3. Citibank bugunde baya satmış anladığım kadarıyla. Citibank elindekini 166 milyon gördüm yanilmiyorsam. Hisse iyi dayanıyor gördüğüm kadarıyla. Artık yerli yatirimci yön verir muhtemelen.

Şu piyasadaki belirsizlik ve karamsarlık azalsaydi iyi olacaktı. Yeni açıklanan gelire endeksli senet sistem sonucunu bekeleyecegiz gibi sanki.
    Henuz üzerinden atamadi puslu havayı. Bakalim buyuk patronlar neye karar verecekler, 15 Haziran a kadar belli olur sanırım.

4. Bugün de şimdiden 4 milyon lotu geçti.

Dünkü gibi güçlü bir alıcı gelmesini bekleyeceğiz.

5. THY halka açık bir şirket. Sadece genel kurul kararı ile temettü dağıtabilir. Bundanda tüm ortaklar yararlanır. Bu anılan şirketlere THY dahil değildir olamazda. Bu Arafda Bofa nın satışları 7 milyon kötü buldu bana göre satacakları en fazla 5-6 milyonnlot daha kaldı . Buradan çıkan parayla banka alıyor arkadaşlar galiba yeni koşturacaklardı atlar bankalar olabilir..

6. Karanlık odadaki AK Yatırım satışı hoş olmadı.

Umarım devamı gelmez.

7. Sattıkları malı aşağıdan almak için her yolu deneyeceklerdir. Ak yatırımın karanlık odadaki satışı bu oyunun bir parçası..ne yaparlarsa yapsınlar THY bu sene Bist in yıldızı olacak. 1 Mart -31 Mayıs aradı 67 milyon lot mal almışlar bu malı 1 Haziran dan bugüne kadar 62 milyon lot satmışlar. Satacakları en fazla 7-8 milyon lot daha kalmış olabilir..satsınlar çıksınlar bakalım .

8. Citi niye boyle yaptı pek yakıştıramadım doğrusu. Msci endeksine alındı ve gelecek kâr beklentisi baya iyi olacak deniliyor.

220 milyon lotlardan 164 milyon lotlara kadar çok kısa süre içinde azalttı hissesini. Benim yinede THY den çok beklentim var orta ve uzun vadede. Yıl sonuna kadar buralardayım inşallah.

Bu şekilde fazla gideceğini de sanmam. Hisse Biraz dinlenebilir belki. Haziran sonuna doğru kendi fikrimce toparlanma bekliyorum. 52-60 aralığı hiç fena olmaz yani.

Sayfa 289/726 İlkİlk ... 189239279287288289290291299339389 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •