Sayfa 290/1252 İlkİlk ... 190240280288289290291292300340390790 ... SonSon
Arama sonucu : 10014 madde; 2,313 - 2,320 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by paramanya Yazıyı Oku
    valla benimde bankada 5 milyon olsa banada koymaz ama fakirlik iste
    Fakirmis hangi fakir 36 tl ye peynir yer .) bak sana benden tavsiye paramanya git 101 e 350 gr kutulu peynirler var yeşil olanı koyun kırmızı olanı keçi ..27 tl kilosu ..aynı şekilde bimde de var binvezir diye..kutularin üzerine hafifçe baş parmaginla bastır, sert olanları kap ..ha evde koyun keçi evde yenmez dersen aynı peynirlerin mavisi var .O da 23 lira kilosu ..su için de arıtma alın 7 ayda çıkardı parasını ..

Alıntı Originally Posted by iki gozum Yazıyı Oku
    Çocukluğumda Bergama tulum peyniri alırdık tere yağında pembeleşinceye kadar kızartıp yerdik güncelde tulum peynirleri tavada su gibi eriyor bunun sebebi nedir?
    Tavada ve mangalda erimeyen tulum peynirini nasıl bulabilirim?
    bulmanız imkansıza yakın.
    neden
    o geleneksel peyniri layığı ile işleyip gerektiği gibi buzhanede min 1 yıl bekletecek
    üretici yok.şuan piyasadan aldığınız ürünlerin %99 u 3-4 ay lık yeme yapmış peynirler.
    1 yıl olunca ciddi finans lazım. 1 yıl bekliycek+5-6 ayda paranı toplayacaksın.yani iökansız
    özetle durum bu.
    hakiki bergama tulumunu keçi tuluma kıl içerde basan da kalmadı 1-2 yerde var.
    peynirle ilgileniyorsanız
    Edirne Ticaret Odasında bizzat benim kaleme aldığım bilgilendirmeyi okumanızı öneririm.

http://etso.org.tr/tr/icerik_sayfa/e...-beyaz-peyniri

syg
    ÇARŞI BAŞTAN BAŞA....

3.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    aman üstad şimdi r.lucas gelir enflasyon yüzde 5 der
    %5 değil ama yüzde 25 te değil ..benim savım şu bahri tr de bazı mallar çok ucuz .kayin birader arabistanda çalışıyor ..enişte diyor türkiye cennet ki dünya para alıyor orada..makarna 5 tl diyor ..maydonoz vs 8 10 lira ..sebze meyve zaten pahalı ..kiralar fecaat..geçen yine senede 7 kere yunanistana bulgaristan a giden biri dedi avrupanın en ucuz benzini tr de diye...ama onu çözemedim kafa durumunu ne yiyor ne içiyor ...yine geçenlerde çocukluk arkadaşımı gördüm ingilterede londrada beynelmilel bir lokantada garsonluk yapıyor ..dedim olum bu ne hal kunta kinte gibisin ...sorma dedi ücretler çok düşük 25 metrekare evde anca geçinip gidiyoruz ..ee yahu burada ..... restaurant var garsonların hepsinin altında araba var ..O da şaşırdı ..yani diyeceğim bu enflasyon biryerde patlak verecekti fiyatlarda baskı vardı ..yine iyiyiz hafızam beni yaniltmaz ..7 senedir 1 lira kilosu karpuz yiyoruz ...2011 da plazma aldım .eve ceyran parasi geldi 140 lira hiç unutmam tv yi kıracaktım ..geçenlerde 120 lira geldi aynı ev aynı insanlar ki çoluk çocuk büyüyor ..bu işe akıl sır erdiremiyorum..7 sene gecmis fatura ayni ..demek elektrik ya ucuza alıyoruz ya üretiyoruz ya başka bir şey ..

4.  Alıntı Originally Posted by r.lucas Yazıyı Oku
    %5 değil ama yüzde 25 te değil ..benim savım şu bahri tr de bazı mallar çok ucuz .kayin birader arabistanda çalışıyor ..enişte diyor türkiye cennet ki dünya para alıyor orada..makarna 5 tl diyor ..maydonoz vs 8 10 lira ..sebze meyve zaten pahalı ..kiralar fecaat..geçen yine senede 7 kere yunanistana bulgaristan a giden biri dedi avrupanın en ucuz benzini tr de diye...ama onu çözemedim kafa durumunu ne yiyor ne içiyor ...yine geçenlerde çocukluk arkadaşımı gördüm ingilterede londrada beynelmilel bir lokantada garsonluk yapıyor ..dedim olum bu ne hal kunta kinte gibisin ...sorma dedi ücretler çok düşük 25 metrekare evde anca geçinip gidiyoruz ..ee yahu burada ..... restaurant var garsonların hepsinin altında araba var ..O da şaşırdı ..yani diyeceğim bu enflasyon biryerde patlak verecekti fiyatlarda baskı vardı ..yine iyiyiz hafızam beni yaniltmaz ..7 senedir 1 lira kilosu karpuz yiyoruz ...2011 da plazma aldım .eve ceyran parasi geldi 140 lira hiç unutmam tv yi kıracaktım ..geçenlerde 120 lira geldi aynı ev aynı insanlar ki çoluk çocuk büyüyor ..bu işe akıl sır erdiremiyorum..7 sene gecmis fatura ayni ..demek elektrik ya ucuza alıyoruz ya üretiyoruz ya başka bir şey ..
    küçük kalemlerde enflasyon birikimi, mevduat yada kira geliri olana koymaz, ama ev araba alacaksanız bal gibi ilan edilenin üzerinde enflasyon ve birikimini bunlara yatıran birikimini eritir o zaman sanal enflasyon reele dönmüş olur, sayın r.lucas sizin pek de enflasyon yok dediğiniz küçük kalemler çünkü birikiminiz var, olmayana küçüklerdeki enflasyon da koyuyor..

5.  Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    küçük kalemlerde enflasyon birikimi, mevduat yada kira geliri olana koymaz, ama ev araba alacaksanız bal gibi ilan edilenin üzerinde enflasyon ve birikimini bunlara yatıran birikimini eritir o zaman sanal enflasyon reele dönmüş olur, sayın r.lucas sizin pek de enflasyon yok dediğiniz küçük kalemler çünkü birikiminiz var, olmayana küçüklerdeki enflasyon da koyuyor..
    Haklısınız eve arabaya göre baya eridik..arabayı geçiyorum ..ev ,her zaman zaten tl nin üzerinde prim yapmıştır ..bu tl ye 120 faizlerin verildiği belki 20 30 reel faizlerin olduğu dönemdede böyle şimdiki eksi reel faiz doneminde de böyle ..tl ci bir arkadaş var 19 faizle (tabiki böyle gidermi bilemem) 4 senede para hic dokunmazsan bileşik faiz hesabına göre ikiye katlar dedi..O da ona inanmış..bir de şu var vadelici parasını harcamaktan sakınır ..kâr topunu büyütmek ister net rakam ay sonunda hesabına geçtiğinde onundur artik.dolarda yada borsada havadan paraymış gibi görüp daha fazla lüks tüketime yönelir ..misal ben şahsen dolardan 10 günde 5.000 fazla kazandım ya hanıma ya çoluk çocuğa gider abuk subuk harcarım.ha bazı kişiler ayrı alır yatar 4 sene 5 sene ellemez ..ama bu şekilde yapanlar sayıca çok azdır..mevduatında en büyük sıkıntısı diyelim 500.000 liran var 7.000 bin faiz alirsin evde hanim bunu çok bi şey zanneder.anlatamazsin enf.menf.ama diğer türlü 3 evi olan göze batmaz alır 3.000 lira kira ..evler zaten likit değil para kadar ...

Alıntı Originally Posted by yeniozrumeli Yazıyı Oku
    bulmanız imkansıza yakın.
    neden
    o geleneksel peyniri layığı ile işleyip gerektiği gibi buzhanede min 1 yıl bekletecek
    üretici yok.şuan piyasadan aldığınız ürünlerin %99 u 3-4 ay lık yeme yapmış peynirler.
    1 yıl olunca ciddi finans lazım. 1 yıl bekliycek+5-6 ayda paranı toplayacaksın.yani imkansız
    özetle durum bu.

hakiki bergama tulumunu keçi tuluma kıl içerde basan da kalmadı 1-2 yerde var.
    peynirle ilgileniyorsanız
    Edirne Ticaret Odasında bizzat benim kaleme aldığım bilgilendirmeyi okumanızı öneririm.

http://etso.org.tr/tr/icerik_sayfa/e...-beyaz-peyniri

syg
    Bulursam %25-30 vade farkını öderim.
    Siz edirne'denmisiniz?
    Son düzenleme : iki gozum; 28-07-2018 saat: 00:27.

7. Akşam Bloomberght'de bir profesör (!), faiz enflasyonu artırır dedi, sonra da biraz enflasyonun iyi bir şey olduğundan herkesin cebinin para gördüğünden bahsetti (hatta enflasyon düşükken vatandaşın şikayetçi olduğunu bile ima etti). Kendisini sonuna kadar destekliyorum Tez zamanda ekonomi yönetiminde görev alır umarım.

Bir de bugün (vade dönüşümdü) MT faizler düştü dedi. 1 puan düşük vermeye kalktı dün dediğine oranla. Peki o zaman ya eft yapalım ücreti nolur ya da günlük koyalım pazartesi çekeyim diyince sistem dünkü oranı verdi dedi. TL varlıkları enflasyonla sıfırlayarak ekonomiyi düzeltme politikası izlenecek önümüzdeki dönemde anlaşılan.

Alıntı Originally Posted by gk1986 Yazıyı Oku
    Akşam Bloomberght'de bir profesör (!), faiz enflasyonu artırır dedi, sonra da biraz enflasyonun iyi bir şey olduğundan herkesin cebinin para gördüğünden bahsetti (hatta enflasyon düşükken vatandaşın şikayetçi olduğunu bile ima etti). Kendisini sonuna kadar destekliyorum Tez zamanda ekonomi yönetiminde görev alır umarım.

Bir de bugün (vade dönüşümdü) MT faizler düştü dedi. 1 puan düşük vermeye kalktı dün dediğine oranla. Peki o zaman ya eft yapalım ücreti nolur ya da günlük koyalım pazartesi çekeyim diyince sistem dünkü oranı verdi dedi. TL varlıkları enflasyonla sıfırlayarak ekonomiyi düzeltme politikası izlenecek önümüzdeki dönemde anlaşılan.
    Mt yersen yapmış .1 puan dusuk verir ise aradaki farktan prim aliyor dikkat edin
    Son düzenleme : paramanya; 28-07-2018 saat: 00:54.

Sayfa 290/1252 İlkİlk ... 190240280288289290291292300340390790 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •