Sayfa 290/1312 İlkİlk ... 1902402802882892902912923003403907901290 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 2,313 - 2,320 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1. Thinktang in yazısına istinaden de şunu soyliyeyim dışarıda gördüğünüz plakasız motorların nerdeyse hiçbiri çalıntı yada sigortasız değil. Neredeyse tamamı çekme belgeli motor yani daha açık yazmak gerekirse hurdaya ayrılmış demir yığınıdir. Yani devlet tarafından demir yığını olarak görülmeye başlayan hurdaya biniyorlar. Ve hepsinin hurda olduğu için şasesi kazınmıştır.

Emlak alım satımında vergiden yırtmak için bir kısmını elden almak konusu en sık uygulanan method olduğu tamam da şöyle bir risk de var ve ben bunu da bu topikte okuduğumu hatırlıyorum ama şu an için bulamam sayfasını.

Eşinden noter kanalı ile rıza alınmadığında , elden parayı aldığın mıktar kadar tapuda düşük gösterileceği için , satan adamın eşi , bir süre sonra tapu iptal davası açıp , eşim benim olurumu almadan evi satmış deyip , senin aslında diyelim ki 2 milyona aldığın evi , sana mesela banka kanalı ile ödediği 1 milyonu geri ödeyerek senden geri alabilirler. Ve bu konuda eşlerin aslında anlaşmaiı satışlar yapıp milleti dolandırdıkları gazete küpürleri de vardı.

ez cümle. Burası Türkiye , verginizi ödeyin

Elden ödeyerek satan için değil ama alan adam için böyle bir risk olabilir. Elden ödediği miktar kadar dolandırılabilir , marko paşaya anlatırsın derdini

4. Evet Roxette bu yapılıyor bunun dışında aynı duruma yakını belki bilir buradaki arkadaşlar arsalar içinde yapılıyor ama onlar eş durumu üzerinden değilde tarım arazilwrinin birleştirilmesi üzerinden yapıyor bir tarım arazisi satılıyor yan komşu tarım arzilerinin birleştirilmesi kanunundan yola çıkarak araziyi almak istiyor ne kadara satılmış görünüyor örneğin 1 milyona satıldı resmiyette adam yani yan arsanın sahibi 1 milyonu veriyor diyor ki satış iptal ben yan tarım arazisinin sahibiyim buraya satış fiyatı olan 1 milyonu veriyorum yeni komşu iptal yan komşu alıyor 5 milyonluk yeri sebep rayiç bedel uygulaması
    Ama bence yakındır bu rayiç bedel uygulaması fiyat markasının daraltılması çünkü pek bir yer kalmadı vergi yolları bulacak.

5. Ayrıca evinin fiyat artışını sürekli yazmayan arkadaşa teşekkürler ediyorum hakliydi aslinda ama yinede surkeli yazilmazdi vallahi minnetarim. Bakın ne güzel bilgiler paylaşılmaya başlandı, işte böyle ya hepimiz buraya bir şeyler öğrenmek için geliyoruz.

6. Geçen sene sınırdaş arazilerde bahsettiğiniz önalım hakkı kaldırıldı
     Alıntı Originally Posted by temel analizci Yazıyı Oku
    Evet Roxette bu yapılıyor bunun dışında aynı duruma yakını belki bilir buradaki arkadaşlar arsalar içinde yapılıyor ama onlar eş durumu üzerinden değilde tarım arazilwrinin birleştirilmesi üzerinden yapıyor bir tarım arazisi satılıyor yan komşu tarım arzilerinin birleştirilmesi kanunundan yola çıkarak araziyi almak istiyor ne kadara satılmış görünüyor örneğin 1 milyona satıldı resmiyette adam yani yan arsanın sahibi 1 milyonu veriyor diyor ki satış iptal ben yan tarım arazisinin sahibiyim buraya satış fiyatı olan 1 milyonu veriyorum yeni komşu iptal yan komşu alıyor 5 milyonluk yeri sebep rayiç bedel uygulaması
    Ama bence yakındır bu rayiç bedel uygulaması fiyat markasının daraltılması çünkü pek bir yer kalmadı vergi yolları bulacak.

7.  Alıntı Originally Posted by temel analizci Yazıyı Oku
    Ayrıca evinin fiyat artışını sürekli yazmayan arkadaşa teşekkürler ediyorum hakliydi aslinda ama yinede surkeli yazilmazdi vallahi minnetarim. Bakın ne güzel bilgiler paylaşılmaya başlandı, işte böyle ya hepimiz buraya bir şeyler öğrenmek için geliyoruz.
    Aman hocam gözünüzü seveyim cevap hakkı doğmasın.
    Sonra "haklısın haklısın" diye diye zor bitiriyoruz konuyu.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

8. Son 10 gündür çevremdeki ilanlara bakıyorum .

Kamu ev alımına kampanya yapınca ev sahipleri %50 daha koymuş bir ayda .

Yani düşük faiz beklemek çok mantıksız ülkede

Bir haftada en az 1 milyon artırmak sadece bizim ülkemizde olur sanırım.

Sayfa 290/1312 İlkİlk ... 1902402802882892902912923003403907901290 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •